Jump to content

[BUG] Gamemode SA:MP


Recommended Posts

Salut am si eu o problema la serverul de samp daca m-ati putea ajuta deci cand omor pe cineva ii mai ramane viata si ma poate ataca si el chiar daca este la pamant si ii arata ca are viata 0 tot ma poate ataca dupa daca mai trag in el moare dar dc nu moare din prima cand are viata 0 nu stiu ma poate ajuta cineva ? Va rog!

Link to comment
Share on other sites

Acum 9 ore, Alex03R a spus:

Gamemode-ul nu are nici o treaba cu problema asta.

Posibil ca tu sau el sa aveti desync.

Pai si dc tuturor playerilor li se intampla acelasi lucru ? Daca vrei sa imi lasi un id skype ceva sa iti dau serverul sa vezi poate ma poti ajuta.

Edited by marianxd2016
Link to comment
Share on other sites

Si eu am aceasta problema si nu prea sunt rezolvari.

Incearca sa faci un debug la OnPlayerDeath si OnPlayerSpawn si vezi unde se impotmoleste, la mine nu ajunge la OnPlayerSpawn, asa ca am facut un timer la OnPlayerDeath in care verific daca jucatorul e spawnat sau nu, iar daca nu e il spawnez eu. E singura solutie pe care am gasit-o, daca are cineva o solutie mai buna il rog sa mi-o spuna si mie.

Link to comment
Share on other sites

La 23.04.2017 la 20:37, Lunoxx a spus:

Si eu am aceasta problema si nu prea sunt rezolvari.

Incearca sa faci un debug la OnPlayerDeath si OnPlayerSpawn si vezi unde se impotmoleste, la mine nu ajunge la OnPlayerSpawn, asa ca am facut un timer la OnPlayerDeath in care verific daca jucatorul e spawnat sau nu, iar daca nu e il spawnez eu. E singura solutie pe care am gasit-o, daca are cineva o solutie mai buna il rog sa mi-o spuna si mie.

si la tine s-a rezolvat sau tot asa ?? o sa incerc si solutia ta dar mai astept si alte solutii va rog daca ma puteti ajuta .

Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2017 at 9:12 PM, marianxd2016 said:

Eu nu inteleg cum as putea sa o rezolv :(( nu ma poate ajuta nimeni ?

Ti-am zis mai sus ce poti face..Pune niste printuri si afla care-i problema, apoi gasesti rezolvare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.