Jump to content

Securitate prea severa


HeLiOn PrImE

Recommended Posts

Nu am de gand sa atac acest forum, sau sa fac alte chestii neortodoxe, dar pentru un forum cu activitatea si continutul asta mi se pare ca exagerati putin cu masurile de securitate.

Eu unul, (probabil ca nu sunt singurul) accesez acest forum de pe mai multe calculatoare. 2 de exemplu sunt la locul de munca si mai e si cel de acasa. As dori sa pot sta logat de pe toate.

Nu pot, deoarece de fiecare data cand fac un login, sunt delogat de pe celalte calculatoare. Am avut activate intrebarile de securitate, dar am ajuns sa le dezactivez pentru ca de fiecare data ma impiedicau sa intru.

Vorbim aici de un forum dedicat unui mod multiplayer vechi de peste 10 ani. Sunt aproximativ 11 500 conturi inregistrate, si pun pariu ca majoritatea nu mai sunt active.

Din moment ce nu se fac tranzactii cu bani intre membrii, nu vad de ce nu am putea fi lasati cu login multiplu la propriul cont.

signature.png

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Nu noi activam autentificarile multiple, platforma face asta. Chiar daca o sa trimit un ticket la IPS nu cred ca o sa se rezolve ceva, e ca o masura de securitate, dar totusi o sa incerc sa vedem ce se poate face.

Link to comment
Share on other sites

Am bifat "remember me".

Asta are doar efect local. In sensul ca daca inchid browserul, nu trebuie sa ma loghez cand il deschid din nou.

Insa odata ce m-am logat de pe alt calculator, aici voi fi delogat.

Edit: Nici macar cu doua browsere diferite de pe acelasi PC nu merge. Am facut un test, puteti vedea videoclipul.

Mentionez ca nu patesc asta pe alte site-uri.

 

 

Edited by HeLiOn PrImE

signature.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HeLiOn PrImE said:

OK. Mersi din nou pentru implicare. Dar... voua nu vi se intampla?

Mie da, dar nu am bagat de seama :)) , doar l-am injurat putin in gand pe @WopsS pt platforma asta de forum.

  • Upvote 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, -=[Vyorel]=- said:

Mie da, dar nu am bagat de seama :)) , doar l-am injurat putin in gand pe @WopsS pt platforma asta de forum.

Meh.. In afara de micile inconveniente care le am cu editorul de text, platforma e ok. Mai am niste sugestii mici, dar cred ca o sa fac un topic separat cand am timp.

  • Upvote 1

signature.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.