Jump to content

Intrebare steam gift


Mister

Recommended Posts

Poate vi se pare ciudat ca intreb, dar daca dai cuiva un joc ca gift se poate lua inapoi? 

Un tip de pe steam mi-a dat trade la un gift si acum a zis ca face ticket si il ia inapoi iar eu voi da ticket asemenea daca il ia inapoi, dar intrebam doar daca poate sa il ia inapoi.

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mister said:

Poate vi se pare ciudat ca intreb, dar daca dai cuiva un joc ca gift se poate lua inapoi? 

Un tip de pe steam mi-a dat trade la un gift si acum a zis ca face ticket si il ia inapoi iar eu voi da ticket asemenea daca il ia inapoi, dar intrebam doar daca poate sa il ia inapoi.

din ce stiu eu giftul odata luat nu se mai poate recupera, ca e gift, adica daca o iei si logic :)) maica-ta de craciun cand iti da un cadou nu ti-l mai ia inapoi, ca e cadou :))

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DaEdRiC-FoX said:

din ce stiu eu giftul odata luat nu se mai poate recupera, ca e gift, adica daca o iei si logic :)) maica-ta de craciun cand iti da un cadou nu ti-l mai ia inapoi, ca e cadou :))

Pai da asa stiu si eu, dar pana la urma nici contul de steam odata schimbate datele nu ar trebui sa se mai recupereze desi daca dai ticket poc vine inapoi, eu de asta zic poate e acelasi proces

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NoNamed said:

Nu mai poate fi luat decat daca ii dai tu permisiunea sa-l recupereze .

adica sa ii dau trade pe el sau cum adica permisiunea?

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Deci, daca ai activat gift-ul dar nu il mai vrei , poti intra pe contul de suport, dai ca ai probleme cu un joc si gasesti jocul respectiv activat pe contul tau si ai o optiune prin care spui ca vrei sa dai gift-ul persoanei inapoi. Numai asa il poate lua si ca sa il poata lua trebuie sa fi tu de acord. Daca el ti l-a dat de buna voie , nu are ce sa faca steam support-ul .

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NoNamed said:

Deci, daca ai activat gift-ul dar nu il mai vrei , poti intra pe contul de suport, dai ca ai probleme cu un joc si gasesti jocul respectiv activat pe contul tau si ai o optiune prin care spui ca vrei sa dai gift-ul persoanei inapoi. Numai asa il poate lua si ca sa il poata lua trebuie sa fi tu de acord. Daca el ti l-a dat de buna voie , nu are ce sa faca steam support-ul .

ok merci, era gta v si ma gandesc ca pentru jocuri asa scumpe se poate mi l-a dat ca steam gift  iar eu l-am pastrat tot ca steam gift ca vreau sa il dau mai departe merci.

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Vinderea contului steam este ilegala, de asta contul se poate recupera.

Venind vorba de gift, ti l-a dat de buna voie, nu mai poate sa ti-l ia, plus ca e legal, deci stai calm. (giftul mu se poate fura ca sa poata fi recuperat)

 

Pentru asta sunt facute gifturile, sa le poti da altora.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca nu e chiar asa, giftul nu pot sa imi imaginez cum steam a aprobat asta a fost luat inapoi, best scam 2k17

Acum dau ticket si o sa imi zica "Tradeurile nu se pot da inapoi" cum incurajeaza ei scamul

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Daca ti l-a dat fara sa ii dai nimic inapoi, poate invoca scuza cum ca "din greseala" sau din nu stiu ce eroare nu a pus nimic la trade.

Trade-urile se pot anula. Daca nu ma insel Steam iti face favoarea asta o singura data. A doua oara nu mai ai ce face.

Daca el ti-ar fi dat jocul prin procedura de "gifting", atunci nu cred ca ar mai fi avut ce sa faca..

Daca nu sunt indiscret, ce anume s-a intamplat de l-a determinat sa isi ia jocul inapoi?

signature.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HeLiOn PrImE said:

Daca ti l-a dat fara sa ii dai nimic inapoi, poate invoca scuza cum ca "din greseala" sau din nu stiu ce eroare nu a pus nimic la trade.

Trade-urile se pot anula. Daca nu ma insel Steam iti face favoarea asta o singura data. A doua oara nu mai ai ce face.

Daca el ti-ar fi dat jocul prin procedura de "gifting", atunci nu cred ca ar mai fi avut ce sa faca..

Daca nu sunt indiscret, ce anume s-a intamplat de l-a determinat sa isi ia jocul inapoi?

Nu mi-a dat pe oferta  item for item mi-a trimis direct giftul, iar eu i-am dat in schimb un m4a1 oferta gift apoi a zis ca sa ii mai dau si x si y si w iteme ca daca nu face ticket si mna i-am zis ca daca i le voi da o sa zica acelasi lucru. pana la utma am lasat asa pentru ca am mai avut tickete la steam de genul revocare joc mai demult si mi-au zis ca ni se poate si totusi se contrazic

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Chiar daca nu ii dai nimic la schimb, procedura tot trade este.

Procedura de Gifting nu necesita aprobarea persoanei care ar trebui sa primeasca.

Daca ti-a trimis prin gift direct, poti face ticket, dar e cum am spus mai sus. Daca nu ai desfacut gift-ul, le-ai facut treaba mai usoara.

 

Daca mai ai din chat salvat, poti face un print sa le arati ca el a dat gift-ul de buna voie.

Si data viitoare folositi sistemul de trade. Eu din experientele altora am invatat ca absolut nimeni nu e de incredere la afaceri de genul asta.

Edited by HeLiOn PrImE

signature.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.