Jump to content
  • 0

Problema text


Jimmi

Question

Problema intalnita (descriere): Am  incercat ca atunci cand folosesti comanda /vipname sa iti adauge un text pe masina personala, in functie de ce masina ai, infernus bullet sau sultan insa nu se intampla nimica...
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):Nu sunt
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):


Imagini / Video (optional):-
Ati incercat sa rezolvati singur?: Am scris codul insa nu se intampla nimic...

Edited by Juliano
Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

incearca asa if(OwnedVeh(vehicleid))
        {
        vText = CreateObject(19327, -2597.0762, -2638.4270, -5.3536, -87.6999, 90.4001, -87.1805);
        SetObjectMaterialText(vText, text, 0, 50, "Arial", 25, 1, 0xFFFFFFFF, 0, 1);
        AttachObjectToVehicle(vText, vehicleid, 0.0,-1.9, 0.3, 270.0, 0.0, 0.0);
        format(szMessage, sizeof(szMessage), "{F2CF09}Text pentru vehicul setat: '%s'", text);
        SCM(playerid, COLOR_YELLOW, szMessage);

de aici te descurci tu +1 daca te-am fost de ajutor!

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

  • 0

format(szMessage, sizeof(szMessage), "{F2CF09}Text pentru vehicul setat: '%s'", text);

eu vad ca nu ai asta si de asta nu se salveaza textul dorit pe masina

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Incearca niste debugs, pune un print cu texte diferite in fiecare if si vezi daca se intample sa nu se execute unul din ele.Daca se executa, atunci unul din cele 3 functii(createobj, setobjmaterialtext sau attachobj) nu merg.Dar eu cred, nu sunt sigur, ca objectu este creat prea departe sa fie atasat (nu prea am avut tangete cu asa ceva) incearca sa iei coordonatele playerului si pe baza lor sa creezi objectu (desigur deplasezi putin objectu ca sa nu se creeze peste player , respectiv masină)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.