Jump to content

Android intrebare


Mister

Recommended Posts

Salut, ma gandeam sa imi pun un nou soft de android pe telefon, acum am 4.4.2 kitkat pe galaxy S3 neo. Merge putin cam greu, ma gandeam ce propuneri aveti, sa instalez jelly bean(versiune mai mica) ma gandesc ca va merge mai bine avand in vedere ca nu are cerinte prea mari, sau sa instalez lolipop ( versiune mai nou) ma gandesc ca este mai nou mai imbunatatita si optimizata. Ce propuneti sa instalez ca sa imi mearga mai bine telefonul. 

Softul il fac de pe pc cu odin3 cel putin asa am facut ultima data.

Daca avem ceva experti in domeniu astelt pareri nu numai de la ei.

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

On 4.7.2016 at 22:14, Mister said:

Salut, ma gandeam sa imi pun un nou soft de android pe telefon, acum am 4.4.2 kitkat pe galaxy S3 neo. Merge putin cam greu, ma gandeam ce propuneri aveti, sa instalez jelly bean(versiune mai mica) ma gandesc ca va merge mai bine avand in vedere ca nu are cerinte prea mari, sau sa instalez lolipop ( versiune mai nou) ma gandesc ca este mai nou mai imbunatatita si optimizata. Ce propuneti sa instalez ca sa imi mearga mai bine telefonul. 

Softul il fac de pe pc cu odin3 cel putin asa am facut ultima data.

Daca avem ceva experti in domeniu astelt pareri nu numai de la ei.

Daca instalezi o versiune mai noua o sa-ti mearga si mai greu.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Mister said:

Salut, ma gandeam sa imi pun un nou soft de android pe telefon, acum am 4.4.2 kitkat pe galaxy S3 neo. Merge putin cam greu, ma gandeam ce propuneri aveti, sa instalez jelly bean(versiune mai mica) ma gandesc ca va merge mai bine avand in vedere ca nu are cerinte prea mari, sau sa instalez lolipop ( versiune mai nou) ma gandesc ca este mai nou mai imbunatatita si optimizata. Ce propuneti sa instalez ca sa imi mearga mai bine telefonul. 

Softul il fac de pe pc cu odin3 cel putin asa am facut ultima data.

Daca avem ceva experti in domeniu astelt pareri nu numai de la ei.

Nu este adevărat, dacă ai s3 neo, îți recomand să bagi cyanigenmod ultima versiune, are si designul de la lolipop are si optimizări pentru barmterie, mi se pare cea mai bună soluție decât un downgrade dar ai grija sa nu greșești ceva, ce ti.am zis eu este mai ușor decât un downgrade, la downgrade dacă ai greșit ceva îl brichiuesti si salutii tocmaibla service îl repari si costa.

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

Nu am auzit de versiunea asta cyanigenmod e aparuta acum?  Eu stiam ca Marshmallow e ultima

Daca se face la fel ca toate celelalte nu am ce sa gresesc softul se pune usor, dar din moment ce nu am auzit de softul asta o sa ma interesez.

Multumesc pentru sfaturi

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Mister said:

Nu am auzit de versiunea asta cyanigenmod e aparuta acum?  Eu stiam ca Marshmallow e ultima

Daca se face la fel ca toate celelalte nu am ce sa gresesc softul se pune usor, dar din moment ce nu am auzit de softul asta o sa ma interesez.

Multumesc pentru sfaturi

Cyanigenmod este o firma care developeaza diferite softuri android.

Fiecare versiune de android are un cod sursă , cei de la cyanigenmod, o modifica, aduc modificări atât de design cât și de stabilitate.Descarci ultima versiune de cyanigenmod pt telefonul tău !! Atenție trebuie să fie compatibilă si nu vei mai avea probleme.

 

Edit: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/orig-development/rom-cyanogenmod-12-1-s3-neo-t3099384

 

Versiune compatibilă cu telefonul tău, este ultima versiune de lolipop. Spor cu ea.

Apropo, în cazul în care nu știi ce e gapps si nu vrei sa.l descarci, gapps= google apps si ai nevoie deoarece se închide si play store.

 

Edit2: poftim si cu ultima versiune de android 6 marshmallow

 

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/orig-development/unofficial-cyanogenmod-13-0-s3-neo-t3348403

Edited by DaEdRiC-FoX

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

Nu este obligatoriu ca daca pui un soft mai vechi sa mearga mai bine telefonul. Pe un LG G2 care la lansare avea ca soft 4.2.2 (JellyBean), functioneaza mult mai bine 4.4.2 (KitKat), insa 5.0.2 stock (Lollipop) are probleme cu bateria, iar crash-urile sunt mai dese. Daca aducem in discutie softurile AOSP-based (precum Cyanogenmod), telefonul merge foarte bine pe 5.1.1 (Lollipop)

Deci, daca te descurci cu resoftarea si stii sa repari telefonul in cazul unui soft-brick, atunci iti recomand sa incerci fiecare custom ROM mai important cate o saptamana si vezi care merge cel mai bine pe telefon, cat tine bateria etc.

Daca nu stii nimic din ce am pomenit mai sus, atunci nu incerca sa te joci cu ROM-urile ca s-ar putea sa ramai fara garantie (daca mai ai) si sa brickuiesti telefonul.

Edited by Spman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.