Jump to content

Copiii din lumea virtuală.


Daedric-Fox

Recommended Posts

Bun, vreau să dezbatem un subiect destul de "stufos" si care toată lumea are probleme cu acesta.Mai exact copilașii e 12-13 ani, care fură bani de la mamica si isi deschid comunități care bineînțeles se închid după ceva timp.Mai nou acum majoritatea se intitulează si ca fiind scripteri cu toate că aceștia habar n.au să deschidă un gamemode. Sunt unii care chiar au un limbaj adecvat si nu au treabă, gen @Tud0r. #Codat #Imparat gen @Chuck_James, dar există și acea categorie care n.ai ce sa le faci..pur si simplu sunt niste lep*e care vor doar să huiduiasca/distruga/inferiorizeze/s.a.m.d.

În ziua de astazi dacă nu le oferi 100000 de pp , nu le dai ce grad vor sau nu ai un gamemode gen bu**ed/b-****[DISCONNECT].

În România scripterii buni ii loti numără pe degetele de la o mână(poate exagerez puțin).

M.am tot gândit dacă e vreo modalitate de a elimina o mare parte din aceste specimene..

Voi ce ziceți aveți idei de astfel de sisteme? În game sau pe diferite/forumuri/comunitati.

P.S:Sper să nu se afișeze în acest topic specimenele enumerate anterior.

  • Upvote 2

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Uzzi25 said:

Atata timp cat au acces la PC si Net nu ai ce sa le faci .

Nu există așa ceva, o măsură se poate lua.

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DaEdRiC-FoX said:

Nu există așa ceva, o măsură se poate lua.

Le detectam IP-urile, automat aflam locatia lor, mergem la ei si le taiem o bucata lunga de cablu de la internet (in general se afla pe scari, deci e easy) sau aruncam cu pietre in switch-ul unde sunt legati ei =)))))

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, -=[Vyorel]=- said:

Le detectam IP-urile, automat aflam locatia lor, mergem la ei si le taiem o bucata lunga de cablu de la internet (in general se afla pe scari, deci e easy) sau aruncam cu pietre in switch-ul unde sunt legati ei =)))))

:)) Nu.i rau

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, -=[Vyorel]=- said:

Le detectam IP-urile, automat aflam locatia lor, mergem la ei si le taiem o bucata lunga de cablu de la internet (in general se afla pe scari, deci e easy) sau aruncam cu pietre in switch-ul unde sunt legati ei =)))))

Daca ii scoatem din retea ramanem doar noi 2 Viorele ...

242086.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, KnowN said:

Daca ii scoatem din retea ramanem doar noi 2 Viorele ...

Si ce? Creste viteza la net. Nu mai este consumata asa multa banda si automat se imparte la 2 :))

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

On 29/06/2016 at 13:13, DaEdRiC-FoX said:

Bun, vreau să dezbatem un subiect destul de "stufos" si care toată lumea are probleme cu acesta.Mai exact copilașii e 12-13 ani, care fură bani de la mamica si isi deschid comunități care bineînțeles se închid după ceva timp.Mai nou acum majoritatea se intitulează si ca fiind scripteri cu toate că aceștia habar n.au să deschidă un gamemode. Sunt unii care chiar au un limbaj adecvat si nu au treabă, gen @Tud0r. #Codat #Imparat gen @Chuck_James, dar există și acea categorie care n.ai ce sa le faci..pur si simplu sunt niste lep*e care vor doar să huiduiasca/distruga/inferiorizeze/s.a.m.d.

În ziua de astazi dacă nu le oferi 100000 de pp , nu le dai ce grad vor sau nu ai un gamemode gen bu**ed/b-****[DISCONNECT].

În România scripterii buni ii loti numără pe degetele de la o mână(poate exagerez puțin).

M.am tot gândit dacă e vreo modalitate de a elimina o mare parte din aceste specimene..

Voi ce ziceți aveți idei de astfel de sisteme? În game sau pe diferite/forumuri/comunitati.

P.S:Sper să nu se afișeze în acest topic specimenele enumerate anterior.

Am auzit de Tud0r. Am auzit ca el a inventat tratamentul pentru cancer :D

App. vezi ca e un cont clona al meu.

Edited by Sr.Yusuf - Tud0r.

Retras

Link to comment
Share on other sites

Nu le am cu scriptu si sa deschid comunitati dar m-am saturat si eu de servere care imita b-zone si bugged nu mai am nici pe ce server sa ma joc ca peste tot vad doar copii disperati de masini grad si bani pe servere....

Singura solutie ca sa se potoleasca ar fi ca firmele de host sa le ceara cnp-ul de la buletin si sa verifice daca au macar 14 ani.Iar placa de acum la host sa fie doar bancar.Doar asa sa nu mai fie servere deschise de acei copi care sunt mari scripter.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, GenOxigen said:

 

Singura solutie ca sa se potoleasca ar fi ca firmele de host sa le ceara cnp-ul de la buletin si sa verifice daca au macar 14 ani.Iar placa de acum la host sa fie doar bancar.Doar asa sa nu mai fie servere deschise de acei copi care sunt mari scripter.

Tu realizezi ca toti acesti copii se vor duce la "mami" si la "tati" si o sa le ceara CNP-ul lor si datele de pe cardul lor nu? Cum ei le dau bani sa isi deschida servere asa de usor le vor da datele de la CNP sau card.

Retras

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sr.Yusuf - Tud0r. said:

Tu realizezi ca toti acesti copii se vor duce la "mami" si la "tati" si o sa le ceara CNP-ul lor si datele de pe cardul lor nu? Cum ei le dau bani sa isi deschida servere asa de usor le vor da datele de la CNP sau card.

Exact asta vroiam sa spun si eu.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KnowN said:

Exact asta vroiam sa spun si eu.

 

4 hours ago, Sr.Yusuf - Tud0r. said:

Tu realizezi ca toti acesti copii se vor duce la "mami" si la "tati" si o sa le ceara CNP-ul lor si datele de pe cardul lor nu? Cum ei le dau bani sa isi deschida servere asa de usor le vor da datele de la CNP sau card.

Ce părinte întreg la minte ar da copilului datele unui card si cnp.ul? Părinții voștri asa fac?....

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DaEdRiC-FoX said:

 

Ce părinte întreg la minte ar da copilului datele unui card si cnp.ul? Părinții voștri asa fac?....

Nu, dar cine spune ca nu poti afla aceste date de vreme ce locuiesti cu ei in casa?

242086.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Nu prea ai ce masura sa iei in privinta asta, poate doar firmele de host sa aiba o cerinta ca atunci cand doresti sa iei un host sa iti ceara o copie a buletinului sau ceva de genul.Oricum nu cred ca se va intampla asta deoarece le vor scadea clientii :) 

Cat despre cerintele copiilor sa stii ca ai dreptate, nu vin pe un server daca nu le dai grade, bunuri, functii, etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.