Jump to content

Intrebare


Kingsley

Recommended Posts

Ma tot intreb daca se mai merita sa deschizi un server de sa-mp in Romania. Ma tenteaza de ceva timp sa fac un gamemode edit/de la 0 care sa fie dragut, si cat de cat unic. Bun asa ca as avea urm. intrebari:

1. Se mai merita sa faci un server?

2. Sa fac o echipa sau sa fac singur?

3. Cum sa fac o reclama cat de cat calumea si gratis?(no-facebook,skype)

4. Idei cat de cat unice?

Retras

Link to comment
Share on other sites

1.Da, dar fal in romana si engleza.Axeazate mai mult pe engleza

2.Tu si mai o persoana de incredere

3.Nu pre ai cum...Reclama gratis= comunitate fara potential...

4.Totul dinamic

 

Toti cei care zic ca nu merita au avut servere si nu au reusit sa le populeze.De aceea zic ca nu merita.

Edited by Jimmi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KnowN said:

Lasa-i pe cei care se pricep sa-si deschida servere, iar tu te poti alatura unuia.

De parca tu te pricepi:D:D Briston tot offline e:)

1 hour ago, Jimmi said:

Pai da, dar daca nu stii sa scriptezi?Angajezi un scripter care sa iti faca sisteme.In concluzie banii dicteaza.AI bani faci usor server bun.N-ai bani stai in 10/100

adv.

Retras

Link to comment
Share on other sites

Toti sunteti hateri, nu va convine, nu va mai jucati, fiecare face ce vrea pe serverul lui.

KnowN

 

Cei care se pricep pun mult accent pe roleplay, care nu mai exista in romania, si deaia nu o sa aveti voi niciodata mai mult de 50 de jucatori.

 

Daca stai putin sa te gandesti ce vor si jucatori nu ce vrei doar tu, o sa ai succes. 

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tud0r. #Imparat #Codat said:

De parca tu te pricepi:D:D Briston tot offline e:)

adv.

Briston e proiect inchis inteligentule, normal ca e offline.

Si venind vorba de asta, daca eu nu ma pricep, tu nu te pricepi nici pe-atat, toti vreti sa deschideti servere aiurea, sa faceti bani sau alte rahaturi in loc sa jucati pe acele servere serioase, unice, pe care se merita, nu orice edit ieftin facut de voi. Si da, va dati in vant ca vreti sa faceti servere de la 0 cand nu aveti habar de nimic si nici nu stiti pic de programare. Sunteti patetici.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KnowN said:

Briston e proiect inchis inteligentule, normal ca e offline.

Si venind vorba de asta, daca eu nu ma pricep, tu nu te pricepi nici pe-atat, toti vreti sa deschideti servere aiurea, sa faceti bani sau alte rahaturi in loc sa jucati pe acele servere serioase, unice, pe care se merita, nu orice edit ieftin facut de voi. Si da, va dati in vant ca vreti sa faceti servere de la 0 cand nu aveti habar de nimic si nici nu stiti pic de programare. Sunteti patetici.

Ma refeream la partea de administrare când am zis ca nu te pricepi, in rest la scripting esti in top 5 de pe aici...

Nu iti fa griji nu deschid servere ca altii la plesneala pentru bani, o fac din placere, si când faci ceva din placere inseamna cafaci ceva cu suflet, iarcand faci ceva cu suflet iese ceva frumos:D

Retras

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, [RW]Robi said:

Toti sunteti hateri, nu va convine, nu va mai jucati, fiecare face ce vrea pe serverul lui.

KnowN

 

Cei care se pricep pun mult accent pe roleplay, care nu mai exista in romania, si deaia nu o sa aveti voi niciodata mai mult de 50 de jucatori.

 

Daca stai putin sa te gandesti ce vor si jucatori nu ce vrei doar tu, o sa ai succes. 

Yep , nu pot sa te contrazic :D 

 

14 minutes ago, KnowN said:

Briston e proiect inchis inteligentule, normal ca e offline.

Si venind vorba de asta, daca eu nu ma pricep, tu nu te pricepi nici pe-atat, toti vreti sa deschideti servere aiurea, sa faceti bani sau alte rahaturi in loc sa jucati pe acele servere serioase, unice, pe care se merita, nu orice edit ieftin facut de voi. Si da, va dati in vant ca vreti sa faceti servere de la 0 cand nu aveti habar de nimic si nici nu stiti pic de programare. Sunteti patetici.

Scutu jos. Nu se merita ;) Cine stie stie , nu trebuie sa dam explicatii la toti. :))   

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

KnowN

acuma serios, ce te fute pe tine grija ca se deschid servere peste noapte, ca au un succes mai mare ca tine sau ce?

 

Ca deja, toti moderatori de pe sa-mp romania sunt niste pupincuristi (majoritatea).

 

Edit: de multe ori, edit-ul este mai bun ca originalul, deoarece trece prin mai multe edit-uri si asa se formeaza diferite sisteme unice, da apar si bug-uri, dar se rezolva.

Edited by [RW]Robi

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EquiNox said:

Yep , nu pot sa te contrazic :D 

 

Scutu jos. Nu se merita ;) Cine stie stie , nu trebuie sa dam explicatii la toti. :))   

Daca eu am ajuns "toti" e claros.

Acum serios am pus o intrebare si vadca voi o luati cu caruta pe alt drum...

Retras

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tud0r. #Imparat #Codat said:

Daca eu am ajuns "toti" e claros.

Acum serios am pus o intrebare si vadca voi o luati cu caruta pe alt drum...

Nu se vorba de asta. Doar ca multi sariti cu gura fara sa stiti anumite lucruri. Parerea mea este sa va informati , apoi sa raspunde-ti. Nu caut cearta , deci vreau sa inchidem aici acest subiect. Pace!

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EquiNox said:

Nu se vorba de asta. Doar ca multi sariti cu gura fara sa stiti anumite lucruri. Parerea mea este sa va informati , apoi sa raspunde-ti. Nu caut cearta , deci vreau sa inchidem aici acest subiect. Pace!

Pace si tie!

Retras

Link to comment
Share on other sites

  • kwnx locked this topic
  • WopsS unlocked this topic

1. Ca se merita sau nu e important sa incerci, daca nu incerci nu ai cum sa aflii.

2. O echipa te poate ajuta sau te poate trage in jos.

3. Mai intai fa server-ul apoi gandestete la reclama :)).

4. Daca dau acum o idee nu va mai fi unica, deci fa ceva sa distreze jucatorii.

35012l1.png.aee1a3398b9bd9f8eec50574d2cd

Link to comment
Share on other sites

Nu iti recomand sa iti deschizi un server deoarece jucatorii vor sisteme, daca ai un gamemode de pe net editat ei nu vor juca. Ai nevoie de o idee unica.

Ai nevoie de promovari mari.

Mai ai nevoie de un YouTuber cu abonati care sa joace, ca si abonatii sa se apuce.

Nu iti recomand sa incepi singur, daca te decizi sa-ti deschizi un server atunci ai nevoie de cateva persoane care sa te ajute, unul sa lucreze la forum/panel altul sa scripteze si altii sa te ajute sa testezi.

Multi cred ca daca isi deschid server vor face $ din donatii, se inseala. Mai mult pierzi cu hostul si mai ales cu licenta la forum daca alegi sa iei una platita. De inceput e buna o platforma free(MyBB).

 

Sper ca te-ai lamurit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.