Jump to content

Cum fac un server sa-mp


CR7

Recommended Posts

Pai....am sa iti dau free cateva sfaturi:

1.Daca nu ai scripter nu te baga.

2.Ai GM piratat de pe net?(logic ca da daca intrebi cum iti faci server)

3.Dupa cum spunea si AliaS(respect bro ai spus-o foarte tare)nu mai deschideti servere doar pentru a avea grad de owner fara a stii nimic in domeniu(LASA-TE)

4.Eu unu incurajez unicitatea deci.....nu mai veniti cu GM luate de la altii.

Stiu....o sa-mi iau o groaza de injuraturi de la nabi de 9-10-11 ani dar asa e....;)

P.S ...Nu as vrea sa vad comentarii cu injuraturi  de la nabi ce nu inteleg ce spun......nu mai deschideti servere daca nu aveti habar de ce faceti !!!!!!

 

 

Unii ca tine au distrus tot Samp-ul Romanesc,cand eram eu de varsta ta 10-11-12 ani erau servere adevarate tata aveai ce face,nu intrau nabi sa ceara grad non-stop,nu erau oweri de bani gata inganfati care habar nau ce face cu serverele !!!!!

Edited by eror
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Respect bro!

Aici ai mare dreptate de ce?

Fiindca toti vreti sa va deschideti server dar nu tineti minte cel mai bine si ce e cel mai important de stiut,si anume trebuie sa ai 10 prieteni care sa iti intre pe server,acei prieteni o sa faca reclama dupa care vor intra si prietenii prietenilor si tot asa si tot asa,dar nu inteleg multi de treaba asta asa ca lasai sa isi cheltuie pensia primita de la parinti pentru mancare si un suc o cafea...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cica unii ca mine au distrus samp-ul :)) :)) Eu acuma vreau sa imi fac prima data sv , am 10 prieteni care mi-s vecuni si intra pe loc,da nu stiu ce sa fac ori fac un sv si caut un scripter ori cand vine vecinu din strainatate luam un sv care e de vanzare ;)

Link to comment
Share on other sites

CR7,

Este adevarat ce zic ei. Ti-ai dau maximul si nu mai stii ce sa raspunzi. Macar stii ce-i o variabila ? Acum banuiesc ca dai un search pe Google, ce sa zic asa-i in Romania. Gamemode-uri editate non-stop. Nu ne pasa noua ca iti intra vecinii, prieteni si asa mai departe... Eu nu stiu de ce iti deschizi un server de sa-mp daca n-ai habar de-un  " enum ".  Eu joc SA-MP de la versiunea 0.3c , banuiesc ca n-ai auzit de ea. 

Cei de pe SA-MP.COM evolueaza, scripturi noi, unelte noi, alte metode de a scripta. Romanii nostri de ( 9 - 11 ani ) ne intreaba cum sa punem GM-ul pe host , nestiind de-un  " #define  " .  Jalnic  . Nu va mai deschideti servere! Sunt destule, macar daca deschideti, faceti ceva original! 

Edited by bobita

// Desenul meu animat 
// Alte episoade aici: 
https://www.youtube.com/channel/UCF2kY1CzhHI_PCyV5LprQ1w/videos

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sa-mi bag p**a ce prost , eu am 12 ani sau tu ma ? Si voi nu asa ati fost la inceput ? Sau v-ati nascut si ati primit o foaie cu tutoriale cum se face un sv ? Asa inveti,da fraieri ca tine n-am ce zice. Salut si vreau T.C

Noi cand ne-am apucat de sa-mp nu ne-am apucat cu gandul sa ne deschidem server de sa-mp , ne-am apucat pentru a ne juca . Eu primul meu server de sa-mp l-am deschis acum 2 ani, si am 6 ani de cand joc sa-mp . Si cum zic si ei, pentru ce sa-ti deschizi server cand tu nu ai habar nici macar sa definesti o variabila, ca sa nu mai zic alte lucuri "mai grele" ...

Link to comment
Share on other sites

CR7 , 

Ti-am dat maximul si acuma nu ai stiut ce sa faci decat sa ma injuri ? In primul rand am 13, nu, nu sunt atat de mare. Dar am o minte umpic pai stralucita fata de tine . Apropo , nu " ne-am  nascut cu tutorialele in brate",  cand incercam eu sa invat pawn, rareori gaseam un tutorial si acuma inca imi dau de cap unele functii, nimeni nu e perfect asta e viata ;) .  Daca vrei, hai pe skype, putem desbate orice subiect inclusiv de programare C# , C++ si chiar Pawn. O zi buna in continuare! :) 

 

Edited by bobita

// Desenul meu animat 
// Alte episoade aici: 
https://www.youtube.com/channel/UCF2kY1CzhHI_PCyV5LprQ1w/videos

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Deci baieti.......am dreptate ce am spus ? ???Copii nabi de 10-11 ani care numai injura si se cred mari "sampisti"!!!!!!!! Ce sa le faci....... La anii lor eu nici nu visam la un server tin minte jucam pe un server pe ver 0.3c si ma jucam zilnic si incercam sa fac bani sa imi iau masina casa si vin astia acum  se cred mari playeri....bai CR7 nu te mai da asa ca nu stii despre ce vb da? !!!!!!!!!!!!!!!

Edited by eror
Link to comment
Share on other sites

  • WopsS locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.