Jump to content

Hosting Server


WARfree

Recommended Posts

Salutare tuturor. Ce stiti despre firma de hosting xtremehost.ro , vreau sa stiu daca au calitate si mai ales daca sunt tepari.Va rog fara minciuni. Sau daca stiti vreo firma de hosting buna cu plata prin paysafecard.

 

Thx:)) anticipat. Astept raspunsurile voastre.

560x95_FFFFFF_FF9900_000000_000000.png
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor. Ce stiti despre firma de hosting xtremehost.ro , vreau sa stiu daca au calitate si mai ales daca sunt tepari.Va rog fara minciuni. Sau daca stiti vreo firma de hosting buna cu plata prin paysafecard.

 

Thx:)) anticipat. Astept raspunsurile voastre.

Eu am la iei 2 vps-uri nu am probleme pe care tine 3 servere de sa-mp si pe cel lant am servere de cs iti recomand cu mare placere

 

Si eu sunt in cautarea unei firme de hosting SA-MP bune,plata prin paypal/payza/skrill.Ceva bun daca stiti,si ieftin daca se poate :))

 

Eu am la iei 2 vps-uri nu am probleme pe care tine 3 servere de sa-mp si pe cel lant am servere de cs iti recomand cu mare placere

Nu lua de la ei. Ii stiu. Sunt prafi din toate punctele de vedere.

Ba te contrazic cum am spus mai sus am 2 vps-uri la iei si nu am probleme .

Link to comment
Share on other sites

Eu am la iei 2 vps-uri nu am probleme pe care tine 3 servere de sa-mp si pe cel lant am servere de cs iti recomand cu mare placere

 

 

Eu am la iei 2 vps-uri nu am probleme pe care tine 3 servere de sa-mp si pe cel lant am servere de cs iti recomand cu mare placere

Ba te contrazic cum am spus mai sus am 2 vps-uri la iei si nu am probleme .

imi poti da un ip de la un server de samp pe care il ai hostat sa vad cum merg ....

560x95_FFFFFF_FF9900_000000_000000.png
Link to comment
Share on other sites

Hosturile cumparate de la xtremehost, trafic hosting si genurile astea de host, pot primi "bind" (propria experienta). Cea mai buna firma de hosting pentru un server de san andreas, din punctul meu de vedere este 0ping .

Punctul tau de vedere este gresit.

TraficHosting este firma cu cea mai buna calitate (in domeniul sa-mp mai ales), recomand cu mare placere deoarece si eu am de la ei.

Venind vorba de alte gazduiri, iti recomand xerom-zone. (Sunt buni pentru domenii, webhost, si ce mai au ei pe acolo.. :))

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Nu lua ... 
Degeaba au host de la 3 euro , daca sunt Praf ... 
Nu au licenta gamecp full ,  conectarea la server ( ftp ) se blocheaza adesea, gamecp la fel , nimic nu este automatizat .. ( Recent am ajutat pe cineva la serverul sau ,si avea host de acolo );
Ti-o spun din propria experienta, eu i-am prins mai pe la inceput, si am luat teapa , mai exact le-am platit pentru un domeniu o anumita suma de bani , omu' se uita pe net sa vada unde e mai ieftin ,sa imi inregistreze sa iasa si el cu ceva pe + , banii erau deja dati , trec doua zile .. la care imi spune : ca promotia s-a terminat,...ca s-au scumpit, si daca vreau sa mai " adaug ceva ". Am fost ramas cu banii dati : ...Pe atunci era cunoscut ca " Bubu "... scripter renumit , pe spatele altora.
Vorba poporului.. Lupul isi schimba parul' , dar naravul ba'. Chiar daca nu doar el administreaza acum.. eu nu vad mari schimbari.
 
Incearca: 0ping, hostgame.ro, trafichosting, hostpixel.( Pe primele doua iti garantez, inca am servere hostate la ambele firme );
Evita: hqh ( Au o problema, serverele nu le apar la " Internet List " );
Edited by blacklife.
Link to comment
Share on other sites

 

Nu lua ... 
Degeaba au host de la 3 euro , daca sunt Praf ... 
Nu au licenta gamecp full ,  conectarea la server ( ftp ) se blocheaza adesea, gamecp la fel , nimic nu este automatizat .. ( Recent am ajutat pe cineva la serverul sau ,si avea host de acolo );
Ti-o spun din propria experienta, eu i-am prins mai pe la inceput, si am luat teapa , mai exact le-am platit pentru un domeniu o anumita suma de bani , omu' se uita pe net sa vada unde e mai ieftin ,sa imi inregistreze sa iasa si el cu ceva pe + , banii erau deja dati , trec doua zile .. la care imi spune : ca promotia s-a terminat,...ca s-au scumpit, si daca vreau sa mai " adaug ceva ". Am fost ramas cu banii dati : ...Pe atunci era cunoscut ca " Bubu "... scripter renumit , pe spatele altora.
Vorba poporului.. Lupul isi schimba parul' , dar naravul ba'. Chiar daca nu doar el administreaza acum.. eu nu vad mari schimbari.
 
Incearca: 0ping, hostgame.ro, trafichosting, hostpixel.( Pe primele doua iti garantez, inca am servere hostate la ambele firme );
Evita: hqh ( Au o problema, serverele nu le apar la " Internet List " );

 

Lasa experienta deoparte ca esti cel mai mare țepar. Ai promis ceva si dupa cand sa dai inapoi mi-ai dat block. 

Nu il ascultati :-j

 



 

Eu am host de la XtremeHost si se misca chiar foarte bine. DNS-ul de la serverul meu til las in PM :). Modalitate de plata : Cod PaySafe Card, Cod de reincarcare Orange/Vodafone/Telekom prin banca etc. Am host la ei din luna Decembrie :).

  • Upvote 1

 

logo.png

Link to comment
Share on other sites

Lasa experienta deoparte ca esti cel mai mare țepar. Ai promis ceva si dupa cand sa dai inapoi mi-ai dat block. 

Nu il ascultati :-j

 



 

Eu am host de la XtremeHost si se misca chiar foarte bine. DNS-ul de la serverul meu til las in PM :). Modalitate de plata : Cod PaySafe Card, Cod de reincarcare Orange/Vodafone/Telekom prin banca etc. Am host la ei din luna Decembrie :).

De asta chiar nu era nevoie.De la hosting am ajuns la o problema personala.Discutati aceste treburi in alta parte,nu aici.

Recomand 0ping!

Link to comment
Share on other sites

De asta chiar nu era nevoie.De la hosting am ajuns la o problema personale.

Nope. Am ajuns sa ii dau doua sfaturi. Sa nu aibe incredere in blacklife si ca poate lua linistit host de la XtremeHost. :)

  • Upvote 1

 

logo.png

Link to comment
Share on other sites

Eu am host de la XtremeHost si se misca chiar foarte bine. DNS-ul de la serverul meu til las in PM :). Modalitate de plata : Cod PaySafe Card, Cod de reincarcare Orange/Vodafone/Telekom prin banca etc. Am host la ei din luna Decembrie :).

Asta explica de ce serverul tau nu apare la Internet List, nasol.. (XtremeHost = O_o)

242086.png

Link to comment
Share on other sites

xtremehost ... este o firma destul de proasta ... 

am avut host la ei de 2 ori .... de fiecare data am avut destul de mult lag

  

momentan folosesc HOSTPIXEL.RO    si sunt destul de multumit

Edited by 97fresh
 

 

430x73_FFFFFF_FF9900_000000_000000.png

 
Link to comment
Share on other sites

xtremehost ... este o firma destul de proasta ... 

am avut host la ei de 2 ori .... de fiecare data am avut destul de mult lag

  

momentan folosesc HOSTPIXEL.RO    si sunt destul de multumit

Si hostpixel este o firma buna, dar mai buna este zeroping.

sign.php?srv=93.119.26.89:7777&sign=0

Link to comment
Share on other sites

Nu îți recomand firma xtremehost.ro, am avut de acolo mai multe VPS-uri si picau zilnic!

 

Eu vă recomand firma trafichosting.ro !

La plata prin SMS nu vă ia TVA.

Prețurile sunt foarte bune, cu numai 5 Euro puteți lua 100 de Sloturi!

Au GameCP ultima versiune, licențiat desigur.

În GameCP-ul care il au cei de la trafichosting, au mult mai multe benifici fața de GSP-Panel cel care îl au cei de la zeroping!

Edited by RaiN™

9_logo.png.5f8e54116db587dcaa7b391b8f5a6

Link to comment
Share on other sites

Nu recomand xtremehost, am luat teapa cu ei ;)

:P Respecta ca sa fi respectact :P 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Developer in :

C++,PHP,HTML,CSS,JAVASCRIPT,XML,MYSQL

si ceva  Pawno :)

WebDesign,Photoshop

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

=============================================

Steam ~ Kiburici

=============================================

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.