Jump to content
  • 0

Temporary Ban System


LaZ

Question

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

/ban <nick> <text>

eu stiu ca odata ce dai /ban,dai ban permanent

Nu asta caut: /ban <nick|id> <motiv>

Se mai poate /ban <nick> <motiv> <timp> de ex.

/ban Player codat 20

20 de zile. Pe multe servere am vazut asa ceva. Am cautat si pe forumul oficial si nu am gasit.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pey, tre sa folosesti dini si alea...

Cand se foloseste comanda /tempban, salveaza intr un fisier ipul tipului banat, si timpul pt cat a fost banat si ora la kre a fost banat ( ora serverului )... iar in gamemode fa o chestie, aia cu calculatetime sau asa cva kre ia timpu real, si dak oldh ( asta fiind ora aia veche ) e mai mica decat X decat ora veche atunci dai SendRconCommand("unbanip %s"); bn, un string, dar aici sa fie ipul din fishier...

Deci, Salvezi ipul, timpul si ora ( si data... eventual ), iar in gamemode pune un timer, o data la o ora, care sa verifice timpul din fisier, si dak timpul din fisier ( si data ) sunt mai mici decat timpul actual si data actuala, atunci dai rcon unbanip...

Cam asta e systemul, dar tre sa vezi u cum se calculeaza data si timpul serverului...

-Toate tutorialele postate intra aici sau puneti-le direct [url=http://www.sa-mp.ro/forum/index

Link to comment
Share on other sites

  • 0

si inca cum.Dar mai bine ia doar comanda de pe FS lui

tu vorbesti numa da nu stii

nu-i asa usor dup cum crezi sa scoti o anumita comanda asa complicata

Imi aduc aminte cand jucam pe versiunea 0.1.. ala era SA-MP adevarat.

Va salut cu respect (pe cei care merita).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.