Jump to content

Propunere


Trictedd

Recommended Posts

Nu se merita. S-au facut atatea servere in trecut, cu fostii membrii ai echipei si .... server gol. :)

In ziua de azi nu se mai joaca toti pe un server, ci fiecare vrea sa isi faca propriul server.

  • Upvote 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Eu oricum raman la parerea mea. Degeaba facem reclama, toti o sa vrea admin din primul minut cand intra, si daca nu le dai ies...si nu numai asta, dar in fine.

Eu sincer nu o sa ma bag la server, daca se face. M-am lasat complet de SAMP, n-am nici-o legatura cu el asa ca de aici il las pe WopsS sa decida :)

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Eu oricum raman la parerea mea. Degeaba facem reclama, toti o sa vrea admin din primul minut cand intra, si daca nu le dai ies...si nu numai asta, dar in fine.

Eu sincer nu o sa ma bag la server, daca se face. M-am lasat complet de SAMP, n-am nici-o legatura cu el asa ca de aici il las pe WopsS sa decida :)

 

Si eu la fel, nu mai sunt in domeniul sa-mp. Daca ar fi sa fac un server pentru sa-mp.ro asi face, dar numai ca in Romania nu se merita ... A zis Vyorel de ce.

Link to comment
Share on other sites

:) Era misto sa se deschida un server RPG official al acestei comunitati, trecutul e trecut, dar e posibil ca in prezent sa avem playeri, daca avem un host de calitate si staff matur.

Voi decide-ti, dar eu cred ca se merita...

242086.png

Link to comment
Share on other sites

:) Era misto sa se deschida un server RPG official al acestei comunitati, trecutul e trecut, dar e posibil ca in prezent sa avem playeri, daca avem un host de calitate si staff matur.

Voi decide-ti, dar eu cred ca se merita...

Crede-ma,prezentul e ca si trecutul si posibil ca va fi si viitorul :))

Smecherii care vor sa intre pe un server de samp si vad la mode "Romania",intra,cer admin,si apoi ies.

Majoritatea fug dupa rank,admin/vip,nu isi dau seama ca un server este pentru a te distra,pentru a te simti bine!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Crede-ma,prezentul e ca si trecutul si posibil ca va fi si viitorul :))

Smecherii care vor sa intre pe un server de samp si vad la mode "Romania",intra,cer admin,si apoi ies.

Majoritatea fug dupa rank,admin/vip,nu isi dau seama ca un server este pentru a te distra,pentru a te simti bine!

Imi pare rau sa iti spun, dar nici eu si nici tu nu suntem clar vazatori :))

 

S-ar putea sa fie playeri, sau nu. Bineinteles, daca este un GameMode gen WOW, normal ca vor fi playeri, eu zic ca puteti incerca, de ce nu? :D

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau sa iti spun, dar nici eu si nici tu nu suntem clar vazatori :))

 

S-ar putea sa fie playeri, sau nu. Bineinteles, daca este un GameMode gen WOW, normal ca vor fi playeri, eu zic ca puteti incerca, de ce nu? :D

 

Am putea incerca numai ca mie unul nu-mi permite timpul, am 2 proiecte publice pe care vreau sa le aduc intr-un stadiu de functionalitate, un proiect privat si un proiect la care lucrez sa facem un joc online.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ar fi frumos, dar de cati copii e invadat sa-mp-ul acum, nu stiu cat timp va duce ... eu unul deja m-am satura de copiii aia de 12 ani, care intra si te ameninta ceva gen "Da-mi admin sau iti dau flood !" :)) . Eu unul as fi incantat sa se deschida un server al comunitatii, dar sa se tina de treaba staff-ul server-ului .

Link to comment
Share on other sites

Ar fi frumos, dar de cati copii e invadat sa-mp-ul acum, nu stiu cat timp va duce ... eu unul deja m-am satura de copiii aia de 12 ani, care intra si te ameninta ceva gen "Da-mi admin sau iti dau flood !" :)) . Eu unul as fi incantat sa se deschida un server al comunitatii, dar sa se tina de treaba staff-ul server-ului .

Correct. Dar nu este singura problema. Achizitionarea si intretinerea hostului + GameMode. Plus , trebuie sa va decideti ce fel de Mod folositi. RPG , RolePlay , Stunt..

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

Correct. Dar nu este singura problema. Achizitionarea si intretinerea hostului + GameMode. Plus , trebuie sa va decideti ce fel de Mod folositi. RPG , RolePlay , Stunt..

WopsS n-ea dat de veste ca va contine toate modurile, din cate am inteles eu...

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Correct. Dar nu este singura problema. Achizitionarea si intretinerea hostului + GameMode. Plus , trebuie sa va decideti ce fel de Mod folositi. RPG , RolePlay , Stunt..

Asta nu e nici pe departe o problema.

 

WopsS n-ea dat de veste ca va contine toate modurile, din cate am inteles eu...

Am zis ca e posibil ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Daca nu incercati nu aveti de unde sa stiti cum va fi..

Spre exemplu bugged.ro are 2 servere mai mereu full dar asta inseamna ca toti sunt admini si doar e server romanesc. ? Nu , sunt foarte multi jucatori care cauta sa joace nu sa admineze.

Bugged are boti la greu .... e praf serverul dupa parerea mea...

P.S: Scuze de 2x post dar am uitat sa dau quote.

Cat despre server....

A fost inainte un server,nu prea a avut playerii,bine,poate a avut,dar au plecat,de ce?S-a tot schimbat GM-ul,au facut pana la urma Hard RP care nu prea a adus bine la server,ca nu toti stiu Hard RP.

Au vrut un server original,nu un edit,nu au primit asa ceva,au primit ce vezi pe mai ori ce server mai nou.

Dupa parerea mea,daca e sa deschideti un server de sa-mp macar sa nu fie un edit obosit cu toate bugurile posibile..

Cat despre host...fiecare firma are un defect,nici una nu poti zice ca e "cea mai buna".

Exemplu: ZeroPing cica e o firma foarte buna de host la partea de sa-mp,da pe naiba...se poate flooda un server foarte usor...

In fine,bafta.

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Bugged are boti la greu .... e praf serverul dupa parerea mea...

P.S: Scuze de 2x post dar am uitat sa dau quote.

Cat despre server....

A fost inainte un server,nu prea a avut playerii,bine,poate a avut,dar au plecat,de ce?S-a tot schimbat GM-ul,au facut pana la urma Hard RP care nu prea a adus bine la server,ca nu toti stiu Hard RP.

Au vrut un server original,nu un edit,nu au primit asa ceva,au primit ce vezi pe mai ori ce server mai nou.

Dupa parerea mea,daca e sa deschideti un server de sa-mp macar sa nu fie un edit obosit cu toate bugurile posibile..

Cat despre host...fiecare firma are un defect,nici una nu poti zice ca e "cea mai buna".

Exemplu: ZeroPing cica e o firma foarte buna de host la partea de sa-mp,da pe naiba...se poate flooda un server foarte usor...

In fine,bafta.

Nu avem timpul necesar sa facem un gamemode ... O sa incercam sa il face.

Oricum, daca ar fi sa acceptam servere in comunitate ar fi multe copiate de pe net ...

Link to comment
Share on other sites

Nu avem timpul necesar sa facem un gamemode ... O sa incercam sa il face.

Oricum, daca ar fi sa acceptam servere in comunitate ar fi multe copiate de pe net ...

Adevarat..

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Degeaba incercati sa va deschideti Server am observat ca a'ti avut Host de 1000S

PS: Nu s-a intamplat nimic

Acuma vad ca lucrati la un GameMode 500S dar din pacate nu v-a ajunge nicaieri

Asa sunt si eu pe Server-ul unde joc, La deschiderea 9Mai 05 am avut 60/70 chiar am avut 3 zile cand am avut 80, Dar din pacate usor,usor s-a decazut foarte prost...

Cum spune si Vyorel...Are dreptate

Link to comment
Share on other sites

Degeaba incercati sa va deschideti Server am observat ca a'ti avut Host de 1000S

PS: Nu s-a intamplat nimic

Acuma vad ca lucrati la un GameMode 500S dar din pacate nu v-a ajunge nicaieri

Asa sunt si eu pe Server-ul unde joc, La deschiderea 9Mai 05 am avut 60/70 chiar am avut 3 zile cand am avut 80, Dar din pacate usor,usor s-a decazut foarte prost...

Cum spune si Vyorel...Are dreptate

Momentan nu lucram la nimic.

Link to comment
Share on other sites

Degeaba incercati sa va deschideti Server am observat ca a'ti avut Host de 1000S

PS: Nu s-a intamplat nimic

Acuma vad ca lucrati la un GameMode 500S dar din pacate nu v-a ajunge nicaieri

Asa sunt si eu pe Server-ul unde joc, La deschiderea 9Mai 05 am avut 60/70 chiar am avut 3 zile cand am avut 80, Dar din pacate usor,usor s-a decazut foarte prost...

Cum spune si Vyorel...Are dreptate

Ce ai vazut tu,e ceva la care lucreaza fostul fondator la serverul de RPG al comunitatii,nu e nimic legat de comunitate,e ce a ramas de la host si ce vrea sa faca fostul donator Equinox sau cum ii era numele..

P.S: Esti foarte incurajator :))  

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.