Jump to content
  • 0

Ajutor sistem complex fireman.


Bogdan's

Question

Problema intalnita (descriere): Pai am un filescript cu pompieri,ok,totul bine si frumos,eu vreau sa fac ca odata la 2 ore sa ''ia foc'' automat o casa un biz...Cu CreateExplosion,atata tot,deci vreau sa fac un timer pentru a lua foc o casa sau un biz...
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):-
Liniile de cod / sursa / script-ul: http://www.solidfiles.com/d/6eecfdd098/Pompier.ROM.rar
Imagini / Video (optional):-
Ati incercat sa rezolvati singur?:Da am facut un settimerex dar nu mai stiu unde sa pun,am inteles ca trebuie sa fac un public sa se verifice dupa ce au trecut 2 ore sa dea din nou o explozie...

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Trebuie sa convertesti 2 ore in minute, din minute in secunde si din secunde in mili secunde .

 

Folosesti functia SetTimerEx("Functia ta", timpul, 1); //1 inseamnaca ca se repeta

 

 

Off:Ala nu e sistem complex. El creeza doar o explozie intr-un singur loc. Daca vrei sa vezi ceva complex uitate aici

Edited by Gireada

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Omule,fara suparare de te chis in freza.

Tu mi-ai spus cum sa fac timerul,eu te-am intrebat cum sa fac publicul?

Adica ceva de genu?:

forward MortiiMatii();
 
public MortiiMatii()
{
CreateExplosion(Coordonatele?)

Si ti-am spus asa fiindca am vazut ca nu esti asa de bun scripter precum spun toti,cateodata esti confuz si nu sti sa faci o chestie.

Nimeni nu e invatat dar totusi dao incolo,ceream si eu umpic de ajutor si nimeni nu ma ajuta.

Topic Closed.

Edited by Bogdan's
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Omule,fara suparare de te chis in freza.

Tu mi-ai spus cum sa fac timerul,eu te-am intrebat cum sa fac publicul?

Adica ceva de genu?:

forward MortiiMatii();
 
public MortiiMatii()
{
CreateExplosion(Coordonatele?)

Si ti-am spus asa fiindca am vazut ca nu esti asa de bun scripter precum spun toti,cateodata esti confuz si nu sti sa faci o chestie.

Nimeni nu e invatat dar totusi dao incolo,ceream si eu umpic de ajutor si nimeni nu ma ajuta.

Topic Closed.

Daca nici un public nu stii sa faci eu zic sa mai inveti inainte de a te apuca de scriptat un sistem "complex" de pompieri si da ti-am zis ce trebuie sa pui in publicul ala, uitate mai bine in comentarii. Eu nu am zis ca ma cred mare si tare dar daca eu ti-am zis ce trebuie sa faci si tu tot nu ai priceput ce doreai sa iti fac sa iti dau muran gura? Ma indoiesc, eu fiind singurul care te-a "indrumat" sa zicem in a creea acest script.

 

Multumesc de aprecieri, data viitoare nu mai ai ce cauta ajutor de la mine.

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.