Jump to content
  • 0

Intrebari


Fabyx15

Question

Hey..am si eu 2 intrebari in legatura cu niste comenzi .deci am facut o comanda /arme  si daca o accesezi iti scade 100 $ pent arme..problema este ca daca banii ajung pe 0$ si  folosesc din nou comanda arme banii ajung pe -100$.. eu vreau sa fac cumva sa nu arate banii cu - ci cand ajungi pe 0 sa scrie,,nu ai bani suficienti,, cum fac??

A 2-a intrebare cum fac o comanda sa o accesez doar admini? ?

multumesc! 

Cea mai mare realizare:

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	Kick(playerid);
}

 

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

1. Faci o verificare de genul:

[pawn]if(GetPlayerCash(playerid) < 100) return SendClientMessage(playerid,-1,"Nu ai destui bani! Iti trebuie minim 100$.");[/pawn]

2. Daca comanda ta este tip ZCMD:

[pawn]CMD:comanda(playerid,params[])

{

if(PlayerInfo/Data[playerid][pAdmin/sau variabila ta] < 0) return SendClientMessage(playerid,-1,"Nu esti admin!");

SendClientMessage(playerid,-1,"Fiindca ai acces la comanda ti-a aparut textul acesta.");

return 1;

}[/pawn]

Link to comment
Share on other sites

if(GetPlayerMoney(playerid) < 100) return SendClientMessage(playerid,-1,"Nu ai suficienti bani! Iti trebuie minim 100$")
else
{
	SetPlayerHealth(playerid,100);
	GivePlayerMoney(playerid,-100);
	SendClientMessage(playerid,-1,"Healed");
	return 1;
}

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.