Jump to content

NU CUMPARATI HOST DE LA EGMASTER!!


Kata12

Recommended Posts

Salut! Uitati ce tepari sunt cei de la eGMaster, pacat de hostul pe care-l au. Am cumparat host pe 5 iulie si ieri m-am trezit fara el. Uitati o conversatie intre mine si unul de la eGMaster.

cataboy64: Salut 

strikehost.ro11: salut!

cataboy64: Ce s-a intamplat cu hostul?

cataboy64: Am platit pe 5 iulie si mi l-ati oprit ??

strikehost.ro11: ce user ai?

cataboy64: kata

strikehost.ro11: pai tu aveai alt id pe contu ala

strikehost.ro11: si am zis ca nu il mai folosesti

cataboy64:  cum sa nu-l folosesc?

strikehost.ro11: pai asa am zis

cataboy64: Deci il primesc inapoi sau nu?

strikehost.ro11: pai da

strikehost.ro11: pai 5 iulie ma

cataboy64: Pe 5 iulie am platit

strikehost.ro11: pai 5 iulie ma si noi in cat suntem?

cataboy64: 21

strikehost.ro11: pai?

cataboy64: dar nu am o luna hosting?

cataboy64: adica pana pe 5 august?

strikehost.ro11: aa

strikehost.ro11: pai hai sa vad

strikehost.ro11: dami user parola si e-mail!

I-am dat user parola si email si nu am mai primit nimic. a iesit de pe mess

Y!M: [email protected] ( help-center sau comenzi )

Link to comment
Share on other sites

Presimt ca ala era un ID fals, facut de altcineva si s'a dat drept unul din ei, sau aveau ID-ul spart :))

Nici o firma nu iti cere parola de la cont, pt ca nu au ce face cu ea. Contul ti-l activa pur si simplu din admin (in GameCP).

Deci mai mult ca sigur ai fost tepuit de altcineva

  • Upvote 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

=-" post="149223" timestamp="1374392560"]

Presimt ca ala era un ID fals, facut de altcineva si s'a dat drept unul din ei, sau aveau ID-ul spart :))

Nici o firma nu iti cere parola de la cont, pt ca nu au ce face cu ea. Contul ti-l activa pur si simplu din admin (in GameCP).

Deci mai mult ca sigur ai fost tepuit de altcineva

pai tot la id-ul ala am platit si am avut host. dar putin...

Y!M: [email protected] ( help-center sau comenzi )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mda.. sunt multe " Firme Fantoma " care intradevar detin dedicate sau toate porcariile necesare gazduiri de jocuri , dar na romanul se gandeste intai " m-ai bine pastrez ip si iau bani la fraier ? " asa pastrez ip-ul si ma fac si cu bani , dar romanul prost nu se gandeste ca va da de cineva cu cap si il va reporta la politia internetului si avand in vedere ca este o  "firma fantoma" neinregistrata in Registrul comertului se va chinui mult.. SUCCES TUTUROR CU "TZEPELE" aveti grija:)

Cauti scripter / Mapper pentru servarul tau ? [email protected] [FREE SCRIPTING]

Link to comment
Share on other sites

Mda.. sunt multe " Firme Fantoma " care intradevar detin dedicate sau toate porcariile necesare gazduiri de jocuri , dar na romanul se gandeste intai " m-ai bine pastrez ip si iau bani la fraier ? " asa pastrez ip-ul si ma fac si cu bani , dar romanul [censured by the system] nu se gandeste ca va da de cineva cu cap si il va reporta la politia internetului si avand in vedere ca este o  "firma fantoma" neinregistrata in Registrul comertului se va chinui mult.. SUCCES TUTUROR CU "TZEPELE" aveti grija:)

Astia cu firmele fantome, daca au reseller de gazduire (web sau gaming), nu au ce sa le faca politia :)

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Ma numesc Simion Octavian, administratorul firmei eGMaster. Dupa cum am observat in acest topic, multi cred ca id-ul de Yahoo! strikehost.ro11 este fals sau spart. Nu este adevarat, acest ID este ID-ul personal al partenerului meu. Daca ai intampinat vreo problema cu firma noastra, ne cerem scuze pentru eventualele probleme. Daca aveti nedumeriri sau ceva de genul, va rog sa adaugati in lista dumneavoastra de messenger egmaster_host. Atat am avut de zis, va salut!

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Ma numesc Simion Octavian, administratorul firmei eGMaster. Dupa cum am observat in acest topic, multi cred ca id-ul de Yahoo! strikehost.ro11 este fals sau spart. Nu este adevarat, acest ID este ID-ul personal al partenerului meu. Daca ai intampinat vreo problema cu firma noastra, ne cerem scuze pentru eventualele probleme. Daca aveti nedumeriri sau ceva de genul, va rog sa adaugati in lista dumneavoastra de messenger egmaster_host. Atat am avut de zis, va salut!

Pff =))

Voi va numiti FIRMA? Stii ce inseamna aia firma? Va zic eu ca nu sunteti firma cu acte in regula, cel putin asta dati de inteles uitandu-ma la site-ul vostru. O firma de hosting, sau orice alta firma care are site oficial, este obligata sa puna datele firmei adica:

1. Numele intreg al firmei ( S.C. Nume S.R.L )

2. Numarul unic de Inregistrare (adica CUI, in caz ca nu stiti ce e)

3. Numarul de Inmatriculare al firmei.

4. Cod CAEN

5. Adresa reala a punctului de lucru (sediu daca aveti).

6. Adresa de email (nu de la Yahoo, ci email de la domeniu gen [email protected])

7. Numar FAX (orice firma trebuie sa aibe asa ceva)

8. Numar/numere de telefon pentru contact

si parca mai era ceva dar nu-mi mai aduc aminte acum.

Daca nu specificati chestia asta, nu ca sa ma lamuriti pe mine, ci pentru clienti...nu va pot numi decat o FIRMA FANTOMA.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

=-" post="152036" timestamp="1381337945"]

Pff =))

Voi va numiti FIRMA? Stii ce inseamna aia firma? Va zic eu ca nu sunteti firma cu acte in regula, cel putin asta dati de inteles uitandu-ma la site-ul vostru. O firma de hosting, sau orice alta firma care are site oficial, este obligata sa puna datele firmei adica:

1. Numele intreg al firmei ( S.C. Nume S.R.L )

2. Numarul unic de Inregistrare (adica CUI, in caz ca nu stiti ce e)

3. Numarul de Inmatriculare al firmei.

4. Cod CAEN

5. Adresa reala a punctului de lucru (sediu daca aveti).

6. Adresa de email (nu de la Yahoo, ci email de la domeniu gen [email protected])

7. Numar FAX (orice firma trebuie sa aibe asa ceva)

8. Numar/numere de telefon pentru contact

si parca mai era ceva dar nu-mi mai aduc aminte acum.

Daca nu specificati chestia asta, nu ca sa ma lamuriti pe mine, ci pentru clienti...nu va pot numi decat o FIRMA FANTOMA.

Tu esti Bo$$ Tu lai lasat fara vorbe =))

+1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Buna ziua,

Ma numesc Simion Octavian, administratorul firmei eGMaster. Dupa cum am observat in acest topic, multi cred ca id-ul de Yahoo! strikehost.ro11 este fals sau spart. Nu este adevarat, acest ID este ID-ul personal al partenerului meu. Daca ai intampinat vreo problema cu firma noastra, ne cerem scuze pentru eventualele probleme. Daca aveti nedumeriri sau ceva de genul, va rog sa adaugati in lista dumneavoastra de messenger egmaster_host. Atat am avut de zis, va salut!

 

Imi cer scuze de expresie in numele forumistilor sa-mp.ro si fata de Moderatoi admini s.a.m.d (sper sa ma ierte)  nu vreau sa jignesc pe nimeni , dar Sidiuu am impresia ca esti prost . Credema nu e o jignire ...

Edited by ArchWar
Link to comment
Share on other sites

eGMater sunt tepari, am patit-o si eu candva, nici macar nu poti plati pe site-ul lor direct, trebuie sa le platesti prin SMS lor pe messenger :))

calitate proasta... detinatori neseriosi, asta nu e firma de hosting, e jaf pe fata..

Edited by KnowN .

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.