Jump to content

Restart


Rimmon

Recommended Posts

1.Ca sa intelegi ce are PC-ul tau,trebuie sa intelegi care este procedeul functiei restart(am testat si eu :)) ).

Deci cand in mod normal calculatorul tau trebuie sa se inchida,in loc sa faca asta,injumatateste voltajul normal de curent care il primeste calculatorul.De unde stiu?Cand eram mai mic,cand era o pana de asta,de curent f scurta,nici o secunda,calculatorul nu mi se inchidea,ci isi dadea doar restart :))

2.Problema ta vine de la o alimentare proasta a PC-ului..Adesea,trebuie sa schimbi sursa...

P.S:Bafta ;)

Link to comment
Share on other sites

Bun..e de la curect...si ce trebuie sa-i fac?

Ca mor de nervi cand isi da restart aiurea

Pai eu mi-am luat stabilizator

Dar cu timpul isi revine si fara el

Motive (Ori sudeaza cineva in zona etc..) Sunt multe optiuni

ON : Mai lasa-l si uh asa vreo 2 zile si vezi daca is revine , daca nu iati un stabilizator

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

Mai intai ar trebui sa iti iei programul Everest sa vezi ce temperatura ai la procesor la mine daca trece de 60 de grade se inchide. Daca e de la temperatura iti sugerez sa schimbi pasta termo conductoare si sa il cureti de praf si poate un cooler in plus nu strica.

Daca e de la curent incearca sa pui capatul de la cablul de alimentare intro singura priza, fara sa mai ai alte fire.(Am patito)

Daca nu merge si asa iati o sursa noua si mai mare.

Ca sa il cureti iti sugerez aspiratorul sau gura.

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

Daca vezi ce e la mine te sperii :))

ON : Cu ce pot curata calculatorul fara sa deranjez/stric nimic

Daca ai unitate, desfaci capacul lateral (sau o parte din carcasa)  si incepi sa dai cu o pensula sau cu ceva care curata eficient.Acel "restart" poate fi provocat de vapori de praf (mie mi s-a intamplat asta).

Link to comment
Share on other sites

Mai intai ar trebui sa iti iei programul Everest sa vezi ce temperatura ai la procesor la mine daca trece de 60 de grade se inchide. Daca e de la temperatura iti sugerez sa schimbi pasta termo conductoare si sa il cureti de praf si poate un cooler in plus nu strica.

Daca e de la curent incearca sa pui capatul de la cablul de alimentare intro singura priza, fara sa mai ai alte fire.(Am patito)

Daca nu merge si asa iati o sursa noua si mai mare.

Ca sa il cureti iti sugerez aspiratorul sau gura.

E posibil sa fie de la praf...

Am mai patit..avea atata praf incat coolerul nu se mai invartea...o sa bag aspiratorul...

PS:Nu s-a mai inchis de cateva ore , incepe sa-si revina

Serios ma :)) cu ce sa il curat fara sa stric prin el..

Aspiratorul...

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.