Jump to content

Register System [BUD, Usor de configurat]


Recommended Posts

Salut, sunt XStormiest am postat asta si pe sa-mp.com si vreau sa o postez si aici

Am facut pe sa-mp.com multe scripturi si aici cateva doar nu foarte multe, caci sunt cateva motive si stiu eu care.

Descriere:

Acest sistem este facut in totalitate cu bud, este usor de configurat: puteti

Schimba numele bazei de data : TEST.DB, SS.DB  , Dar atentie trb sa aiba sintaxa .db!

Puteti schimba numele care apare in dialog cand intri pe sv "[Name of the Server]", option pus de mine il inlocuiti cu numele sv vostru

Puteti configura daca sa salveze: bani , scorul de asemenea nu doar ca va salva/incarca dar se vav si inregistra aceea optiune in baza de date.

Si in ultimul rand puteti modifica minimul de charactere din parola respectiv maximul

Aveti nevoie de BUD: Poate fi gasit aici doar http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=187720

Descarcati scriptul de aici: [download]http://www.solidfiles.com/d/ab82209b79[/download]

Iar de aici descarcati ReadSQL , cu care puteti citi data de baze doar :

[download]http://www.solidfiles.com/d/d4f551c351[/download]

Fotografii: Voi posta maine ;)

[update]  Se pare ca gresisem ceva la el, dar acum e bun

[download]http://pastebin.com/CHf3zMy0[/download]

[download]http://pastebin.com/CHf3zMy0[/download]

Noul link !!! [Recomandat]

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

Nu am inteles niciodata BUD , dar nici nu am incercat sa il inteleg :))

Eu tot pe SQLite raman xD,

Nu l-am testat dar pare frumusel xD

BV

Deacord cu tine,nici eu nu am inteles NICIODATA BUD,si nici nu cred ca am sa il inteleg vreodata! :D

ON:II un FS destul de bun,din descriere...4.5/5

Link to comment
Share on other sites

ma bucur ca va place, nu e greu de inteles dar in fine ;)

Multumesc

Si da,...eram putin suparat ca nmeni nu se uita la scriptu meu :)), dar apoi mi-am dat seama ca e prea dimineata

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

Da stiu mi-am dat seama dupa aia , cred o ca sa fac un update, INSA AICI este o exceptie adica acele lucrui se aplica numai daca SAVE_SCORE/MONEY este true, deci daca ai de ex doar score, money activat nu e nici o problem dar nu este nici o problema nici daca le ai pe ambele. L-am testat si merge bine, salveaza, incarca...

scrptul merge perfect

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

pai practic prin sqlite e facut acest include => script-ul e tot prin sqlite

Ca practic tu din script adaugi in data de baze , or scrii in data de baze, e ca si cum ai face un script de sqlite numai ca e mai sigur si mai usor si nu i-a atat de mult...

Eu sunt nimeni. Dar prefer sa fiu un nimeni inconjurat de prieteni adevarati, decat un om faimos inconjurat de falsi.

Nu sunt un scripter perfect, nu sunt nici macar pe aproape, insa in in ciuda acestui fapt incerc sa invat sa le fac pe toate.

Link to comment
Share on other sites

pai practic prin sqlite e facut acest include => script-ul e tot prin sqlite

Ca practic tu din script adaugi in data de baze , or scrii in data de baze, e ca si cum ai face un script de sqlite numai ca e mai sigur si mai usor si nu i-a atat de mult...

Lasal, nu stie care e diferenta dintre BUD: si sqLite .

7bdea99b11.png

rimmon curv.

Link to comment
Share on other sites

Lasal, nu stie care e diferenta dintre BUD: si sqLite .

Nici tu nu o stii.

BUD este bazat pe SQLite, ori ca folosesti BUD, ori ca folosesti SQLite simplu tot aia e, numai ca BUD face toate legaturile necesare cu baza de date fara sa fie nevoie ca tu sa iti bati capul prea mult.

Just Rock

Link to comment
Share on other sites

Nici tu nu o stii.

BUD este bazat pe SQLite, ori ca folosesti BUD, ori ca folosesti SQLite simplu tot aia e, numai ca BUD face toate legaturile necesare cu baza de date fara sa fie nevoie ca tu sa iti bati capul prea mult.

E bine , Poate o stiu poate nu . SI eu invat acum DUB .

7bdea99b11.png

rimmon curv.

Link to comment
Share on other sites

Da stiu mi-am dat seama dupa aia , cred o ca sa fac un update, INSA AICI este o exceptie adica acele lucrui se aplica numai daca SAVE_SCORE/MONEY este true, deci daca ai de ex doar score, money activat nu e nici o problem dar nu este nici o problema nici daca le ai pe ambele. L-am testat si merge bine, salveaza, incarca...

scrptul merge perfect

Si daca cineva le foloseste pe ambele si poate mai adauga mult mai multe variabile. Pentru cq in medie ai nev de 10 variabile cam asa. Un server cu 30-50 playeri scriptat asa o sa aiba buguri si pierderi de date. Invata BUD asa cum trebuie si dupa posteaza aici. Cred ca ar fi cat de cat bine sa.dam un exemplu de utilizare bun.

server.php

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.