Jump to content

Cum sa scoti sistemul de vehicul din GM


Gireada

Recommended Posts

La cererea unui membru, am facut acest tutorial.(Nu am timp sa va scot voua sistemul din GM).

Pasul 1.

Apasam CTRL+F si cauta [pawn]enum cInfo[/pawn]

Stergem [pawn]

{

cModel,

Float:cLocationx,

Float:cLocationy,

Float:cLocationz,

Float:cAngle,

cColorOne,

cColorTwo,

cOwner[MAX_PLAYER_NAME],

cDescription[12],

cValue,

cLicense[14],

cRegistration,

cOwned,

cLock,

mod1,

mod2,

mod3,

mod4,

mod5,

mod6,

mod7,

mod8,

mod9,

mod10,

mod11,

mod12,

mod13,

mod14,

mod15,

mod16,

mod17,

paintjob,

Radio,

Neon,

};

new CarInfo[1000][cInfo];[/pawn]

Sau cum aveti voi enum hinfo, etc numai sa fie de la sistemul de vehicule.

Pasul 2.

Apasam CTRL+F si cauta [pawn]public LoadCar()[/pawn]

Am gasit public LoadCar() si o stergem(pe toata).

Pasul 3.

Apasam CTRL+F si cauta [pawn]public SaveCarCoords()[/pawn]

Am gasit public SaveCarCoords() si o stergem(pe toata).

Pasul 4.

Stergem toate comenzile legate de sistemul de vehicule.

Cum ar fi /v park, /v cumpara, /v lock etc.

Pasul 5.

Apasam CTRL+H in prima casauta scriem [pawn]forward LoadCar();[/pawn], iar in a doua lasam gol.

Pasul 6.

Apasam CTRL+H in prima casauta scriem [pawn]forward SaveCarCoords();[/pawn], iar in a doua lasam gol.

Pasul 7.

Apasam CTRL+H in prima casauta scriem [pawn]SaveCarCoords();[/pawn], iar in a doua lasam gol, apasam ENTER.

Pasul 8.

Apasam CTRL+H in prima casauta scriem [pawn]LoadCar();[/pawn], iar in a doua lasam gol.

Felicitari v-ati sters sistemul de vehicule.

Daca nu vreti sa-l stergeti de tot folositi la inceput /* si */ la sfarsit - asta vil va face comentariu.

 

1859311972_BANNER-GIREADAcopy-min.thumb.png.48e5e420ae2185dce5b244965a1d2601.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

[pawn]C:\Users\TEO\Desktop\Gamelife GM\gamemodes\Godfather.pwn(2658) : error 017: undefined symbol "CarInfo"

C:\Users\TEO\Desktop\Gamelife GM\gamemodes\Godfather.pwn(2658) : error 036: empty statement

C:\Users\TEO\Desktop\Gamelife GM\gamemodes\Godfather.pwn(2658) : error 017: undefined symbol "car"

C:\Users\TEO\Desktop\Gamelife GM\gamemodes\Godfather.pwn(2658) : fatal error 107: too many error messages on one line[/pawn] Cum rezolv

Link to comment
Share on other sites

WTH Gireada ?! Asa ceva...'cum sa stergi ceva din GM' LOL ! Prostie curata omule . Sunt 100% sigur ca acest tutorial este facut degeaba, pentru ca multi au cod diferit, variabile cu alta denumire, si altii tot nu ar stii si cu tutorial :))


F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

 

 

Link to comment
Share on other sites

K1DDU" post="149027" timestamp="1374244394"]

WTH Gireada ?! Asa ceva...'cum sa stergi ceva din GM' LOL ! Prostie curata omule . Sunt 100% sigur ca acest tutorial este facut degeaba, pentru ca multi au cod diferit, variabile cu alta denumire, si altii tot nu ar stii si cu tutorial :))

Asta este pentru car ownership a lu im_back pentru ca majoritatea serverelor au fs lui.

Link to comment
Share on other sites

K1DDU" post="149027" timestamp="1374244394"]

WTH Gireada ?! Asa ceva...'cum sa stergi ceva din GM' LOL ! Prostie curata omule . Sunt 100% sigur ca acest tutorial este facut degeaba, pentru ca multi au cod diferit, variabile cu alta denumire, si altii tot nu ar stii si cu tutorial :))

Prostie curata? Wtff.. , trebuia sa mai si precizeze pentru ce sistem este facut acest tutorial ? Emoistule , mai ai de invatat pana cand o sa-l ajungi pe Gireada . Daca ai fi tras un ochii pe la Discutii Scripting ai vedea ca multi se intreaba cum :o , asa ca uite rezolvarea 8-|.

hx2mmd.gif
Link to comment
Share on other sites

Prostie curata? Wtff.. , trebuia sa mai si precizeze pentru ce sistem este facut acest tutorial ? Emoistule , mai ai de invatat pana cand o sa-l ajungi pe Gireada . Daca ai fi tras un ochii pe la Discutii Scripting ai vedea ca multi se intreaba cum :o , asa ca uite rezolvarea 8-|.

OFF:Altu care mananca ca.cat aiurea , tu crezi ca K1ddu nu e bun deoarece nu sta pe acest site , cand o sa ajungi la cunostintele lui sa dai reply inapoi , cand o sa ai tu server 100% pe mysql atunci sa dai reply , pana atunci taci

ON:Bun tutorialul xD

OFF iar:700 POSTURI wohoo xD

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

OFF:Altu care mananca ca.cat aiurea , tu crezi ca K1ddu nu e bun deoarece nu sta pe acest site , cand o sa ajungi la cunostintele lui sa dai reply inapoi , cand o sa ai tu server 100% pe mysql atunci sa dai reply , pana atunci taci

ON:Bun tutorialul xD

OFF iar:700 POSTURI wohoo xD

Rimmon ti sa inchis gta-mp ? besi acolo si taci. Mari scripteri sunteti voi in plm. da nimeni nu stie de voi :o , ciudat rau.

hx2mmd.gif
Link to comment
Share on other sites

Mha taci naibi din gura , daca am mod acolo asta nu inseamna ca nu am voie sa stau si aici , nimeni nu a spus ca suntem mai scripteri , dar nici tu nu esti mai presus ca noi...

Si daca vrei sa imi mai spui ceva zimi prin PM , gata cu off topic-ul

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.