Jump to content

Dynamic Vehicle System - h-Dealership; 0.3z


ARTFollow.

Recommended Posts

h-dealer.png
Features:
  • DYNAMIC BUYING VEHICLES - Pur și simplu cumpararea unui vehicul din dealer, este prin tastarea: / buycar.
  • DYNAMIC SELLING VEHICLES - Pur și simplu vânzarea unui vehicul cu comanda: /sell. Veți primi jumătate din prețul prestabilit.
  • DEFAULT/CUSTOM PRICE - Există un preț pentru toate vehiculele puteti schimba de la partea de sus a script, linia 9.
  • LOCKING/UNLOCKING VEHICLE SYSTEM - Blocarea / deblocarea autovehiculului. Verificați comanda în sa-mp: /vhelp.
  • PARKING VEHICLE - Fiecare jucător poate alege un loc pe hartă unde masina ei/lui v-a fi spawnata: /park.
  • CHANGING COLOR - Masina va fi spawnata alb, puteti schimba culoarea cu comanda: /color.
  • DEALERSHIP CREATED WITH TEXTDRAWS - Dealership-ul, /buycar este facut intotalitate cu Textdraws.
  • CURENTLY ADDED 5 CARS - Infernus, Banshee, Cheetah, Sultan, NRG-500.
  • SAVING/LOADING SYSTEM - Sistemul este havin avand un sistem salvare/încărcare, cu Dini. Într-adevăr, rău, se va actualiza pe Y_Ini.
 
Credits:
  • HY - Creating/scripting this system, creating this thread.
  • Y_Less - For sscanf plugin & include.
  • Zeex - For fast command proccesor.
  • Dracoblue - For dini.inc. Sorry for Dini, I think I'll update it to Y_Ini.
  • SA-MP - Self explanatory, without sa-mp we couldn't create/share our filterscripts.
 
Preview/commands:
 
Comenzile pot fi văzute în joc cu comandă
 

sa-mp-016.png sa-mp-015.png

Bugs:
  • Niciun bug gasit .
  • DE NOTAT : Dacă găsiți orice bug vă rugăm să o raportați pe acest thread, sau trimite-mi un mesaj privat lui HY

 

Downloads:

 

 

Original :

 

 
Tradus in romana de mine :
 
 
 
ATENTIE ! ACEST FS NU ESTE FACUT DE MINE ! 
Eu doar l-am postat in romana ca sa nu mai stati sa il cautati si poate unii nu inteleg limba engleza ! 
 
Edited by ARTFollow.
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Are buguri cat oxigen in aer:

[1]-Bug la /buycar poti da de ori unde

[2]-Bug la /sell zice ca nu am masina

[3]-Bug la /color zice ca nu am masina

[4]-Bug la /park tot la fel

[5]-Bug la /lock si /unlock poti da la orice masina lock si unlock si daca nu esti in masina nu poti da lock sau unlock

[6]-Bug la cand se respawneaza masina nu mai e /lock

Adica FS ii fain :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
On 20.03.2015 at 19:42, VladutzAndYoutube said:

Are buguri cat oxigen in aer:

[1]-Bug la /buycar poti da de ori unde

[2]-Bug la /sell zice ca nu am masina

[3]-Bug la /color zice ca nu am masina

[4]-Bug la /park tot la fel

[5]-Bug la /lock si /unlock poti da la orice masina lock si unlock si daca nu esti in masina nu poti da lock sau unlock

[6]-Bug la cand se respawneaza masina nu mai e /lock

Adica FS ii fain :D

Pe atat de multe sunt pe atat de usoare de reparat.

Retras

Link to comment
Share on other sites

1.Bug-ul de la /buycar oriunde nu este bug, trebuie sa te folosest de functia IsPlayerInRangeOfPoint,adica te duci la comanda /buycar si dupa prima acolada pui asa: if(IsPlayerInRangeOfPoint(playerid))

{

//aici lasim ce aveai tu acolo, iar inainte de return unu mai adaugi o acolada " }"

2.la /sell la fel, te folosesti de o functie care sa vefrifice daca ai masina, dar in caz ca este, atunci trebuie create doua publicuri SaveCar,LoadCar pentru a salva masinile.

Restul problemelor tot din cauza asta cred ca sunt.Tu cand folosesti comanda /buy car nu ti se salveaza undeva, doar o creeaza, deci practic nu e masina ta, deasta nu poti folosi restul comenzilor.

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.