Jump to content
  • 0

Problema comanda /veh Ajutor


tantan_andrey

Question

Salut. Am si eu GM-ul al lui MRILUSION acela eRolePlay. Cand dau /veh .. ori-ce masina asi spawna cu, comanda /veh nu merge sa ma sui in ea. Am zis ca e de la comanda /veh am luat din alt gm comanda si tot asa face. Ce sa fac? Va rog ajutatima. Scuzati-mi titlul sau alt-ceva.. va rog ajutatima urgent !:((

Sa iti dea Deumnezeu sanatate TzAkS

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

Tu ai citit ce am zis eu?

De exemplu tu ai 300 masini pe server

Masina cu id 300 poate e copcar da tu ai in gm ca si copcar sa fie pana la id 320 si daca de la 300 la 320 nu exista nu se intampla nimic.

Dar tu cand o creezi cu veh ea automat se face id 301 deci copcar.

Si daca e copcar nu te lasa sa intrii in ea.

E doar un exemplu..verifica in gm vezi cu id-urile de pe server.

gXvsYS
Link to comment
Share on other sites

Ultimul Post care o sa il fac Scuzatima ! :( Uite aici trebuie pus id-ul la ultima masina?

public IsACopCar(carid)
{
	if((carid >= 35) && (carid <= 60) || (carid >= 249) && (carid <= 259) || carid == 66 || carid == 67 || carid == 91 || carid == 92 || carid == 93 || carid == 36 || carid == 238 || carid == 239 || carid == 240 || carid == 241 || carid == 242 || carid == 243 || carid == 244 || carid == 245 || carid == 246 || carid == 247 || carid == 248)
	{
	    if(carid == 45 || carid == 46 || carid == 55 || carid == 59) { return 0; }
		return 1;
	}
	return 0;
}

Ultima masina din GM de politie este cu id 601 !

Si aratami model cum vine pus:( Te rog din suflet.. Sunt mai batut in cap:| Scuzati! Ultimul post !

Sa iti dea Deumnezeu sanatate TzAkS

Link to comment
Share on other sites

Spawnezi o masina cu /veh

Dai /dl si te uiti la ce ID are (nu ID-ul masinii din lista) Gen /veh 411 1 1 , dai /dl si te uiti la ID celalalt nu la 411

Si dupa ce vezi ce ID are te duci in gm frumusel si cauti pe undeva daca exista gen IsACopCar cu Id acela (Am dat doar un ex. cu CopCar se poate sa fie si altceva)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.