Jump to content
  • 0

problema compile


Don.Capone

Question

deci cand dau compile la gm imi da erorile astea

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(16) : error 037: invalid string (possibly non-terminated string)

#include <MapIconStreamer

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \pawno\include\JunkBuster.inc(3248) : warning 201: redefinition of constant/macro (symbol "OnPlayerEnterRaceCheckpoint")

for(new h = 0; h < sizeof(SBizzInfo); h++)

{

if(IsATruck(tmpcar) && PlayerToPoint(10.0, i, SBizzInfo[h][sbEntranceX], SBizzInfo[h][sbEntranceY], SBizzInfo[h][sbEntranceZ]))  <- am dat de la linia 3247 pana la 3249

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(4844) : error 017: undefined symbol "ini_openFile"

new File = ini_openFile("tempbans.ini");

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(4845) : error 017: undefined symbol  "ini_getString"

ini_getString(File,nameme,stringi);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(4846) : error 017: undefined symbol "ini_closeFile"

ini_closeFile(File);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(4844) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "File"

new File = ini_openFile("tempbans.ini");

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(6821) : error 017: undefined symbol "CreateMapIcon"

            CreateMapIcon(52,COLOR_RED,BizzInfo[bEntranceX],BizzInfo[bEntranceY],BizzInfo[bEntranceZ]);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(6825) : error 017: undefined symbol "CreateMapIcon"

CreateMapIcon(52,COLOR_RED,SBizzInfo[sbEntranceX],SBizzInfo[sbEntranceY],SBizzInfo[sbEntranceZ]);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(6831) : error 017: undefined symbol "CreateMapIcon"

CreateMapIcon(31,COLOR_GREEN,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(6835) : error 017: undefined symbol "CreateMapIcon"

CreateMapIcon(32,COLOR_GREEN,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(11217) : error 017: undefined symbol "ini_openFile"

new File = ini_openFile("stuff.ini");

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(11218) : error 017: undefined symbol "ini_getInteger"

ini_getInteger(File,"Jackpot",Jackpot);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(11219) : error 017: undefined symbol "ini_getInteger"

ini_getInteger(File,"Tax",Tax);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(11220) : error 017: undefined symbol "ini_getInteger"

ini_getInteger(File,"TaxValue",TaxValue);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(11221) : error 017: undefined symbol "ini_getInteger"

ini_getInteger(File,"Security",Security);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(11222) : error 017: undefined symbol "ini_getInteger"

ini_getInteger(File,"Car_Prod",CAR_PROD);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(11223) : error 017: undefined symbol "ini_closeFile"

ini_closeFile(File);

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi \gamemodes\Indungi.pwn(11217) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "File"

new File = ini_openFile("stuff.ini");

nu am gasit codu de pawno...  dak se poate sa imi aratati cum sa definesc simbolu ala ca nush...

linile:

 

I'm back haha !

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(16) : error 037: invalid string (possibly non-terminated string)

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\pawno\include\JunkBuster.inc(3248) : warning 201: redefinition of constant/macro (symbol "OnPlayerEnterRaceCheckpoint")

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(19) : error 010: invalid function or declaration

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3250) : error 004: function "IsATruck" is not implemented

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3254) : error 079: inconsistent return types (array & non-array)

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3267) : error 079: inconsistent return types (array & non-array)

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3285) : error 079: inconsistent return types (array & non-array)

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3292) : error 079: inconsistent return types (array & non-array)

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3373) : error 029: invalid expression, assumed zero

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3373) : warning 215: expression has no effect

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3373) : error 001: expected token: ";", but found "if"

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3385) : error 004: function "ServerGivePlayerWeapons" is not implemented

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3385) : error 004: function "ServerGivePlayerWeapons" is not implemented

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3385) : error 004: function "ServerGivePlayerWeapons" is not implemented

C:\Documents and Settings\Bogdan\Desktop\svr samp\Indungi HD Rp\gamemodes\Indungi.pwn(3385) : fatal error 107: too many error messages on one line

I'm back haha !

Link to comment
Share on other sites

Nu e inplementata functia IsATruck.

Cred ca e ceva de genu (asa am eu in GM):

forward IsATruck(carid);
public IsATruck(carid)
{
	if(carid == truckcar[0] || carid == truckcar[1] || carid == truckcar[2] || carid == truckcar[3])
	{
		return 1;
	}
	return 0;
}

Daca nu e asa pui tu in loc de truckcar id-u de la camion.


Modifica ServerGivePlayerWeapons cu GivePlayerWeapons.


Si posteaza si linile

Stiu si eu ... branza e pe bani, dar eu tot ma joc pe gratis!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.