Jump to content

AtmSistem (Good for rp)


Users

Recommended Posts

Sallut , am creat un sistem de ati depozita banii prin atm.

Atm-urile se afla in LV la : Langa magazinul dupa strada principala , langa spital , langa gara vizavi cu mafia aia mare , pe langa piramida.

Comenzi:

/scoate (pentru a scoate banii daca ii ai)

/depozitare (pentru a epozita banii din mana in ATM)

/credit (pentru a afla cat credit ai)

Download: http://www.girlshare.ro/2660795.5

HostName: [RPG]*|| Ecila Royal Gaming ||*-WIPED

Address:  93.114.82.70:7777

Link to comment
Share on other sites

cc/cv. Acelasi lucru/acelasi au toate gm-urile RP, daca schimbai macar pAccount/ cashdeposit/ playerinfo si ce mai ai.

Zi si mie ce face acest lucru.

[pawn]PlayerInfo[playerid][pAccount]=PlayerInfo[playerid][pAccount]-cashdeposit;[/pawn]

sau de cenu ai pus doar -cashdeposit.

Si de ce ai mai pus odata PlayerInfo[playerid][pAccount] :-?

 

Link to comment
Share on other sites

Da e facut de mine , multumesc pentru note mari/mici.

Si am folosit aia pentru ca asa trebuie ... ca sa iti retina banii dupa relog ... adik asa cred sunt inca newbie.

Si sunt multi care editeaza GM-uri downloadate dupa sa-mp.ro/forum sectiunea Salonul Scripturilor care nu au ATM , si sa nu se mai chinuie sa puna

HostName: [RPG]*|| Ecila Royal Gaming ||*-WIPED

Address:  93.114.82.70:7777

Link to comment
Share on other sites

1/5 pentru ca te-ai chinuit sa copiezi...sistemu asta il gasesti identic in VL-RP...ah da pentru informatia ta sunt unu care a jucat pe Viata Romaneasca (server actual in LV si cineva a reusit sa fure gm-ul) si toate atm-urile sunt in aceeasi pozitie ca pe VR deci nu mai incerca sa minti lumea pe aici

Link to comment
Share on other sites

Da e facut de mine , multumesc pentru note mari/mici.

Si am folosit aia pentru ca asa trebuie ... ca sa iti retina banii dupa relog ... adik asa cred sunt inca newbie.

Si sunt multi care editeaza GM-uri downloadate dupa sa-mp.ro/forum sectiunea Salonul Scripturilor care nu au ATM , si sa nu se mai chinuie sa puna

Vezi? Nici nu sti ce face aia =)) !

Buna, buna asta,Deci concluzie cc / cv

 

Link to comment
Share on other sites

1/5 pentru ca te-ai chinuit sa copiezi...sistemu asta il gasesti identic in VL-RP...ah da pentru informatia ta sunt unu care a jucat pe Viata Romaneasca (server actual in LV si cineva a reusit sa fure gm-ul) si toate atm-urile sunt in aceeasi pozitie ca pe VR deci nu mai incerca sa minti lumea pe aici

Nu mint lumea :) , este adevarat au aceleasi pozitii ca pe VR , GM nu e furat e facut de mine identic :).

HostName: [RPG]*|| Ecila Royal Gaming ||*-WIPED

Address:  93.114.82.70:7777

Link to comment
Share on other sites

Fraf scriptul !

Ce cauta in el forward OnPropUpdate(); ?

Pentru ce este pLocal odata ce folosesti PlayerToPoint ?

forward ProxDetectorS(Float:radi, playerid, targetid); la fel ce cauta ?

#include <a_sampmysql>

#define MAX_STRING 255

#include <float>

#include <time>

#include <file>

forward ProxDetector(Float:radi, playerid, string[],col1,col2,col3,col4,col5);

include si forwarduri inutile copy-paste = praf

puteai macar face cateva modificari ... zcmd, sscanf

Lasate baiete ca nui de tine

Link to comment
Share on other sites

RoberTo,a gresit numele,sau nu stie ce-i aia functia pLocal si PlayerToPoint,dar din cate vad eu dintr-un post deal lui a gresit titlu in sensul ca : Vrei sa-ti creezi un GM RP da?  folosesti direct FS asta, este ATM + banca ;) dasta a folosit  pLocal si PlayerToPoint

P.S : Varza FS,copy/paste din GF original ;) macar daca le faceai in zcmd;)

hx2mmd.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.