Jump to content

sAdmin


Ph3oNiX

Recommended Posts

Salut am creat un system de login/register pintr-un dialog

Systemul se numeste sAdmin

P.S:am vazut azi dimineata ca unu postase un system cu numele care vroiam eu sa-l pun :(( nici numai imi venea sa il postez macar ca dupa ziceati ca cica ii copiat...sasa o sa ziceti asa

Stiu ca mai e unu insa acesta nu are nici macar o legatura cu acel script

Cum Il instalez?:

Pai pui sAdmin.pwn si .amx in filterscript

Creezi un folder numit sAdmin in scriptfiles,iar in sAdmin creezi un folder numit "Users"

intri in server.cfg si scrii acolo la linie "sAdmin"

De ce scrie la enum:AdminLevel,VipLevel:?

Pai am vrut sa fac daca tot o sa vreti sa zicem sa-l editati am pus si funtia pentru admin ca sa-l verifice daca este admin/vip cu aceea functie puteti sa creeati comenzi pentru admin/vip

De ce nu imi apare dialogu cand ma conectez?:

Probabil ai un alt dialog care apare cand te conectezi...

De ce include am nevoie?

Pai ai nevoie de:

Dini
a_samp
sscanf2
zcmd
Colors

Donwload:

http://www.mediafire.com/?3vduwn3v08bbdda

Poze:numai aveti nevoie :) pentru ce sa va arat cum va inregistrati/logati la inceput?

acest scirpt este facut de la linia 0

Sper sa ma credeti ,scriptu este 100% facut de mine:D

Si sper sa va placa,am uitat sa zic ca salveaza si Bani/scorul vostru/al playerilor

In versiunea asta n-am avut chef sa-l fac system de admin

in versiunea urmatoare cred ca o sa fac vreo 30 de comenzi :D

OFF:Is time to say you the true,I'm [RSW]MoArTeA(aka [RSD]TheBoss) from this forum

Traducerea:

OFF:Este timpul sa va spun adevarul,sunt [RSW]MoArTeA(aka [RSD]TheBoss) de pe accest forum

ONN:Acest script este facut cu Dini

More info:l-am facut in vreo 2 ore :)

OFF:Vreau sa ma apuc calumea de scripting

deja am invatat toate functiile/callbackurile din samp acum ma ocup de celalte ini,sql,mysql,si multe altele :D

Link to comment
Share on other sites

OFF:Vreau sa ma apuc calumea de scripting

deja am invatat toate functiile/callbackurile din samp acum ma ocup de celalte ini,sql,mysql,si multe altele :D

Zau de nu te ia gura pe dinainte, ia foloseste tu undeva while, floatround, floatadd, Floatsub, Floatmul, Floatdiv, Setproperty, Getproperty, Deleteproperty, Existproperty ( astea-s ceva mai simple ) si mai sunt o gramada, n-ai cum sa le stii pe toate, te ia gura rau pe dinainte pe tine.

Acum tu trebuie sa inveti sa identitezi, sa imbunatatesti scriptul ( de exemplu variabile globale, nu una noua la fiecare comanda ... gen pName, string, etc. ), sa inveti sa folosesti scriitoare de fisiere mai rapide ( Y_INI de exemplu ), etc. si posturile ( pe forum ) sa le faci frumoase, mie nici nu-mi vine sa citesc posturile tale, sunt oribile.

LaZ link=topic=14349.msg87579#msg87579 date=1312543738]

Ar fi grozav daca ai tot adauga comenzi in acel script. Incetul cu incetul va iesi ceva frumos.

:wink:

+1
Link to comment
Share on other sites

nu e nici un ladmin e facut de mine de la %0

in plus

ladmin este cu comenzi /register ,/login iar systemul meu e cu dialog...este si ladmin modificat dar nici macar nu m-am uitat deci ....e facut de mine

Stati linistiti in versiunea 1.0 voi face vreo 30 comenzi

mi-a fost sila sa fac comenzi...:( am facut systemu si am zis ca il fac admin syst in urmatoare versiune :)

Link to comment
Share on other sites

stuntman[]!" post="87581" timestamp="1312544075"]

Zau de nu te ia gura pe dinainte, ia foloseste tu undeva while, floatround, floatadd, Floatsub, Floatmul, Floatdiv, Setproperty, Getproperty, Deleteproperty, Existproperty ( astea-s ceva mai simple ) si mai sunt o gramada, n-ai cum sa le stii pe toate, te ia gura rau pe dinainte pe tine.

Acum tu trebuie sa inveti sa identitezi, sa imbunatatesti scriptul ( de exemplu variabile globale, nu una noua la fiecare comanda ... gen pName, string, etc. ), sa inveti sa folosesti scriitoare de fisiere mai rapide ( Y_INI de exemplu ), etc. si posturile ( pe forum ) sa le faci frumoase, mie nici nu-mi vine sa citesc posturile tale, sunt oribile.

+1

ms de sfat....

si da ...naveam cum sa stiu chiar toate functiile

o sa invat sql mai bine ca e mai usor ...si este si mai bun :D nu zic ca ini nu este folositor,este folositor insa este mai greu de folosit

poate in urmatoare versiune il fac cu sql sau ini,ma mai gandesc

Link to comment
Share on other sites

mda...mam uitat si eu mai detaliat la FS-ul tau..as spune ce a spus si stuntman...

1.Fati o identitate mai buna la script sa nu fie dezordonat!

2.Fati un main post mai frumos...

3.Nu este chiar o greseala la asta:

pInfo[killerid][Kills] +=1;
pInfo[playerid][Death] -=1;
mai bine faceai asa uite:
pInfo[killerid][Kills] ++;
pInfo[playerid][Death] ++;

dupa cum am spus nu este o greseala nici cum ai pus tu ;)

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

mda...mam uitat si eu mai detaliat la FS-ul tau..as spune ce a spus si stuntman...

1.Fati o identitate mai buna la script sa nu fie dezordonat!

2.Fati un main post mai frumos...

3.Nu este chiar o greseala la asta:

pInfo[killerid][Kills] +=1;
pInfo[playerid][Death] -=1;
mai bine faceai asa uite:
pInfo[killerid][Kills] ++;
pInfo[playerid][Death] ++;
dupa cum am spus nu este o greseala nici cum ai pus tu ;)
Ba este gresit ce a pus el, la el vine
Aduna Killuri la killer +1 //este bine
Aduna Deathuri la playerid -1 //este prost
si daca jucatorul omorat avea 0 deathuri, ii dadea -1, daca avea 5 ( n-are cum ), ii dadea 4, daca avea -5, ii dadea -6. Cum a zis xxSPEEDYxx este corect:
pInfo[killerid][Kills] ++;
pInfo[playerid][Death] ++;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.