Jump to content

ShoObjects


ShOoBy

Recommended Posts

20syx3o.png

Introduction

* Am facut acest Include , primul meu Include de asemenea, la cererea unui prieten pe MESS. Am reusit oarecum sa-i dau de cap dar folosea o variabila si un Loop. Amicul meu []stuntman[] m-a ajutat sa il fac fara acestea. A rezultat un Include functional si util pe care o sa-l foloseasca mai ales cei ce scripteaza in "new.pwn".

Function

* Acest Include foloseste la Incarcarea obiectelor. In cazul unei teleportari , acolo unde se afla o Mapa obiectele se pot incarca mai greu. Acest fapt este deseori datorat Streamerului. In unele situatii in care Mapa este undeva sus in aer se poate intampla ca jucatorul sa cada in gol. Acest include previne aceste lucruri printr-o functie simpla:

[pawn]ShoObjectsLoad(playerid);[/pawn]

Aceasta functie trebuie adaugata la fiecare Teleportare a playerului. Ea il "Freeze" pe jucator, ii seteaza viata infinita iar dupa incarcarea obiectelor ii da iar drumul si ii seteaza viata la normal din nou.

Instalation

  • Downloada-ti Include-ul si puneti-l in pawno > include
  • Adaugati in GameMode #include <ShoObjects>

FAQ

I: Deci trebuie sa pun doar Include-ul si functioneaza automat?

R: Nu. Trebuie sa adaugi la fiecare Teleportare in GM , functia din Include.

I: Este si un Object Streamer Cumva sau doar un Object Loader?

R: Este doar un Object Loader care nu influenteaza cu nimic Streamer-ul.

I: Pot sa il Distribui/Impart la cine vreau?

R: Da poti sa il dai daca nu schimbi creditele.

I: Face Lagg pe Server sau are vreun bug?

R: Din cate stim noi nu dar daca apare unul te rog sa-l spui.

I: Pot sa-l modific sau sa mai adaug ceva?

R: Da dar la credite trebuie sa mentionezi creatorii originali.

Download

No mirrors please!

23mn03d.png

Credits

* Script facut original de ShOoBy

* Special thanks to []stuntman[]

Final

* Va multumesc pentru timpul acordat. Sper sa folositi Include-ul. Continuati sa il downloadati. Lasati si un Reply aici daca este de folos va rog. Mentionez ca este primul meu Include , si primul meu Stock. Voi continua sa dau Release la cate Scripturi interesante rusesc sa inventez. O zi buna!

M2c78.png

Link to comment
Share on other sites

folositor shooby bravo il voi folosi...ca am si eu probelem din astea la cateva mape 5/5 ;)

EDIT:am o specificare...acolo cand ii da freeze si ii seteaza viata la 10000 dupa cum a vazut...si dupa aceea o seteaza la 100, daca playerul are viata mai mica decat 100 sa spunem ca are doar 10 aceasta functie ii va umple viata...mai bine ai folosii si functia GetPlayerHealth( playerid, Float:health ); pentru ai seta viata dupa freeze inapoi pe ceaa care a avuto inainte sa vina in teleport... ;)

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

stuntman[]!" post="87294" timestamp="1312398301"]

N-ai citit tot. Asta nu e streamer, asa credeam si eu la inceput cand mi-a trimis sa-i fac ceva la el, dar e sa te blocheze timp de 3,5 secunde cand te teleportezi, ca sa se incarce obiectele.

mda , am observat si eu pe urma dupa ce am facut postul :D

communitylogosml.png

94.23.120.101:7778

Link to comment
Share on other sites

Guest farse

Daca aveti Incognito's Streamer,puteti folosi Streamer_UpdateEx(playerid, Float:x, Float:y, Float:z)

#define SetPlayerPos2(%0,%1,%2,%3); Streamer_UpdateEx(%0,%1,%2,%3);SetPlayerPos(%0,%1,%2,%3)


Buna descriere..

Frumos :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Folositor.Pacat ca la mine nu ma pune pe freeze.Doar apar mesajele.Nimic altceva.

Daca aveti Incognito's Streamer,puteti folosi Streamer_UpdateEx(playerid, Float:x, Float:y, Float:z)

#define SetPlayerPos2(%0,%1,%2,%3); Streamer_UpdateEx(%0,%1,%2,%3);SetPlayerPos(%0,%1,%2,%3)


Buna descriere..

Frumos :).

Farse ,te rog sa imi zici cum se foloseste functia zisa de tine mai sus.

qdbjz10.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.