Jump to content

V.I.P System - 3 Levels v3.0: - MySQL Version


xxSPEEDYxx

Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

NexT." post="85055" timestamp="1310727836"]

O fi el plagiator ,dar macar le-a facut el nu le-a furat, a furat doar ideile nu si scriptu.

@ xxSPEEDYxx

Bravo , frumos scriptul.

Nu serios, RoaRec? Te rog, e atat de evident ca l-a luat din Eclipse, NU-I MAI LUATI APARAREA MA! E UN PLANGACIOS! UN PLAGIATOR!

Link to comment
Share on other sites

GJ ! Chiar era nevoie de un sistem V.I.P nou :) .

5/5 ;)

Asteptam v.2.0 :D

;)

Frumos , e cu totul diferit de celelalte

thx;)...asa speram si sa fie:D

NexT. link=topic=13899.msg85055#msg85055 date=1310727836]

@ xxSPEEDYxx

Bravo , frumos scriptul.

multumesc...

VA ROG FRUMOS NU MAI FACETI OFF-TOPIC...!!

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am lansat si v2.0 care era deja lansat acum o saptamana dar dupa cum am vazut erau ceva complicatii cu forumul si s-a sters postul...

Whatever...

v2.0 - FARA BUGGURI!!!

Sper sa va placa.... ;)

Am o problema,imi apare ca il citeste si cand intru pe server si dau /setvip s-au orice alta comanda nu merge..de ce?

downloadeaza v2.0 :)) ;)

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos systemul dar eu il voi modifica putin pentru ca vreau sa il pun pe un server RP si nu pot sa las comenzile alea de viata infinita sau altele NoN-Rp

PS: Thx for FS

npc;)

stuntman[]! link=topic=13899.msg86077#msg86077 date=1311673329]

Bun update, bravo. :tongue:

Dar n-ar mai trebui sa faci 2-3 versiuni la fiecare lansare, ci una singura, sa te asiguri ca n-are buguri ...

thx;)...

asta ii ultima versiune nu o sa mai fac si v3.0...daca cnva o sa aiba un bug sa il spuna si ii spun rezolvarea...

thx;)

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

Unde-l pun?Ca sunt incepator.Va rog sa-mi spuneti ca din descriere am vazut ca este ff reusit. Tine-o tot asa [move]Bravo Speedy ;)[/move]

thx ;)

doar copiezi ceea ce este la download...deschizi o fila noua in pawno si ii dai paste..

dupa aceea dai compile..scrii numele

mergi la server.cfg si scrii la linia filterscripts numele pe care l-ai dat la compilare...

daca nu intelegi ceva iam id-ul de mess de pe profile!

Frumos,5/5

ON:M-am intors.;)

thx;)

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

xD

Am gasit 2 Buguri....

1. Cand scri /vips te arata doar pe tine, dar sunt jucatori online care au VIP, daca tu scri /vips doar pe tine te arata....

2. Dau VIP level 3 si zice ca am 2..... :|

Si  mai stiu ceva BUG, doar ca l-am uitat :D imediat ma duc sa testez dinou Sistemu si iti zic cu Edit.

EDIT:

Am mai gasit 3 Buguri

1. Nu apar conturile in Vips Data Base Files... doar un cont apare, celelalte conturi nu apar.

2. Nu functioneaza Holdurile

3. Comanda /vkick nu functioneaza spune, ca nu ii connectat sau nu am vip...

Atat am gasit eu :), altele nu am vazut


F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

 

 

Link to comment
Share on other sites

xD

Am gasit 2 Buguri....

1. Cand scri /vips te arata doar pe tine, dar sunt jucatori online care au VIP, daca tu scri /vips doar pe tine te arata....

2. Dau VIP level 3 si zice ca am 2..... :|

Si  mai stiu ceva BUG, doar ca l-am uitat :D imediat ma duc sa testez dinou Sistemu si iti zic cu Edit.

EDIT:

Am mai gasit 3 Buguri

1. Nu apar conturile in Vips Data Base Files... doar un cont apare, celelalte conturi nu apar.

2. Nu functioneaza Holdurile

3. Comanda /vkick nu functioneaza spune, ca nu ii connectat sau nu am vip...

Atat am gasit eu :), altele nu am vazut

la /vips

format( Query, sizeof( Query ), "SELECT * FROM `Vips` ORDER BY (`VipLevel` * 1) DESC limit %d", P_DATA[ playerid ][ Vip ] );
format( vstr, sizeof( vstr ), "{FF5500}V.I.P: {00FF00}%s {FF5500}- Level {00FF00}%d", PlayerName2( playerid ), P_DATA[ i ][ Vip ] );
trebuie sa fie
format( Query, sizeof( Query ), "SELECT * FROM `Vips` ORDER BY (`VipLevel` * 1) DESC limit %d", P_DATA[ i ][ Vip ] );
format( vstr, sizeof( vstr ), "{FF5500}V.I.P: {00FF00}%s {FF5500}- Level {00FF00}%d", PlayerName2( i ), P_DATA[ i ][ Vip ] );

Pentru holduri: Vezi ca OnDialogResponse din GM si FS-urile tale sa aibe return 1; la final.

Pe celelalte sa caute SPEEDY mai atent. xD

Link to comment
Share on other sites

xD

Am gasit 2 Buguri....

1. Cand scri /vips te arata doar pe tine, dar sunt jucatori online care au VIP, daca tu scri /vips doar pe tine te arata....

2. Dau VIP level 3 si zice ca am 2..... :|

Si  mai stiu ceva BUG, doar ca l-am uitat :D imediat ma duc sa testez dinou Sistemu si iti zic cu Edit.

EDIT:

Am mai gasit 3 Buguri

1. Nu apar conturile in Vips Data Base Files... doar un cont apare, celelalte conturi nu apar.

2. Nu functioneaza Holdurile

3. Comanda /vkick nu functioneaza spune, ca nu ii connectat sau nu am vip...

Atat am gasit eu :), altele nu am vazut

1.Acest bug a fost fixat acum arata totul normal!

2.Acest bug nu exista FS-ul a fost testat pe HOST!

3.Ba da apara dupa cum am spus ( si si ti-am aratat ) toate conturile jucatorilor s-au scris in database! normal

4.Functioneza...tot asa au fost testate si functioneaza

5.Da acest bug a fost adevarat...si este fixat... ;)

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

1.Acest bug a fost fixat acum arata totul normal!

2.Acest bug nu exista FS-ul a fost testat pe HOST!

3.Ba da apara dupa cum am spus ( si si ti-am aratat ) toate conturile jucatorilor s-au scris in database! normal

4.Functioneza...tot asa au fost testate si functioneaza

5.Da acest bug a fost adevarat...si este fixat... ;)

Bravo, dar alta data sa fii atent sa nu mai bagi atatea buguri, ci sa-l lansezi direct fara buguri, sau macar putine, nu buguri cu tona cum e la VIP'ul asta.

5/5 :)

Link to comment
Share on other sites

Asa, mai zic si eu xxSPEEDYxx  :D

Bravo! Acuma, cu versiunea 2.1 imi functioneaza si DataBase:P si plus acuma functioneaza si Holdurile....StuntMan o spus sa ma uit la mine..dar nu am facut nimic, si cu v2.1 merge tot

Bravo!! :smiley:

App  :)) am mai vazut ceva adica nu bug :]] ai uitat sa inchizi paranteza acolada de la culoare la Linia 752 dupa Reason:

[pawn]format( string, sizeof( string ), "%s {FF5500}has been kicked by V.I.P {00FF00}%s {FF5500}[reason: {00FF00%s{FF5500}] ", PlayerName2( params[ 0 ] ), PlayerName2( playerid ), params[ 1 ] );[/pawn]

Asta  :))

[pawn]{00FF00%s[/pawn]

Nu am spus din parere de rau:P dar no am observat si am spus :P

Acuma pot folosi linistit Sistemu :P ca stiu ca nu mai are Buguri  :cool:

Bravo! ^^


F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.