Jump to content
  • 0

numai o data...


xxSPEEDYxx

Question

sall all

editez Rrace system si vreau sa pun asta de la Yrace:

am pus-o aici:

case 60, 50, 40, 30, 20, 10:
	    {
	        new
	            string[256]
			;
			format(string, sizeof(string), "{FFFF00}>>{00FF00}\"%d\"{E60000} seconds till {00FF00}\"%s\" {E60000}named race starts! Type {00FF00}\"/join\" {E60000}to join the race.", CountAmount, RaceName);
			SendClientMessageToAll(GREEN, string);
			format(ystring,sizeof(ystring),"~w~The race will start in ~r~~h~60 ~w~sec    ~g~Type ~y~/join ~g~to join.", MajorityDelay);
			GameTextForAll(ystring, 5000, 1 );
	    }
	}
	return CountAmount--;
}
asta ii pusa la:
function CountTillRace()
{

da tot imi apare gametext-ul ala la fiecare 10 sec...cand se da si sendclientmessage ala...

si eu vreu sa apara doar o data cand incepe count ca, cursa va incepe in 60 de sec si dupa aceea sa nu mai apara...

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

Incearca asa:

case 60:
	    {
	        new
	            string[256]
			;
			format(string, sizeof(string), "{FFFF00}>>{00FF00}\"60\"{E60000} seconds till {00FF00}\"%s\" {E60000}named race starts! Type {00FF00}\"/join\" {E60000}to join the race.", RaceName);
			SendClientMessageToAll(GREEN, string);
			format(ystring,sizeof(ystring),"~w~The race will start in ~r~~h~60 ~w~sec    ~g~Type ~y~/join ~g~to join.", MajorityDelay);
			GameTextForAll(ystring, 5000, 1 );
	    }
	}
	return CountAmount--;
}

Link to comment
Share on other sites

stuntman-=!!" post="77997" timestamp="1308391850"]

Pai tu ce vrei ?

Ce am inteles eu: cand incepe o cursa (60 secunde pana la inceput) sa zica intr-un gametext si intr-un mesaj ca mai sunt 60 de secunde pana la start si sa dea /join.

PS: Nici voi nu stiti sa explicati ...

mda cam complicata e explicatia:))

sa explic cum pot eu mai bn

deci...:

cand incepe o cursa sa apra GameText-ul ala ca, cursa sa incepe in 60 de sec dar sa apara numai o data

SendClientMessage sa trimita messaje in continuare ca, cursa va incepe in 60 dupa aceea in 50,40,30...etc..intelegeti?:))

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

mda cam complicata e explicatia:))

sa explic cum pot eu mai bn

deci...:

cand incepe o cursa sa apra GameText-ul ala ca, cursa sa incepe in 60 de sec dar sa apara numai o data

SendClientMessage sa trimita messaje in continuare ca, cursa va incepe in 60 dupa aceea in 50,40,30...etc..intelegeti?:))

Sa trimita mesaje si gametext la 60, 50, 40, 30, 20, 10 secunde, iar mesajul sa nu se dea iar, ci sa se modifice ? Nu se poate.

EXPLICA OMULE MAI BINE !!! Vai de explicatiile voastre !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.