Jump to content

Car ownership


Im_BanK

Recommended Posts

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Nu stiu unde sa pun : Nu am instalat in GM "OnGameModeExit" :

public OnGameModeExit(){    SendRconCommand("unloadfs carownership");    return 1;}//in cazul in care aveti OnGameModeExit deja, puneti doar SendRconCommand("unloadfs carownership"); la sfarsit/ sa ramana return 1; ultimul.//asta o adaugati la sfarsitul OnGameModeInit PS: si aici trebuie return 1; sa ramana ultimul.SendRconCommand("loadfs carownership");

2.Nu vreau sa pun toate masinile din GameMod,adica si alea ale factiuni,PD,NG,FBI..etc..

Multumesc mult.

8vzsrd5t8btzshztdhkc.png

www.play-gaming.ro/forum

Link to comment
Share on other sites

SI in sfarsit versiunea 2.2

ATENTIE!!! Trebuie sa fii logat ca RCON admin pentru a avea acces la comenzile de mai jos. toate care incep cu /a in fata

v2.2

/acreatecar        = Creeaza masina dorita. EX: /acreatecar 522(NRG-500) 0(culoare1) 1(culoare2) 50000(pretul masinii)

/adeletecar        = Sterge masina dorita din masini.cfg. EX: /adeletecar (ps trebuie sa fii in masina respectiva pentru a putea sa o stergeti)

/apark                = Pacheaza masina in locul respectiv. PS: doar pentru admini.

/asellcar            = Vinde masina respectiva. PS: doar pentru admini.

/v sellto            = Vinde masina unui jucator.

/accept              = Acepta masina care ti se vinde.

/cancel              = Refuza masina care ti se vinde.

A fost scoasa comanda /buycar si adaugata /v buy. PS: foarte multa lume mi-a spus sa fac asa. cu /v buy.

DOWNLOAD LINKS v2.2:

V2.2 Download MegaUpload

V2.2 Download SendSpace

V2.2 Download SolidFiles

Link to comment
Share on other sites

Frate deci chiar ma dispera de aseara ma chinui si nu stiu ce are !

Deci am luat fs-ul l-am bagat exact cum spune acolo , si dau /acreatecar 522 0 0 1 si cand dau /v buy spune ca am deja 3 masini .. Am incercat si cu cont nou , am incercat sa schim pcarkey din -1 in 999 , M-am uitat prin gm sa vad daca am ceva din alt car ownership si nu am , deci nu stiu ce are sunt disperat ! Am incercat sa mai verific odata am schimbat multe chestii si tot nu merge!

Alte idei? Eu nu mai stiu ce sa fac!

Link to comment
Share on other sites

Frate deci chiar ma dispera de aseara ma chinui si nu stiu ce are !

Deci am luat fs-ul l-am bagat exact cum spune acolo , si dau /acreatecar 522 0 0 1 si cand dau /v buy spune ca am deja 3 masini .. Am incercat si cu cont nou , am incercat sa schim pcarkey din -1 in 999 , M-am uitat prin gm sa vad daca am ceva din alt car ownership si nu am , deci nu stiu ce are sunt disperat ! Am incercat sa mai verific odata am schimbat multe chestii si tot nu merge!

Alte idei? Eu nu mai stiu ce sa fac!

daca iti este asa de greu implementeazal in GM.

nu iti usura munca cumva? sau tie lene?

2/10 , 80% copiat din LA:RP

altu...

ba daca nu va convine nu il luati fratilor nu va oblig

Link to comment
Share on other sites

Deci, dupa ce am creat 100 si ceva de masini, primul id de la prima masina pers. era 500, iar ultimul id de la ultima masina era 600 si ceva ... dau restart si PAC ! Primul id de la prima masina este 1, iar cel de-al doilea id de la a 2-a masina este 100 si ceva + Preturile fiecarei masini erau de 0$ ! ! !

Cand cumpar una, o parchez o duce intr-un loc intre LS si LV, ma duc acolo, si nu e acolo ..

Ma poti ajuta ?

Link to comment
Share on other sites

Deci, dupa ce am creat 100 si ceva de masini, primul id de la prima masina pers. era 500, iar ultimul id de la ultima masina era 600 si ceva ... dau restart si PAC ! Primul id de la prima masina este 1, iar cel de-al doilea id de la a 2-a masina este 100 si ceva + Preturile fiecarei masini erau de 0$ ! ! !

Cand cumpar una, o parchez o duce intr-un loc intre LS si LV, ma duc acolo, si nu e acolo ..

Ma poti ajuta ?

prima la mana nu ai facut cum am zis eu in primul post.

ai adaugat FS in server.cfg si nu ai implementat ce am pus pe prima pagina in GM deasta iti ia masinile de la 1.

ca sa iti fie mai usor sa stii cate masini ai intra pe server si scrie /gotocar pana te teleporteaza aiurea

ex: /gotocar 500 daca exista te TP la ea. /gotocar 501 nu exista te teleporteaza undeva in desert. deci nr ala trebuie sa il treci in fs la carsonserver = 501;.

bafta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.