Jump to content

Firma de hosting jalnica.


R4zvyy

Recommended Posts

Just now, Michael Teleki said:

la ceea ce ti-am scris

 

pentru a nu degenera subiectul.

pai e o opinie, michaele

image.thumb.png.643e055b2dbe433b676f0db7e886e4f5.png

🔥Daca ii dai cuiva a doua sansa, e ca si cum i-ai oferi un glont la pistol ca sa te nimereasca.🔥

Link to comment
Share on other sites

Just now, Michael Teleki said:

Cred ca nu intelegi termenul de a degenera "A se schimba, a se preface în ceva (mai) rău, (mai) grav, pierzând aspectul sau caracterul inițial."

pai atunci hai sa nu mai vorbim.

🔥Daca ii dai cuiva a doua sansa, e ca si cum i-ai oferi un glont la pistol ca sa te nimereasca.🔥

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 7 months later...
On 7/28/2023 at 7:31 PM, R4zvyy said:

pai e o opinie, michaele

image.thumb.png.643e055b2dbe433b676f0db7e886e4f5.png

și tu ești suficient de prost și credul să iei ce zice un LLM pe partea legală? Vezi că LLM-urile generează pe ce crede că e mai probabil să fie după fiecare propoziție, s-a incercat legal implementarea ChatGPT în juridice și inventa legi care nu există.

  

On 7/28/2023 at 5:13 PM, bosu12345 said:

Pentru context complet: baiatu asta de a facut postarea "R4zvyy" a intrat pe toate serverele de discord legate de hosting si a inceput sa faca reclama in dm la toti clientii, inclusiv mie. Deci meriti injurat pentru ca esti o mizerie de om care incearca sa "fure" clientii altora.

îți meriți muie doar pentru că ai intrat pe servere cu 'japca'.

  

On 7/28/2023 at 5:18 PM, bosu12345 said:

Apropo vezi ca ce faci tu e ilegal, nu te poti da drept o alta firma, chiar daca este dizolvata :)https://imgur.com/a/9WjG5Xd https://tenka-host.eu/terms-of-service.php https://find-and-update.company-information.service.gov.uk/company/08171273

au mai venit pe aici niște plozi care ofereau servicii de hosting și idioții și-au pus numele în footer, iar la o simplă căutare era tot un Ltd dizolvat, iar dupa ce le-am zis că n-au nici o autoritate de a vinde în spațiul economic european s-au pișat pe ei și au scos tot din footer. până nu vine ANAF-ul la voi și vă fute o amendă de câteva mii de euro nu vă potoliți, nu?

  

On 7/28/2023 at 5:19 PM, R4zvyy said:

Salut bosu12345, Da este adevarat dar nu incercam sa "fur" clienti. + n-am dat la userii care aveau "Client". O sa ai voie sa vorbesti aici doar cand nu mai faci review uri aiurea/fake.

oricum în marketing ajungi să furi clienți, dar fură mai frumos... contactezi client-ul și le faci o ofertă mai bună, oferi servicii mai bune, nu intri în morții mă-tii pe un server și faci spam cu website-ul tău. oricum cineva care oferă servicii calitative nu îl doare așa tare de concurență, dar o să-l enerveze dacă faci scheme de astea cu spam.

deci la final, sugi pula de copil prost și nu mai face topic-uri inutile.

Edited by segmentationfault
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, segmentationfault said:

și tu ești suficient de prost și credul să iei ce zice un LLM pe partea legală? Vezi că LLM-urile generează pe ce crede că e mai probabil să fie după fiecare propoziție, s-a incercat legal implementarea ChatGPT în juridice și inventa legi care nu există.

  

îți meriți muie doar pentru că ai intrat pe servere cu 'japca'.

  

au mai venit pe aici niște plozi care ofereau servicii de hosting și idioții și-au pus numele în footer, iar la o simplă căutare era tot un Ltd dizolvat, iar dupa ce le-am zis că n-au nici o autoritate de a vinde în spațiul economic european s-au pișat pe ei și au scos tot din footer. până nu vine ANAF-ul la voi și vă fute o amendă de câteva mii de euro nu vă potoliți, nu?

  

oricum în marketing ajungi să furi clienți, dar fură mai frumos... contactezi client-ul și le faci o ofertă mai bună, oferi servicii mai bune, nu intri în morții mă-tii pe un server și faci spam cu website-ul tău. oricum cineva care oferă servicii calitative nu îl doare așa tare de concurență, dar o să-l enerveze dacă faci scheme de astea cu spam.

deci la final, sugi pula de copil prost și nu mai face topic-uri inutile.

Am zis ca nu o sa răspund la asta, dar mi-a plăcut prea mult răspunsul.

legat de ce ai zis, ți-ai răcit gura degeaba. Din câte știu eu, el nici nu cred ca mai vinde servicii. Pe lângă aceasta, sunt n “firme” cu firme dizolvate sau LTD-uri cu administratori copilași care cred ei ca dacă au așa ceva au și dreptul de a vinde fără ca aceștia să depună declarațiile necesare pentru impozitare.

Povesti de genul ca până la suma x nu trebuie firma, până la suma x nu te impozitează ANAF-ul.

De asemenea am auzit mulți zicând ca îmi fac reclamație la ANAF și ca o sa îmi închidă firma, tot de la copii ca el. 
Si dacă primesc amenda ideea e ca o primesc părinții nu el. Nu au idee de dosar penal financiar și cu ce se mănâncă un PFA dar un SRL. Dacă își înregistrează un LTD cu 20€, ei deja sunt zmei😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.