Jump to content

[0.3c]Cum schimbi xStreamer cu Incognito's Streamer


IstuntmanI

Recommended Posts

Cum schimbi xStreamer cu Incognito's Streamer

Urmati acest tutorial doar daca folositi xStreamer !

Tutorial creat de [sRC]stuntman (eu)

Cum sa convertezi 'xStreamer' cu 'Incognito's Streamer':

1. In primul rand, trebuie sa inlocuiti pluginul de la xStreamer cu cel de la Incognito's Streamer asa:

- - 1.1. Downloadati pluginul noului streamer pentru Windows de AICI, iar pentru Linux de AICI.

- - 1.2. In server.cfg inlocuiti de la linia plugins xStreamer cu streamer daca utilizati Windows, iar pentru Linux inlocuiti tot de la linia plugins xStreamer.so cu streamer.so.

2. In al doilea rand trebuie faceti aceste lucruri la FS-ul in care a-ti adaugat obiectele:

- - 2.1. Inlocuiti

[pawn]#include <xStreamer>[/pawn]

cu

[pawn]#include <streamer>[/pawn]

- - 2.2. Pune-ti in varful FS-ului cu obiecte de la xStreamer asta (sub toate #include):

[pawn]#define CreateStreamedObject CreateDynamicObject[/pawn]

sau sa dati CTRL+H iar apoi in prima casuta sa scrieti CreateStreamerObject, iar in a 2-a casuta sa scrieti CreateDynamicObject si sa dati Ok apoi Yes to all.

- - 2.3. Apasa-ti F5 ca sa Compilati scriptul.

3. In al treilea rand trebuie sa stergeti din server.cfg de la linia filterscripts FS-ul de la xStreamer, dar nu cel in care aveti obiectele, ci pe celalalt.

* Nota: Daca folositi sistemul de operare Windows trebuie sa aveti instalat Microsoft .net Framework 3.5 SP1 sau mai mare.


Un topic cu toate functiile din Incognito's Streamer gasiti AICI.

Incognito's Streamer este cel mai bun streamer existent, el contine streamer de obiecte, pickupuri, checkpointuri, checkpointuri pentru curse, icoane pe radar si texte 3D (3D Text Labels)


PS: Am facut acest tutorial pentru cei care s-au plans ca nu le mergea xStreamer, pe Windows nu le aparea obiectele in joc, iar la Linux nu li se incarca pluginul.

Link to comment
Share on other sites

Guest RockStar

Interesant tutorialul , nu am incercat niciodata sa imi dau seama cum se face , oricum nu am avut de a face cu acest streamer pentru ami da seama cum se foloseste :))

Folositor pentru alti .

Poate intro zi o sa imi foloseasca si mie :P

Link to comment
Share on other sites

stuntman-=!!" post="70868" timestamp="1304707735"]

Pai ai putea sa folosesti tutorialul cum sa instalezi xStreamer, iar apoi acest tutorial si gata.

e ceva mai complicat inainte sa schimb windowsul mergea si dupa ce lam schimbat am luat acelasi gm si nu merge + ca am instalat net framework 3.5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.