Jump to content
  • 0

Problema SAMP


VAurel

Question

Salut, am si eu o micuta mare problema la sa:mp.

Ma joc, ruleaza totul perfect 100+ fps constant, bag jocul in bara si il deschid de cateva ori (Tin sa mentionez ca apas ESC inainte), si apoi dupa 5-6 ori cand incerc sa il deschid iar din bara de jos, imi da not responding in task manager, si trebuie sa il inchid din task, si apoi sa il deschid iar, este foarte enervant deoarece sunt helper pe crow, si trebuie sa bag jocul in bara sa mai iau informatii pentru a raspunde la intrebarii.

Am nevoie de o rezolvare urgenta va rog, am incercat si cu alte modpack-uri, o sa incerc acum si cu unul default si va dau raspunsul aici.

Apreciez foarte mult persoanele care ma ajuta sa rezolv aceasta problema. Presupun ca este ceva de la windows...

Am windows 10 pro.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
6 minutes ago, VAurel said:

Salut, am si eu o micuta mare problema la sa:mp.

Ma joc, ruleaza totul perfect 100+ fps constant, bag jocul in bara si il deschid de cateva ori (Tin sa mentionez ca apas ESC inainte), si apoi dupa 5-6 ori cand incerc sa il deschid iar din bara de jos, imi da not responding in task manager, si trebuie sa il inchid din task, si apoi sa il deschid iar, este foarte enervant deoarece sunt helper pe crow, si trebuie sa bag jocul in bara sa mai iau informatii pentru a raspunde la intrebarii.

Am nevoie de o rezolvare urgenta va rog, am incercat si cu alte modpack-uri, o sa incerc acum si cu unul default si va dau raspunsul aici.

Apreciez foarte mult persoanele care ma ajuta sa rezolv aceasta problema. Presupun ca este ceva de la windows...

Am windows 10 pro.

Este un bug de clientul sa-mp.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 hours ago, Banditul said:

Ce ai putea face in conditia in care ai nevoie sa dai alt tab constant e sa treci jocu din fullscreen in window mode sau borderless cel putin asa il am setat personal pentru access rapid la cod si testat si nu mi se blocheaza

Si cum fac aceasta modificare, ca in Options nu gasesc nimic de genul.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 minutes ago, VAurel said:

Si cum fac aceasta modificare, ca in Options nu gasesc nimic de genul.

Scuze am crezut ca e ceva default de la joc, am verificat fisierele mele si aparent este modul

https://www.sa-mp.ro/forums/topic/26622-gta-san-andreas-multiprocess/

[APPLICATION]
ALLOW_MULTIPROCESS=TRUE
NO_FREEZE=TRUE

[VIDEO]
WINDOWED=TRUE

[INPUT]
HD_MOUSE=TRUE

Si astea ar fi setarile pe care le am

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 4/23/2022 at 12:55 PM, Banditul said:

Scuze am crezut ca e ceva default de la joc, am verificat fisierele mele si aparent este modul

https://www.sa-mp.ro/forums/topic/26622-gta-san-andreas-multiprocess/

[APPLICATION]
ALLOW_MULTIPROCESS=TRUE
NO_FREEZE=TRUE

[VIDEO]
WINDOWED=TRUE

[INPUT]
HD_MOUSE=TRUE

Si astea ar fi setarile pe care le am

Revin dupa putin timp, am adaugat acel mod, si primesc crash.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 4/26/2022 at 12:58 AM, VAurel said:

Revin dupa putin timp, am adaugat acel mod, si primesc crash.

gta san andreas-ul e făcut pe x32 de bits, și nu ai ce îi face... chiar dacă îi bagi și anti-crasher, tot la fel o să îți facă... eu de asta m-am lăsat, bag jocu de 5-6 ori în bară, și când intru ultima dată, numai pot reintra înapoi... și trebuie să-i dau end task din task manager...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.