Jump to content
  • 0

Problema GM, cand copilez GM se blocheaza si apare un GM.amx de 0kb ce fac?


[.E.m.O.]K1DDU

Question

Salut,

Am un GM si cand ii dau sa se copileze pe F5, apare fereastra de la pawno ca se copilieaza dar dupa 2 secunde se blocheaza tot, si isi revine si apare un GM.amx de 0kb.

Ce sa fac?:S :(

Multumesc anticipat


F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

Kira deci fi atent .

Tu inainte sa modific gm-ul fa o copie ! Doarece tie iti face asa ca ai gresit undeva , ia incerca sa te uiti pe ultimele lini modificate de tine si vezi ce lipseste . Daca nu ia acelasi gm , dar fara modificarile anterioare si apasa F5 si o sa vezi ca iti merge ! Sau daca nu ia scoate ultimele randuri care leai modificat punele la loc si apasa F5 , succes ! Daca intervin probleme mai grele dami un PM sau un reply aici !

default.png
Link to comment
Share on other sites

Iti multumesc Mr.Sphirit o sa incerc, asa o sa  revin.

Si daca nu mere incerc asa:

Acolo unde vreau sa modific, modific doar o linie dau save si dau F5 si dupa fac alta linie unde vreau sa modific dau save si dupa F5 si tot asa, si asa voi afla unde am mai si gresit

:)

Mersi incaodata


F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gata am reusit singura problema era ca la linia asta:

[pawn]format(strg,sizeof(strg),"{03E1FE}GameMode ({FC0303}GM{FFFFFF})\n - {00FF19}Kira [RIZ]\n\n{03E1FE}FileScripts and Includes:\n\n - {FC0303}Mappe - {00FF19}Kira, Mr_cata13, aSuSkL [RIZ]\n\n - {FC0303}Fiterscripts - {00FF19}Kira [RIZ]\n\n - {FC0303}Forum - {00FF19}Kenia & Kira [RIZ]\n\n - {FC0303}Donator - {00FF19}ROmaNia IMpAcT ZoNE\n\n{03E1FE}Altii:\n\n - {03E1FE}Echipa de pe {00FF19}sa-mp.ro, sa-mp.com\n\n - {03E1FE}Useri de pe {00FF19}RIZ, EZ\n\n{FFFFFF}Succes {FC0303}Incontinoare! {FFFFFF}");[/pawn]

Puneam "[boyZ]AnoNymuS" asta era problema ca puneam acele cuvinte dinainte puse in ghilimele si le puneam la "Echipa depe {00FF19}sa-mp.ro, sa-mp.com si [boyZ]AnoNymuS" si dadeam F5 si facea dinou asa si dupa am sters "[boyZ]AnoNymuS" si o mers.

Ce sec

Multumesc celor care mau ajutat.


F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gata am reusit singura problema era ca la linia asta:

[pawn]format(strg,sizeof(strg),"{03E1FE}GameMode ({FC0303}GM{FFFFFF})\n - {00FF19}Kira [RIZ]\n\n{03E1FE}FileScripts and Includes:\n\n - {FC0303}Mappe - {00FF19}Kira, Mr_cata13, aSuSkL [RIZ]\n\n - {FC0303}Fiterscripts - {00FF19}Kira [RIZ]\n\n - {FC0303}Forum - {00FF19}Kenia & Kira [RIZ]\n\n - {FC0303}Donator - {00FF19}ROmaNia IMpAcT ZoNE\n\n{03E1FE}Altii:\n\n - {03E1FE}Echipa de pe {00FF19}sa-mp.ro, sa-mp.com\n\n - {03E1FE}Useri de pe {00FF19}RIZ, EZ\n\n{FFFFFF}Succes {FC0303}Incontinoare! {FFFFFF}");[/pawn]

Puneam "[boyZ]AnoNymuS" asta era problema ca puneam acele cuvinte dinainte puse in ghilimele si le puneam la "Echipa depe {00FF19}sa-mp.ro, sa-mp.com si [boyZ]AnoNymuS" si dadeam F5 si facea dinou asa si dupa am sters "[boyZ]AnoNymuS" si o mers.

Ce sec

Multumesc celor care mau ajutat.

Ca sa folosesti intr-un mesaj " pui asa: \"    .
Link to comment
Share on other sites

Am un servar de sa-m si cand vrea sa modific gm-ul nu pot .De ce ???Ms anticipat .Mai jos aveti toate inforurile.Ms anticipat.Am servarul de SA-MP Pe DESKPOT.

Cand am gm-ul normal cu JunkBuster-ul.inc am erorile astea:

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(1488) : error 017: undefined symbol "JB_LOG_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2128) : error 017: undefined symbol "IP_BAN_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2129) : error 017: undefined symbol "IP_BAN_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2151) : error 017: undefined symbol "IP_BAN_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2156) : error 017: undefined symbol "IP_BAN_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2172) : error 017: undefined symbol "IP_BAN_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2181) : error 017: undefined symbol "BLACKLIST_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2186) : error 017: undefined symbol "BLACKLIST_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2201) : error 017: undefined symbol "BLACKLIST_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2208) : error 017: undefined symbol "BLACKLIST_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2210) : error 017: undefined symbol "BLACKLIST_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2300) : error 017: undefined symbol "WHITELIST_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2305) : error 017: undefined symbol "WHITELIST_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2320) : error 017: undefined symbol "WHITELIST_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2327) : error 017: undefined symbol "WHITELIST_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2329) : error 017: undefined symbol "WHITELIST_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2493) : error 017: undefined symbol "TEMP_BAN_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2495) : error 017: undefined symbol "TEMP_BAN_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2508) : error 017: undefined symbol "TEMP_BAN_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2515) : error 017: undefined symbol "TEMP_BAN_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2516) : error 017: undefined symbol "TEMP_BAN_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2549) : error 017: undefined symbol "BAD_WORDS_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2551) : error 017: undefined symbol "BAD_WORDS_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2567) : error 017: undefined symbol "BAD_WORDS_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2574) : error 017: undefined symbol "FORBIDDEN_WEAPONS_FILE"

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\pawno\include\JunkBuster.inc(2576) : error 017: undefined symbol "FORBIDDEN_WEAPONS_FILE"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

26 Errors.

Imi da eroarea asta cand scot JunkBuster-ul.inc :

C:\Users\Administrator\Desktop\[sGM]\gamemodes\SGM.pwn(16) : fatal error 100: cannot read from file: "JunkBuster"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

1 Error.

idiots.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.