Jump to content
  • 0

Ma ajuta cineva sa rezolv un bug la fermer ?


VenoMarius

Question

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Acum 9 ore, Asura a spus:

Pai hai pe zona de job :))

 

Acum 9 ore, Khain Developer a spus:

Sterge folderul windows

Nu stiu care este problema voastra cu el dar nu il luati la misto daca cere ajutorul la sectiunea de 'ajutor scripting'.

 

Acum 9 ore, VenoMarius a spus:

Cand dau work imi zice ba ca nu sunt in zona de work, ba cajobul meu a fost anulat deoarece am parasit vehiculul.

:((

Incearca sa dai /work fix acolo unde iti indica punctul acela, daca nici atunci nu merge inseamna ca sunt schimbate coordonatele in gamemode si ar trebui sa trimiti comanda /work + id-ul jobului + coordonatele unde trebuie sa dai /work pentru jobul respectiv.

Daca jobul a fost anulat intr-un timp mult prea scurt cum ar fi 5 secunde si el trebuie sa fie de 1 minut probabil codurile sunt gresite, unde ar trebui sa fie un timp de 60000 ceva de genu el este trecut 5000 si de asta iti trece mult prea repede si la fel ne trebuie codul unde iti indica timpul respectiv, pe scurt este o functie la comanda /work la jobul respectiv precum 'IncepeFarmer' si cauti functia respectiva si acolo ar trebui sa ai detalii daca nu chiar la comanda /work.

 

Succes!

 

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, StrikerM said:

Nu stiu care este problema voastra cu el dar nu il luati la misto daca cere ajutorul la sectiunea de 'ajutor scripting'.

Amandoi au primit warn pentru treaba asta.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 5 minute, -=[Vyorel]=- a spus:

Amandoi au primit warn pentru treaba asta.

Destept tare mai esti, cand bag o gramada de tutoriale, ajut pe cei care au nevoie, primesc o p***, macar o multumire ca va ridic forumul asta, in momentul in care am dat si eu o gluma pe acest forum, primesc instant warn, ai o logica de neuitat

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 minutes ago, Khain Developer said:

Destept tare mai esti, cand bag o gramada de tutoriale, ajut pe cei care au nevoie, primesc o p***, macar o multumire ca va ridic forumul asta, in momentul in care am dat si eu o gluma pe acest forum, primesc instant warn, ai o logica de neuitat

1. Daca faceai gluma si apoi ii si raspundeai la problema era altceva.
2. Cat despre tutoriale, nu le-ai facut tu. Practic ai facut doar copy paste. Parca ti-am si zis sa refaci traducerea ca Google Translate nu traduce corect. :) Deci nu ai facut tu tutorialele.
3. Cu niste tutoriale copiate nu ne ridici forumul :))

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Chiar acum, -=[Vyorel]=- a spus:

1. Daca faceai gluma si apoi ii si raspundeai la problema era altceva.
2. Cat despre tutoriale, nu le-ai facut tu. Practic ai facut doar copy paste. Parca ti-am si zis sa refaci traducerea ca Google Translate nu traduce corect. :) Deci nu ai facut tu tutorialele.
3. Cu niste tutoriale copiate nu ne ridici forumul :))

Mi-ai zis la un tutorial unde sunt toate erorile in limbajul pawn la compilare si e clar lucru ca o sa il iau de pe sa-mp.com, si asta tot, acu tu, arata-mi te rog copy paste de care tot asa zici in tutorialele mele. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 minutes ago, Khain Developer said:

Mi-ai zis la un tutorial unde sunt toate erorile in limbajul pawn la compilare si e clar lucru ca o sa il iau de pe sa-mp.com, si asta tot, acu tu, arata-mi te rog copy paste de care tot asa zici in tutorialele mele. 

Nu prea par de pe sa-mp.com luate :)

Si da, se vede clar ca sunt copiate. Nu zic cum imi dau seama ca sa tii cont de asta pe viitor. Cand faci copy paste, platforma IPB te cam da de gol intr-un fel. In fine. Nu asta e ideea. Nu ma deranjeaza ca sunt copiate din alte parti. E ok ca le pui, dar nu scoate ochii cu treaba asta si nu te astepta la "multumiri" din partea mea sau a lui Wopss. Nu noi te-am pus, tu te-ai oferit.

Cat despre "glumele" alea fara rost care le-ai facut si tu si celalalt, gandeste putin logic si imagineaza-ti cum ar fi sa vezi un moderator facand astfel de glume (asta ca tot ne trimiti mesaje private ca sa-ti mai dam o sansa la cererea ta pe care am respinso). ;)

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 1 minut, -=[Vyorel]=- a spus:

Nu prea par de pe sa-mp.com luate :)

Si da, se vede clar ca sunt copiate. Nu zic cum imi dau seama ca sa tii cont de asta pe viitor. Cand faci copy paste, platforma IPB te cam da de gol intr-un fel. In fine. Nu asta e ideea. Nu ma deranjeaza ca sunt copiate din alte parti. E ok ca le pui, dar nu scoate ochii cu treaba asta si nu te astepta la "multumiri" din partea mea sau a lui Wopss. Nu noi te-am pus, tu te-ai oferit.

Cat despre "glumele" alea fara rost care le-ai facut si tu si celalalt, gandeste putin logic si imagineaza-ti cum ar fi sa vezi un moderator facand astfel de glume (asta ca tot ne trimiti mesaje private ca sa-ti mai dam o sansa la cererea ta pe care am respinso). ;)

Deci cum inteleg, nu o sa imi dovedesti ca sunt copiate. Cat despre cine s-a oferit, probabil ai auzit de regula voluntarilor? Atunci se aplica si in cazul asta.

Cat despre moderator si etc. , m-am oferit ca aveam dorinta sa fac mai multe chestii pe forum, insa, domnia sa, i se facuse rau cand l-am pus pe un destept la punct, si e ridicol doar pentru asta sa refuzi. Si la final cu mesajele, noi nu suntem pe youtube ca sa vizualizam mesajul, ci sa si raspundem la el :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 minutes ago, Khain Developer said:

Deci cum inteleg, nu o sa imi dovedesti ca sunt copiate. Cat despre cine s-a oferit, probabil ai auzit de regula voluntarilor? Atunci se aplica si in cazul asta.

Nu, nu o sa dovedesc ca sunt copiate. Important este ca imi dau seama usor si ar trebui sa recunosti si tu ca le-ai copiat. Cat despre regula voluntarilor logic ca am auzit. Asa am fost si eu pe forumul asta inca de prin 2008-2009 cand l-am descoperit. La fel am facut si am ajuns moderator s.a.m.d. Dar macar am recunoscut ca sunt copiate si se stia asta de la inceput. In fine. Cum am zis, nu este problema ca sunt copiate, mai ales acum cand se stie situatia forumului oficial.

14 minutes ago, Khain Developer said:

Cat despre moderator si etc. , m-am oferit ca aveam dorinta sa fac mai multe chestii pe forum, insa, domnia sa, i se facuse rau cand l-am pus pe un destept la punct, si e ridicol doar pentru asta sa refuzi. Si la final cu mesajele, noi nu suntem pe youtube ca sa vizualizam mesajul, ci sa si raspundem la el :)

Daca intr-adevar vrei moderator aici, si asta e valabil pentru toti ceilalti, trebuie sa faci ceva folositor pentru cei ce au nevoie, nu de ochii nostri. Moderator putem da chiar si in perioada cand nu facem anuntul ca recrutam. Oricine poate deveni moderator peste noapte daca intr-adevar se implica si are un limbaj decent, fara postari la misto sau glume de 2 lei. Cum am mai zis, nu ar fi fost problema absolut deloc daca faceai gluma/glumele iar apoi lasa-i si rezolvarea problemei lui sau macar incercai sa-i raspunzi corect.
Tu daca ai vedea la un topic de-al tau, unde ceri ajutor la ceva in scripting, o gluma de genul "sterge folderul Windows" , facuta de mine, Wopss sau altul din staff, ce parere ti-ai face despre noi? Gandeste-o logic.

 

Atat am avut de spus. Daca mai ai altceva de zis, te astept pe alt topic separat, ca sa oprim off-topicul.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 hours ago, StrikerM said:

 

Nu stiu care este problema voastra cu el dar nu il luati la misto daca cere ajutorul la sectiunea de 'ajutor scripting'.

 

Incearca sa dai /work fix acolo unde iti indica punctul acela, daca nici atunci nu merge inseamna ca sunt schimbate coordonatele in gamemode si ar trebui sa trimiti comanda /work + id-ul jobului + coordonatele unde trebuie sa dai /work pentru jobul respectiv.

Daca jobul a fost anulat intr-un timp mult prea scurt cum ar fi 5 secunde si el trebuie sa fie de 1 minut probabil codurile sunt gresite, unde ar trebui sa fie un timp de 60000 ceva de genu el este trecut 5000 si de asta iti trece mult prea repede si la fel ne trebuie codul unde iti indica timpul respectiv, pe scurt este o functie la comanda /work la jobul respectiv precum 'IncepeFarmer' si cauti functia respectiva si acolo ar trebui sa ai detalii daca nu chiar la comanda /work.

 

Succes!

 

ms

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.