Jump to content
  • 0

De unde pot incepe sa invat scripting pawn? se merita?

thestafy

Question

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Salut @thestafy,

Eu personal iti recomand acest canal. L-am gasit cu o simpla cutare pe youtube: https://www.youtube.com/c/GroWyTuts

Vad ca serie inceputa cu gamemode "de la 0" si e inregistrat pe forum @GroWy. Poate raspunde si la mesaje, nu stiu.

Cat despre "daca se merita". Daca te gandesti sa faci avere din asta, nu se merita. Daca te limitezi la dorintele tale, daca vrei sa faci asta din distractie, din pasiune si asa mai de parte, cine te opreste. Eu unul nu o mai fac pe bani de foarte mult timp, am ramas la pasiune pentru un joc din copilarie, iar din cand in cand mai raspuns si la probleme, incerc sa raman si eu in trend cu noile cerinte si mai scriptez in timpul liber daca am chef si idei misto.

De asemenea, un mare ajutor ti-l ofera site-ul: wiki.open.mp . Aici vei gasi majoritatea daca nu chiar toate detaliile despre sa-mp scriping (functii, resurse, etc).

Multa bafta!

• Like 1

Daca te-am ajutat =>

spacer.png

• 0
Acum 42 minute, shane a spus:

Salut @thestafy,

Eu personal iti recomand acest canal. L-am gasit cu o simpla cutare pe youtube: https://www.youtube.com/c/GroWyTuts

Vad ca serie inceputa cu gamemode "de la 0" si e inregistrat pe forum @GroWy. Poate raspunde si la mesaje, nu stiu.

Cat despre "daca se merita". Daca te gandesti sa faci avere din asta, nu se merita. Daca te limitezi la dorintele tale, daca vrei sa faci asta din distractie, din pasiune si asa mai de parte, cine te opreste. Eu unul nu o mai fac pe bani de foarte mult timp, am ramas la pasiune pentru un joc din copilarie, iar din cand in cand mai raspuns si la probleme, incerc sa raman si eu in trend cu noile cerinte si mai scriptez in timpul liber daca am chef si idei misto.

De asemenea, un mare ajutor ti-l ofera site-ul: wiki.open.mp . Aici vei gasi majoritatea daca nu chiar toate detaliile despre sa-mp scriping (functii, resurse, etc).

Multa bafta!

Multumesc!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By SMS RPG
      Username: SMS Varsta: 15 ani Ce fel de servicii oferi?: SAMP Scripting (pawn) Pret: *Free* Detalii de contact: SMS#8669 Alte precizari: Caut partener pentru a ne deschide un server de SAMP, eu o sa vin cu gamemode-ul propriu.                                  El trebuie sa vina cu host, webhost (platile necesare).                           Lucrez gratis pana o sa se castige bani din server (adica pana cand incep donatiile lucrez gratis.)
    • By Waller.
      [RO]:
          Nume: Waller
          Ce ofer?: Ofer servicii PAWN
          Cum se face plata?: Plata se face per sistem sau lunar(pretul se discuta in privat)
          Ce pot sa fac?:
          Gamemode-uri de la 0
          Sisteme
          Rezolv buguri
          Ce metode de plata accepti?:
          PayPal
          PaysafeCard(Cod doar de RO)
          Skrill
          Cum se procedeaza?:
          Cumparatorul imi ofera detalii cu privire la sistem / gamemode / panel (Design, mesaje, orice)
          Creez sistemul / rezolv problema
          Clientul plateste
          II ofer sistemul
      [EN]:
          Name: Waller
          What do I offer ?: I offer PAWN services
          How to pay ?: Payment is made by system or monthly (price is discussed in private)
          What can I do?:
          Gamemodes from 0
          Systems
          I fix bugs
          What payment methods do you accept ?:
          PayPal
          PaysafeCard (RO only code)
          Skrill
          How to proceed ?:
          The buyer gives me details about the system / gamemode / panel (Design, messages, anything)
          Create the system / solve the problem
          The customer pays
    • By zNx[]
      Ce servicii pot oferi: Servicii scripting, tot ce tine de SA:MP
      Despre servicii: Ofer servicii scripting pe domeniul SA:MP, pot dezvolta orice fel de sistem, chiar si unul de dimensiuni mari, pretul acestuia va creste deoarece fiecare sistem este direct proportional cu pretul.Ma ocup si cu rezolvarea bugurilor, optimizarea gamemode-ului.Fac acest lucru de aproximativ 6 ani. Plata se face la predarea sistemului. După verificarea produsului pe localhost/server de teste(dacă e cazul) se face plata, produsul nu se înmânează, până nu este verificat daca banii au fost primiti. In cazul in care comandati un sistem mai complex, va trebui sa oferiti o garantie inainte deoarece volumul de munca este unul foarte mare si clientul se poate razgandi.
      Sisteme dezvoltate/Portofoliu": Sistemele create de mine se prezinta daca clientul este curios, in urma unui test, pe un server de teste.
       http://greenblood.ro/forum/index.php?/forum/43-updates/ 

Metode de plata a servicilor:  
      Paypal - Suma minima de 3 euro.
      PaysafeCard - Suma minima de 5 euro.
      Skrill - Suma minima de 5 euro.
      Metode de contact:
      Email: [email protected] Discord: zNx#0198 Mesaj: privat pe forum
    • By Yonut
      Servicii scripting
      Ofer servicii scripting pentru SA:MP (PAWN) si de Web Development.
      ▶️ Detalii generale:
      Timp de lucru: 2-3 sau 4 ore pe zi Disponibilitate: Luni-Vineri > 20:00 - 00:00 | Sambata-Duminica > 14:00 - 22:30 | Pot fi disponibil si in afara acestui program Plata se face pe fiecare modificare / update / etc. ▶️ Detalii de contact:
      Discord: Yonut#4185 PM ▶️ Experienta:
      Fost scripter si web developer la cateva comunitati (time4fun, play-gaming) & site-uri. Mai bine de 3-4 ani in acest domeniu. ▶️ Cateva lucrari (un mic portofoliu):
      Canal de YT Site personal  
      👉 Mai multe detalii in privat.
    • By DanielSy
      Pawn Script

Ofer servicii scripting SAMP , garantez pentru calitate si functionalitate, orice problema va fi rezolvata de catre mine gratuit atata timp cat in codul scris nu au fost aduse modificari de catre alte persoane.
               Pretul este stabilit impreuna cu dvs, acesta este direct cu cat de complexa este  cererea.  Negocierea pretului se face dupa ce mi se prezinta ceea ce am de facut.
               Timpul de lucru este in functionalitatea timpului meu desigur. In cazul in care nu am timp de Pawn Script, eu va anunt si puteti sa mergeti la altcineva. De asemenea ma ofer Scripter si pe lunga durata.

Metode de plata:
      Revolut PayPal Skrill PaySafeCard Transfer Bancar / BT Pay Metode de contact:
      Discord: Dani3lS7#3661 WhatsApp  privat
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.