Jump to content

Ajutare pentru incepatori


R4zvyy

Recommended Posts

                                                        Salut Incepatorilor (scz pentru jignire)

 

Ai vrea un gamemode care  merge sublime text sau Zeex si nu ai aplicatiile? No problem tata te ajuta,     Pawn723 te ajuta sa compilezi in pawno, De exemplu Leak, nu are pawno si daca bagi pawno normal cu alea iti va da erroare si warnings un lucru rau... Daca bagi Pawn723 iti va da 0 Errori si 0 Warnings

 

Cum se foloseste:

1. Il bagi in pawno

image.png.6d98cb419ce3153aa186d4a29a007352.png

2. Done

 

Download Link: https://www.mediafire.com/file/8xx61umqab7lwbo/Pawn723.zip/file 

Sper sa ajute incepatorii la pawno (scz din nou)

 

Contact

Discord: HQNP (</>)#9880

  • Sad 2

🔥Daca ii dai cuiva a doua sansa, e ca si cum i-ai oferi un glont la pistol ca sa te nimereasca.🔥

Link to comment
Share on other sites

Explici si cum anume acest pawno facut de tine nu raporteaza erori/warning? Si de ce anume erorile/warnings sunt un lucru rau?  Motivul pentru care compilatorul comunitati ( cunoscut ca Zeex compiler) cat si cel default cu care vine samp server iti arata erori/warnings e din cauza greselilor din cod care trebuie rezolvate pentru o functionare corecta a scriptului.

Nu am nici o incredere sa folsoesc acest compilator "magic" care promite indepartea lucrurilor esentiale. Daca ai modificat cumva source code de la compialtorul comunitati ( Zeex compiler ) eu unul as prefera sa vad codul sursa pentru a putea a avea ceva incredere in el

Edit: Ti-am analizat arhiva si compilatorul "magic" care nu e altceva decat versiunea 3.10.8 a compilatorului comunitati care se poate  regasi aici https://github.com/pawn-lang/compiler/releases/tag/v3.10.8 locul din care se poate descarca dintr-un loc foarte sigur si ferit de virusi si alte luccruri

Si dupa cum spune licenta https://github.com/pawn-lang/compiler/blob/master/license.txt "The origin of this software must not be misrepresented"

Edited by Banditul
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Banditul a spus:

Explici si cum anume acest pawno facut de tine nu raporteaza erori/warning? Si de ce anume erorile/warnings sunt un lucru rau?  Motivul pentru care compilatorul comunitati ( cunoscut ca Zeex compiler) cat si cel default cu care vine samp server iti arata erori/warnings e din cauza greselilor din cod care trebuie rezolvate pentru o functionare corecta a scriptului.

Nu am nici o incredere sa folsoesc acest compilator "magic" care promite indepartea lucrurilor esentiale. Daca ai modificat cumva source code de la compialtorul comunitati ( Zeex compiler ) eu unul as prefera sa vad codul sursa pentru a putea a avea ceva incredere in el

Edit: Ti-am analizat arhiva si compilatorul "magic" care nu e altceva decat versiunea 3.10.8 a compilatorului comunitati care se poate  regasi aici https://github.com/pawn-lang/compiler/releases/tag/v3.10.8 locul din care se poate descarca dintr-un loc foarte sigur si ferit de virusi si alte luccruri

Si dupa cum spune licenta https://github.com/pawn-lang/compiler/blob/master/license.txt "The origin of this software must not be misrepresented"

eu zic care sunt incepatori si nu stiu rezolva errorile si warninguri

🔥Daca ii dai cuiva a doua sansa, e ca si cum i-ai oferi un glont la pistol ca sa te nimereasca.🔥

Link to comment
Share on other sites

mda, nici eu nu-i vad rostu la acest compilator, ca sa nu mai arate errori si warning uri, errorile astea pe care le ai iti pot dauna grav la server, si daca nu stii ce ai gresit o sa stai mult sa cauti, -1.

Link to comment
Share on other sites

Acum 17 ore, R4zvyy a spus:

am uitat sa mentionez... rezolva bugurile singur pawno-ul 

Ai baut sapun? Scopul compilatorului este sa-ti arate care sunt erorile si sa le rezolvi. Cum dracu' rezolva compilatorul bugurile ? XDD Unii dintre voi n-ar trebui sa aiba acces la internet.

Edited by Mefisto
Link to comment
Share on other sites

La 08.07.2020 la 4:04, Mefisto a spus:

Ai baut sapun? Scopul compilatorului este sa-ti arate care sunt erorile si sa le rezolvi. Cum dracu' rezolva compilatorul bugurile ? XDD Unii dintre voi n-ar trebui sa aiba acces la internet.

da tu ai trebuii sa ai acces la internet 

🔥Daca ii dai cuiva a doua sansa, e ca si cum i-ai oferi un glont la pistol ca sa te nimereasca.🔥

Link to comment
Share on other sites

Acum 26 minute, jumainkain a spus:

Ce este aces pawno diferit fata de cel pe care l-am pus eu in reply la gamemode lui HPQ ? :))

Repara buguri aparent, e asa bun compilatorul ca iti rescrie ce ai facut gresit in gm si il si optimizeaza

*sarcasm*

Edited by Banditul
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 minute, Banditul a spus:

Repara buguri aparent, e asa bun compilatorul ca iti rescrie ce ai facut gresit in gm si il si optimizeaza

*sarcasm*

E modelul ala nou 2k20, a primit upgrade :)))))) Iti face si sisteme de la 0, doar ca asta gratis nu, doar ala crackuit.

*Sarcasm* :)))

Link to comment
Share on other sites

La 10.07.2020 la 16:13, jumainkain a spus:

E modelul ala nou 2k20, a primit upgrade :)))))) Iti face si sisteme de la 0, doar ca asta gratis nu, doar ala crackuit.

*Sarcasm* :)))

nu face sisteme de la 0...  tu faci systeme. si daca are errori sau warnings le rezolva, pe unele

🔥Daca ii dai cuiva a doua sansa, e ca si cum i-ai oferi un glont la pistol ca sa te nimereasca.🔥

Link to comment
Share on other sites

Acum 20 ore, R4zvyy a spus:

nu face sisteme de la 0...  tu faci systeme. si daca are errori sau warnings le rezolva, pe unele

Warnnings, poate le face sa dispara, da .

Errori nu are cum sa le rezolve.

Si nu, nu le rezolva pe niciuna.

Link to comment
Share on other sites

Acum 18 ore, jumainkain a spus:

Warnnings, poate le face sa dispara, da .

Errori nu are cum sa le rezolve.

Si nu, nu le rezolva pe niciuna.

poate esti tu prost si nu vezi

🔥Daca ii dai cuiva a doua sansa, e ca si cum i-ai oferi un glont la pistol ca sa te nimereasca.🔥

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.