Jump to content

Firme de Hosting din ROMÂNIA


Jokerboy

Recommended Posts

Salutare SAMP Romania, astazi vreau sa va dau niste firme de hosting, niste sfaturi si toate cele legat de firma, ce trebuie sa contina si ce trebuie sa stiti.

Sa incepem:

1. btstelecom.ro : 10/10

- firma de hosting, este de incredere, preturile sunt destul de ok. Pentru un server de SAMP costa 4€ (Paypal/Paysafecard/Card Bancar). Detine o securitate foarte buna, Backup Zilnic, Baza de Date gratis, Protectie DDoS, Fastdownload URL si Game Control Panel.

- mai detin si de alte jocuri precum: Counter-Strike 1.6, Source, GO, Metin2, Half-Life si Minecraft.

- au si webhost-uri in care au certificat SSL GRATUIT, sa aveti Index, Panel sau Forum-ul securizat.

2. gazduirejocuri.ro : 8/10

- firma de hosting, este de incredere, iti raspund cam greut la un ticket daca ai o problema legat de serverul tau de SAMP sau alt joc. Baza de Date, NU este gratis din pacate. La 50 sloturi, costa 5€ cu tot cu TVA. Detine o securitate destul de OK, backup la 72 de ore si Protectie DDoS.

- au si webhost la 3.56€ cu tot cu TVA, la categoria webhost normal.
 

ATENTIE!

Site-ul freakhosting.ro nu este firma de hosting, sa stiti de pe acum, nu au niciun contract ca e SRL. Nu au site-ul securizat si cred ca 100% nu au servere dedicate.

BTS Telecom si Gazduire Jocuri sunt cele mai bune firme de hosting din Romania, dupa parerea mea.

Sfaturile mele, sunt:

Daca nu stiti un lucru, cum sa puneti un Gamemode pe serverul hostat, puteti da un ticket catre cei de la firma. Deoarece, ei au support 24/7 sa va ajute, sa aveti cu succes un server de SAMP.

Puteti sa va asigurati de securitatea pe care o iau in site-ul lor, cat si al serverului vostru. 
Firmele de Hosting, nu returneaza inapoi, daca deja ati cumparat acel server sau ca ati cumparat din greseala.

Sper sa va fie de folos, acest topic pentru cei care vor sa isi deschida servere de SAMP. Cred ca o sa prezint niste teme Panel, Forum pentru webhosturi si Gamemode-uri de SAMP.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.