Jump to content

Servicii Scripting


zNx[]

Recommended Posts

Ce servicii pot oferi: Servicii scripting, tot ce tine de SA:MP

Despre serviciiOfer servicii scripting pe domeniul SA:MP, pot dezvolta orice fel de sistem, chiar si unul de dimensiuni mari, pretul acestuia va creste deoarece fiecare sistem este direct proportional cu pretul.Ma ocup si cu rezolvarea bugurilor, optimizarea gamemode-ului.Fac acest lucru de aproximativ 8 ani. Plata se face la predarea sistemului. După verificarea produsului pe localhost/server de teste(dacă e cazul) se face plata, produsul nu se înmânează, până nu este verificat daca banii au fost primiti. In cazul in care comandati un sistem mai complex, va trebui sa oferiti o garantie inainte deoarece volumul de munca este unul foarte mare si clientul se poate razgandi.

Sisteme dezvoltate/Portofoliu": Sistemele create de mine se prezinta daca clientul este curios, in urma unui test, pe un server de teste.

 https://www.youtube.com/c/NNeagu/videos - GreenBlood Project(150-200 players)

 

Metode de plata a servicilor:  

  • Paypal - Suma minima de 3 euro.

  • PaysafeCard - Suma minima de 5 euro.

  • Skrill - Suma minima de 5 euro.

Metode de contact:

Edited by zNx[]
actulizare date
  • Upvote 1

 

Link to comment
Share on other sites

Salut, nu te-am vazut pana acuma si nici nu am auzit de tine dar asta nu inseamna ca nu ai experienta.

Nu iti fac 'hate' sau ceva doar imi spun parerea.

La prima intrare pe server am gasit asta si nu a durat mai mult 5 secunde.

Repet este strict parerea mea si sa nu o iei ca pe o acuzatie grava sau ca te judec, doar ca dupa 6 ani sa ai astfel de probleme nu mi se pare inregula.

 

 

Nu recomand.

image.thumb.png.8c174113b13c672fbdf1c4c8aa2c86b3.png

Edited by StrikerM

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

Just now, StrikerM said:

Salut, nu te-am vazut pana acuma si nici nu am auzit de tine dar asta nu inseamna ca nu ai experienta.

Nu iti fac 'hate' sau ceva dar doar imi spun parerea.

La prima intrare pe server am gasit asta si nu a durat mai mult 5 secunde sa gasesc.

Repet este strict parerea mea si sa nu o iei ca pe o acuzatie grava sau ca te judec, doar ca dupa 6 ani sa ai astfel de probleme nu mi se pare inregula.

 

 

Nu recomand.

image.thumb.png.8c174113b13c672fbdf1c4c8aa2c86b3.png

Daca nu stiam de o problema/un bug, nu inseamna ca nu stiu sa il rezolv sau etc. Dureaza 10-15 minute pentru rezolvarea sa. Multumesc ca mi-ai adus la cunostinta acest aspect.

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 minut, zNx[] a spus:

Daca nu stiam de o problema/un bug, nu inseamna ca nu stiu sa il rezolv sau etc. Dureaza 10-15 minute pentru rezolvarea sa. Multumesc ca mi-ai adus la cunostinta acest aspect.

Repet nu este o acuzatie deci sa nu intelegi gresit.

10 sau 15 minute pentru aceasta rezolvare ? dureaza fix 10 secunde.

Este mai grav sa nu sti ce probleme ai pe gamemode-ul pe care lucrezi decat eroarea in sine.

 

Succes.

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

@StrikerM Am inteles perfect ceea ce i-ai zis.

Sper ca si el o sa inteleaga ca nu este o acuzatie.

Sincer, sa o spun asa "Din propria experienta" singura problema a lui Andrei, este timpul, deoarece este cu munca, dar indiferent de timpul pe care il are putin / mult, cand este liber doar sa ii spunem de o problema si acesta o rezolva! Sunt unul dintre fondatorii GreenBlood, si stiu cum lucreaza el. Sunt probleme care apar cu timpul si nu a fost anuntat de acestea, de astea mai sunt...

Link to comment
Share on other sites

La 21.06.2020 la 16:23, StrikerM a spus:

Repet nu este o acuzatie deci sa nu intelegi gresit.

10 sau 15 minute pentru aceasta rezolvare ? dureaza fix 10 secunde.

Este mai grav sa nu sti ce probleme ai pe gamemode-ul pe care lucrezi decat eroarea in sine.

 

Succes.

Era pur si simplu problema de la un timer de salvare a anumitor date.

Rezolvarea

Citat

task questtimer[200000]()
{
    foreach(new i : Player) if(pInfo[pStatus] == 1) {
        mysql_format(MySQLCon, qUp, 100, "UPDATE `players` SET `rank_quest` = %d, `limit_quest` = %d WHERE `ID`=%d",
            rank_quest, limit_quest, pInfo[pID]);
        mysql_tquery(MySQLCon, qUp);

          mysql_format(MySQLCon, qUp, 200, "UPDATE `players` SET `normal_crate` = %d, `epic_crate` = %d, `legendary_crate` = %d WHERE `ID`=%d",
               normal_crate, epic_crate, legendary_crate, pInfo[pID]);
        mysql_tquery(MySQLCon, qUp);

          mysql_format(MySQLCon, qUp, 200, "UPDATE `players` SET `limit_normal_crate` = %d, `limit_epic_crate` = %d, `limit_legendary_crate` = %d, `vehicle_points` = %d, `clan_points` = %d WHERE `ID`=%d",
               limit_normal_crate, limit_epic_crate, limit_legendary_crate, vehicle_points, clan_points, pInfo[pID]);
           mysql_tquery(MySQLCon, qUp);
    }
    return 1;
}

Si problema

Citat

task questtimer[200000]()
{
    foreach(new i : Player) if(pInfo[pStatus] == 1) {
        mysql_format(MySQLCon, stdlg, 100, "UPDATE `players` SET `rank_quest` = %d, `limit_quest` = %d WHERE `ID`=%d",
            rank_quest, limit_quest, pInfo[pID]);
        mysql_tquery(MySQLCon, stdlg);

          mysql_format(MySQLCon, stdlg, 200, "UPDATE `players` SET `normal_crate` = %d, `epic_crate` = %d, `legendary_crate` = %d WHERE `ID`=%d",
               normal_crate, epic_crate, legendary_crate, pInfo[pID]);
        mysql_tquery(MySQLCon, stdlg);

          mysql_format(MySQLCon, stdlg, 200, "UPDATE `players` SET `limit_normal_crate` = %d, `limit_epic_crate` = %d, `limit_legendary_crate` = %d, `vehicle_points` = %d, `clan_points` = %d WHERE `ID`=%d",
               limit_normal_crate, limit_epic_crate, limit_legendary_crate, vehicle_points, clan_points, pInfo[pID]);
           mysql_tquery(MySQLCon, stdlg);
    }
    return 1;
}

Si ca sa iti explic, stdlg[playerid], în cazul de fata e i , este un string global particular "playerid/i" folosit la dialoguri de catre mine, acest timer este de 2 minute, adica la fiecare 2 minute, el salva aceste date, folosind stringul de la dialog, mai pe scurt, daca aveai ghinionul ca la acele 2 minute sa iti apara un dialog pe server, aveai toate sansele sa iti apara si aceea problema.Asa iar, rezolvarea consta in adugarea unui alt string global, "qUp", pe care il folosesc doar la salvarea datelor. Acesta nefiind individual, ci doar la toti playeri conectati la acele 2 minute.

Edited by zNx[]

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 28 minute, zNx[] a spus:

Era pur si simplu problema de la un timer de salvare a anumitor date.

Rezolvarea

Si problema

Si ca sa iti explic, stdlg, este un string global particular "" folosit la dialoguri de catre mine, acest timer este de 2 minute, adica la fiecare 2 minute, el salva aceste date, folosind stringul de la dialog, mai pe scurt, daca aveai ghinionul ca la acele 2 minute sa iti apara un dialog pe server, aveai toate sansele sa iti apara si aceea problema.Asa iar, rezolvarea consta in adugarea unui alt string global, "qUp", pe care il folosesc doar la salvarea datelor. Acesta nefiind individual, ci doar la toti playeri conectati la acele 2 minute.

Felicitari.

Ai vazut ca a durat fix 10 secunde.

Nu sustin stringurile globale, folosing 200 string la ceva ce necesita 30 nu ar fi bine cand o sa ajungeti 200+ dar totusi.

 

Parere schimbata, Recomand!

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, StrikerM said:

Felicitari.

Ai vazut ca a durat fix 10 secunde.

Nu sustin stringurile globale, folosing 200 string la ceva ce necesita 30 nu ar fi bine cand o sa ajungeti 200+ dar totusi.

 

Parere schimbata, Recomand!

Mersi.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
La 05.07.2020 la 12:08, R4zvyy a spus:

daca as stii ce e aia ar fii bine =)))

 

Persoane ce se apuca de scriptat de azi pana pe maine.

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

Acum 6 ore, Robert Bucataru a spus:

Recomand!

Hai ca recomanzi daca e, 2 postari pe acelasi topic in acelasi timp cont facut acum 5 ore 🤦‍♂️ nimic suspect.

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 minute, StrikerM a spus:

Hai ca recomanzi daca e, 2 postari pe acelasi topic in acelasi timp cont facut acum 5 ore 🤦‍♂️ nimic suspect.

Poate ca acum ai in cap faptul ca el a facut contul doar sa dea Recomand :)) Nu e asa. Doar ca "banuiesc" poate a spus si el cuiva despre acest topic, si acele persoane au decis sa dea si ei un "recomand" acolo ca nu strica, oricum respect :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.