Jump to content

Promovare site web :) Please help


Gasi244

Recommended Posts

Hello all !

De curand, am hotarat impreuna cu un prieten si cu tatal meu sa ne deschidem o mica firma. Firma se ocupa cu reconditionarea mobilierului vechi sau confectionarea acestuia la comanda. Ne dorim sa ne extindem si m-am gandit ca poate ar fii util un site web. 

Imi puteti spune, va rog, daca aveti idee unde mi-as putea promova viitorul site? In mod initial, m-am gandit la tv si radio, dar caut modalitati de promovare si pe internet.

PS: Nu sunt un mare fan facebook. Credeti ca ar fii util un grup pe facebook ?(chiar daca am si site )

Apreciez orice sugestie ! :D 

 

 

 

Edited by Gasi244
Link to comment
Share on other sites

Reclamele plătite de pe Facebook, instagram si alte site-uride socializare sunt foarte utile. Nu esti tu fan facebook dar sunt mulți care intra zilnic. Iar grup pe facebook nu are rost. Ala e pentru discuții. O pagină de facebook e cu totul altceva si majoritatea companiilor au. 

Iti recomand si reclamele din google adwords, doar ca investești destul de mult ca să aibă efect.

  • Like 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, -=[Vyorel]=- said:

Reclamele plătite de pe Facebook, instagram si alte site-uride socializare sunt foarte utile. Nu esti tu fan facebook dar sunt mulți care intra zilnic. Iar grup pe facebook nu are rost. Ala e pentru discuții. O pagină de facebook e cu totul altceva si majoritatea companiilor au. 

Iti recomand si reclamele din google adwords, doar ca investești destul de mult ca să aibă efect.

Sunt de acord cu tine :) Sunt foarte multi oameni care utilizeaza facebook foarte des chiar daca  personal nu ma atrage.  

O sa ma adaptez si o sa-mi creez inclusiv o pagina de facebook cu numele firmei si o sa pun cateva modele. 

Daca nu te superi, ai idee ce suma ar trebui sa investesc in reclamele google adwords si ce impact pot avea  ? 

Mentionez faptul ca am un buget de doar 1.500 de euro pentru reclame, momentan. Vreau sa ii gestionez cat mai bine posibil doar ca imi lipseste experienta. 

Multumesc pentru raspuns ! 

PS: O sa iti dau maine like la postare. Am vrut sa iti dau acum dar se pare ca am exagerat pe ziua de azi...

Edited by Gasi244
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Gasi244 said:

Daca nu te superi, ai idee ce suma ar trebui sa investesc in reclamele google adwords si ce impact pot avea  ? 

 

Mentionez faptul ca am un buget de doar 1.500 de euro pentru reclame, momentan. Vreau sa ii gestionez cat mai bine posibil doar ca imi lipseste experienta.

Orice suma. Ei garanteaza ca are impact. Iti ofera statistici. Suma o adaugi tu (alegi cat). Esti taxat doar cand se da click pe reclama creata.

  • Thanks 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.