Jump to content

Gamemode B-Hood HPQ123 - medium-big edit


hanako

Recommended Posts

On 3/29/2020 at 5:48 PM, hanako said:

Salutare baieti, m-am apucat sa editez gamemode-ul lui HPQ 'B-Hood', iar eu cred ca l-am ajuns intr-un stagiu destul de frumos. De ce-l postez? Deoarece m-am lasat de scripting si nu mai am chef sa lucrez la el.

Gamemode-ul se compileaza cu Zeex COmpiler si Sublime Text 3, daca nu le aveti nu aveti nicio sansa sa-l compilati.

Nu o sa va dau folderul ''pawno'' deoarece nu-l am, deci mna.

Aici este o lista cu toate update-uriile facute: https://pastebin.com/6H2n7Cke

V-as ruga sa dati un +1, si macar sa pastrati creditele.

VirusTotal: https://www.virustotal.com/gui/file/f9cab14cdd9dbff75b14495ad3575041d3cddfc27f2215b231d6644873f970a8/detection

Link Download:

- ZippyShare: https://www4.zippyshare.com/v/94nBzBMT/file.html

- GirlShare: http://www.girlshare.ro/3769879103.1

- EasyUpload: https://easyupload.io/pkjnpw

Poze/Video-uri cu gamemode-ul: 

 

 

 

Ce pula mea are ma ce nu imi apare systemul de login image.png.b3a8628488cbdc1d1ab8856d4c836846.pngsa ma registrez sau sa ma loghez.

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, Adrian Mircea a spus:

deci gm-ul este super smecher, are multe lucruri interesante, dar ce nu inteleg eu si chiar m-am uitat nu inteleg cum functioneaza treaba cu pns-urile, de unde fac rost de reparikit, ajuta-ma te rog mult! mersi.

salut, poti face rost de un repair kit de la un 24/7

Link to comment
Share on other sites

La 17.04.2020 la 0:26, PerdizRPG a spus:

Ba, nu mai zi ca nu ai conectat baza bine cand nu apare sistem login!

1. Trebui editat bine.

2. trebuie sa folosesti Mysql_static ..

..

E vina mea ca nu sti sa te duci pe mysql_connect, sa conectezi o baza

si sa folosesti mysql_static care e in plugins?

Link to comment
Share on other sites

La 19.04.2020 la 15:32, Speis. a spus:

Imi apare doar asta dupa build:

[Finished in 1.6s]

 

Si da, spune ca a terminat. Dar .amx e de 0 KB, basically nothing. A mai avut cineva problema asta? 

asta e de la tine

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

este praf, nu recomand nimanui acest gm, practic nu ai ce face cu el, l-am avut hostat in si in fiecare zi aparea cate un bug, nu duce nici macar 50 de playeri, majoritatea includurilor sunt belite cu buna stinta sau furate ,pe localhost nu prezinta mereu probleme dar hostat incepe sa o ia razna, precizez ca am utilizat 3 hosturi diferite pentru a testa personal cel mai potrivit... rouletta. pwn daca o pui in gm la aprima vedere pare ok si fara erori, dar mai apoi te trezesti cu majoritatea sistemelor buguite, este foarte incarcat si practic cu nimic, am avut 50 playeri dintre care am adaugat in ca 40 boti, la 90 on era lag si la area 51, este testat sub mai multe forme deci nu vorbesc prosti, gm-ul este bun in sine , dar nu varianta de la hpq123, a avut el grija sa il futa de tot inainte sa il puna pe net(parere proprie).Majoritatea problemelor si a bugurilor vin la cele mai uzuale la dealer ship , factiuni , raporturi etc, este optimizat in ideea de a cosuma resure degeaba,sistemul de creare interior este buguit, daca este rezolvat , produce alte buguri. Booter.inc fisierul in care sunt mapele este terminat, nu este ordonat sau organizat deloc, nu pot intelege cum cineva a reusit sa lucreze in asa hal, fara sa stie de unde sa inceapa daca apare un bug, sau sa modifice o anumita mapa Practic tot acest gamemode este optimizat pentru suprasolicitarea sistemului fara sens, are mapping de zici ca e facut la betie, probleme la chat si altecele, am lucrat timp de  o luna la el, adaugam un sistem sau job nou, se buguia altceva, reparam bugurile , avea lag.... Indiferent cat de tentant pare pentru copii B-hood, nu va recomand, pe langa faptul ca veti intalni probleme din prima clipa la compilare, veti da si de multe buguri care aparent nu sunt tocmai usor de reparat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
La 17.05.2020 la 5:43, C0D3[R] a spus:

este praf, nu recomand nimanui acest gm, practic nu ai ce face cu el, l-am avut hostat in si in fiecare zi aparea cate un bug, nu duce nici macar 50 de playeri, majoritatea includurilor sunt belite cu buna stinta sau furate ,pe localhost nu prezinta mereu probleme dar hostat incepe sa o ia razna, precizez ca am utilizat 3 hosturi diferite pentru a testa personal cel mai potrivit... rouletta. pwn daca o pui in gm la aprima vedere pare ok si fara erori, dar mai apoi te trezesti cu majoritatea sistemelor buguite, este foarte incarcat si practic cu nimic, am avut 50 playeri dintre care am adaugat in ca 40 boti, la 90 on era lag si la area 51, este testat sub mai multe forme deci nu vorbesc prosti, gm-ul este bun in sine , dar nu varianta de la hpq123, a avut el grija sa il futa de tot inainte sa il puna pe net(parere proprie).Majoritatea problemelor si a bugurilor vin la cele mai uzuale la dealer ship , factiuni , raporturi etc, este optimizat in ideea de a cosuma resure degeaba,sistemul de creare interior este buguit, daca este rezolvat , produce alte buguri. Booter.inc fisierul in care sunt mapele este terminat, nu este ordonat sau organizat deloc, nu pot intelege cum cineva a reusit sa lucreze in asa hal, fara sa stie de unde sa inceapa daca apare un bug, sau sa modifice o anumita mapa Practic tot acest gamemode este optimizat pentru suprasolicitarea sistemului fara sens, are mapping de zici ca e facut la betie, probleme la chat si altecele, am lucrat timp de  o luna la el, adaugam un sistem sau job nou, se buguia altceva, reparam bugurile , avea lag.... Indiferent cat de tentant pare pentru copii B-hood, nu va recomand, pe langa faptul ca veti intalni probleme din prima clipa la compilare, veti da si de multe buguri care aparent nu sunt tocmai usor de reparat.

Am stat sa citesc tot acest paragraf al tau, si am ajuns la o concluzie "mi-am irosit timpul degeaba."

Gamemode-ul nu a prezentat bug-uri cand am lucrat prin el, codul a fost rearanjat si nimic din ce zici tu acolo nu s-a intamplat.

Serverul duce 150 on lejer, am avut server 150/300 cu el , doar ca datorita faptului ca fondatorul era un inapt l-am inchis.

Daca tu adaugai un sistem, sau un job, sau etc, si nu-l faceai cu cap, normal ca se buguia tot ce tine de gamemode, datorita faptului ca nu ai experienta necesara sau altceva.

Gamemode-ul nu prezinta probleme la compilare, iti trebuie Sublime + Zeex ca sa-l ocmpilezi, cum am spus prima oara.

Booter.inc a fost lasat normal, unde am lucrat am adaugat un // unde sa stie ce sa stearga / adauge, deci mi-am facut treaba si  aici.

rouletta.pwn nu e obligatoriu sa-l ti in gamemode, poti sterge tot ce tine de acesta daca nu-ti convine si gata, "feels good."

Sper ca te-am lamurit, o seara faina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.