Jump to content

Escape System by Speechless


Recommended Posts

Salut. Mai jos aveti o scurta prezentare a noii curti a penitenciarului implementata pe serverul meu + sistemul de escape.

Mentionez si aici ca harta NU imi apartine, ci este preluata de pe internet.

Poze: https://imgur.com/a/0JOFe4C

Video cu prezentarea: 

 

Prezentarea scrisa a sistemului de escape + ultimele update-uri:

Citat

 

- Adaugata factiunea "National Guard", ce va avea ca destinatie strict pazirea curtii penitenciarului si prinderea infractorilor.
- Adaugate comenzile /curte si, respectiv, /exitcurte, atat pentru detiuti, cat si pentru membrii departamentelor. 
  Observatie: - Membrii departamentelor pot ajunge in curte cu detinutii tastand comanda /curte, la intrarea in curte (la pickup).
          - Acestia pot iesi folosind tot comanda /exitcurte, insa ei vor fi teleportati in afara gardului curtii, nu in celule.
          - Doar jucatorii arestati vor beneficia de curtea penitenciarului, nu si cei bagati de catre un admin.
- Adaugat sistem de Escape din penitenciar.
  Detalii: - Pentru a putea evada, primul pas este sa intri in curtea inchisorii.
       - In continuare, va trebui sa chemi pe cineva sa te ajute (cu elicopter).
       - Nu este asa usor insa, deoarece membrii "National Guard" se vor ocupa de paza curtii inchisorii cu avioanele de tip "Hydra" si "Hunter" din dotare.
       - Poti insa sa evadezi daca acestia nu sunt pe faza.   
       - Dupa ce ai parasit raza curtii, va incepe evadarea propriu-zisa.
       - Vei avea 3 minute la dispozitie sa iti schimbi skin-ul la un biz de tip "Binco".
       - La 30 de secunde de la inceperea evadarii, departamentele vor fi instiintate ca incerci sa evadezi.
       - Primesti fail daca: mori, esti respawnat, se scurg cele 3 minute. 
       - Daca primesti fail, 1800 de secunde iti vor fi adaugate sentintei, indiferent de cat timp mai aveai de stat.
       - Daca evadarea reuseste (iti schimbi skin-ul in cele 3 minute), timpul de jail va fi setat pe 0, iar tu vei fi din nou liber.
       - De asemenea, autoritatile vor fi instiintate despre faptul ca ai evadat, neavand drept sa-ti dea wanted.

 

 

Edited by Speechless
Link to comment
Share on other sites

Sistemul asta e vechi de cand lumea si pamantul, ai adaugat 2 textdraw-uri 2 iconite si ai modificat putin culorile. Sistemul nu e facut de tine, asta ca sa stie toti.

Deja pot sa-ti transmit ca esti un mare ratat si un mare ipocrit ca furi munca altora si te dai de parca tu l-ai facut. Modificand cateva cacaturi in 5 minute demonstreaza faptul ca esti un aneu.

Te-am scuipat.

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, Blind[.] a spus:

Sistemul asta e vechi de cand lumea si pamantul, ai adaugat 2 textdraw-uri 2 iconite si ai modificat putin culorile. Sistemul nu e facut de tine, asta ca sa stie toti.

Deja pot sa-ti transmit ca esti un mare ratat si un mare ipocrit ca furi munca altora si te dai de parca tu l-ai facut. Modificand cateva cacaturi in 5 minute demonstreaza faptul ca esti un aneu.

Te-am scuipat.

Nu mă vor coborî la nivelul tău, că văd clar că ești un copil frustrat, însă.. munca cui am furat-o? Da, mapa nu e făcută de mine, asta am precizat. Însă sistemul l-am gândit eu. Chiar dacă nu e cine știe ce filozofie, am zis să vin cu ceva mai diferit față de o comanda de genul /escape. 

Înainte sa ma jignești, te invit să-mi citești semnătura. Precum felului tău de a spune "La revedere", te-am scuipat si eu. 

Edited by Speechless
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Speechless said:

Nu mă vor coborî la nivelul tău, că văd clar că ești un copil frustrat, însă.. munca cui am furat-o? Da, mapa nu e făcută de mine, asta am precizat. Însă sistemul l-am gândit eu. Chiar dacă nu e cine știe ce filozofie, am zis să vin cu ceva mai diferit față de o comanda de genul /escape. 

Înainte sa ma jignești, te invit să-mi citești semnătura. Precum felului tău de a spune "La revedere", te-am scuipat si eu. 

Esti penibil coaie iti spuneam numele server-ului daca-mi aduceam aminte :)))))))

Auzi la el semnatura ta sclavule ca esti un mare hot de sisteme si te dai scripter, vino pe discord sa discutam pe voce despre scripting si tot ce stii tu sa faci.

Da-mi sa-ti dau add.

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, Blind[.] a spus:

Esti penibil coaie iti spuneam numele server-ului daca-mi aduceam aminte :)))))))

Auzi la el semnatura ta sclavule ca esti un mare hot de sisteme si te dai scripter, vino pe discord sa discutam pe voce despre scripting si tot ce stii tu sa faci.

Da-mi sa-ti dau add.

Din moment ce nu știi și nu ai argumente, de ce vii să plângi la mine pe topic? Nu îți convine, nu ești obligat să mă urmărești. Dacă tot vii cu o părere despre mine, ori vii și cu argumente solide prin care îți sustii ideea, ori ești egal cu 0 pentru mine. Punem punct off topic-ului. Dacă mai ai nelămuriri, nu ezita sa imi dai PM. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.