Jump to content
  • 0

Testam 2 ?


iulian27

Question

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
14 hours ago, Blind[.] said:

Iti trebuie IP public, poti folosi Ultra-H in caz ca nu-ti merge.

Toti avem IP public.

 

On 5/26/2019 at 10:27 PM, iulian27 said:

Salut, m ar interesa si pe mine sa stiu cum fac sa functioneze sa se poata conecta un prieten pe serverul meu de sa-mp deschis in pc? Precizez ca am router, cand nu aveam functiona perfect...

Trebuie să faci port forward din setările routerului. Dai un search pe google sau chiar si pe youtube la "Cum sa faci port forward la router 'nume router ?", si iti rezolvi problema.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 7 ore, -=[Vyorel]=- a spus:

Toti avem IP public.

 

Trebuie să faci port forward din setările routerului. Dai un search pe google sau chiar si pe youtube la "Cum sa faci port forward la router 'nune router ?", si iti rezolvi problema.

Am incercat dar tot nu pot face, nu merge....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hmm, digi...

Setările sunt ok. Nu cred ca o sa meargă di dupa un restart la router dar din contul tau de la digi, nu mai stiu exact pe unde, stiu ca poti activa/dezactiva portul 25 (UDP) parca era, nu mai tin minte. O sa ma uit cand ajung acasa si iti zic exact de unde.

Eu nu folosesc routerul de la digi ca e cam nasol 

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 5 ore, -=[Vyorel]=- a spus:

Hmm, digi...

Setările sunt ok. Nu cred ca o sa meargă di dupa un restart la router dar din contul tau de la digi, nu mai stiu exact pe unde, stiu ca poti activa/dezactiva portul 25 (UDP) parca era, nu mai tin minte. O sa ma uit cand ajung acasa si iti zic exact de unde.

Eu nu folosesc routerul de la digi ca e cam nasol 

Astept sa vad ce si cum.... te rog frumos

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6/3/2019 at 3:28 PM, iulian27 said:

Astept sa vad ce si cum.... te rog frumos

Scuze dar lipsa de timp nu mi-a permis nici 5 min macar la PC si am intrat de pe tel.

Păi in contul tau DIGI la secțiunea Serviciile mele alegi DIGI NET FIBERLINK si ai undeva mai jos DEBLOCARE PORTURI. Dai acolo si deblochez portul 25 SMTP.

După deblocarea lui, dai un restart la router si încerci. Dacă nici așa nu-ti merge, alta solutie eu nu mai am. Asta mi se intampla mie acum cativa ani cand tineam undeva la 80 servere de SAMP pe PC :)

 

Screenshot_20190605-203111_Chrome.jpg

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 3 ore, -=[Vyorel]=- a spus:

Scuze dar lipsa de timp nu mi-a permis nici 5 min macar la PC si am intrat de pe tel.

Păi in contul tau DIGI la secțiunea Serviciile mele alegi DIGI NET FIBERLINK si ai undeva mai jos DEBLOCARE PORTURI. Dai acolo si deblochez portul 25 SMTP.

După deblocarea lui, dai un restart la router si încerci. Dacă nici așa nu-ti merge, alta solutie eu nu mai am. Asta mi se intampla mie acum cativa ani cand tineam undeva la 80 servere de SAMP pe PC :)

 

Screenshot_20190605-203111_Chrome.jpg

Man, nu găsesc nimic cu serviciile mele, eu nu am asa ceva...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 hours ago, iulian27 said:

Man, nu găsesc nimic cu serviciile mele, eu nu am asa ceva...

Iti trebuie cont online pe site-ul lor, daca nu ai cont sună-i si cere deblocarea portului 25 SMTP.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.