Jump to content
  • 0

Problema TDE Editor


razvanduciuc

Question

Salutare ma poate ajuta si pe mine careva cu TDE Editor... l-am pus cum trebuie.. precizez ca l-am mai folosit, dar am reinstalat windows-ul acum cate-va luni si azi am vrut sa il pun din nou sa imi fac cate-va text draw-uri.. doar ca nu stiu de ce nu imi arata bara de jos, dupa ce dau /tde ... scriu proiectul si dau enter.. iar nu imi apare jos bara aceea de editat..https://imgur.com/a/a3prA4U de asta este vorba, imi apare neagra.. daca dau jos pe bara la nimereala... unele din ele le nimeresc, dar cum nu l-am mai folosit de multa vreme nu mai stiu exact ordinea lor. Trebuie sa ma uit pe net la o imagine cu ele sa stiu mai exact unde sunt aranjate! Imi apare bara cu meniul de tde neagra.. poate fi de la modurile mele?

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

verifica sa nu ai mai multe san andreasuri instalate ca am patit si eu am vreo 3 si nu mai stiu care ce au unele au moduri pe joc altele fisiere pentru script ca si tde editor vezi sa fie cel potrivit

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

  • 0

salut, ai nevoie si de niste fisiere in folderul san andreas/models cu extensia .txd trebuie sa fie in arhiva cand il descarci

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

  • 0
59 minutes ago, Mister said:

salut, ai nevoie si de niste fisiere in folderul san andreas/models cu extensia .txd trebuie sa fie in arhiva cand il descarci

Le-am adaugat, l-am mai folosit... dar nush de ce acum imi arata asa! Cand l-am instalat prima data si celelalte dati.. mi-a functionat perfect.. adica functiona foarte bine, acum doar ca nu imi arata bara aia de jos, am pus extensia TDE.txd in folderul Models, dar nu il ia cum trebuie! Mai verific eu inca o problema si dupa revin cu un Edit daca merge sau nu!

 

EDIT: Deja imi creeaza nervi! :))

Edited by razvanduciuc

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 minutes ago, Джо said:

Salut!

Ia din nou TDE EDITOR-ul de pe net, si pune fisierele din folderul gta san andreas.

Aceeasi problema am avut-o si eu la ipleomax, dar am stiut unde era buba...

Trebuie sa adaug fisiere in gta san andreas nu sa iau fisiere de acolo! :) Trebuie adaugat TDE.txd in folderul Models l-am mai facut de nu mai stiu cate ori si tot timpul mi-a mers bine, dar acum imi face figuri cu bara aceea, si ma gandeam ca poate a mai patit careva de aici si ma poate ajuta cu problema asta. Dar nush de ce acum imi face figuri, o sa incerc si pe laptop, sper ca va merge acolo...

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 minutes ago, Джо said:

Daca ai facut cum ti-am spus ar trebui sa iti mearga, daca nu merge insa sterge TDE.txd da un restart si repeta tot ce ti-am spus in comentariul anterior.

Am sa fac si asa, sa vad daca merge! Revin cu un edit in 2-a minute.

 

Edit: Pe laptop imi merge foarte bine, insa pe PC nu, dar am observat ca in folderul models de pe pc, nu am toate necesarele, poate de la aia sa nu imi functioneze! Revin imd cu un nou edit, dupa ce imi copiez models de pe laptop pe pc, poate va functiona!

Edited by razvanduciuc

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 minutes ago, Джо said:

Ai in folderul models un alt folder numit txd, acolo vine bagat TDE.txd nu in folderul models.

Da stiu man, dar nici folderul ala nu il am, models ar trebui sa aibe minim 1gb iar la mine are cati-va kilo, imi lipsesc fisiere foarte multe de acolo! Imd revin cu un edit/reply dupa ce imi adaug models de pe laptop. Poate cu ala imi va functiona!

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 minutes ago, Mister said:

verifica sa nu ai mai multe san andreasuri instalate ca am patit si eu am vreo 3 si nu mai stiu care ce au unele au moduri pe joc altele fisiere pentru script ca si tde editor vezi sa fie cel potrivit

Am verificat, am vazut problema! Acum am reluat sa il fac de la 0, doar ca dureaza pana se muta GTA-ul de pe laptop pe PC, ca e scazuta viteza din cauza cablului prea lung de transfer!

 

Edit: Done, sa rezolvat problema! :)) Cum ai spus si tu, samp instalat pentru moduri si celalat pentru server si edit!.. sa-mp-053.png.85a4e2462d1b68783accf251d604d4fc.png

Edited by razvanduciuc

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problema rezolvata! Puteti da T/C, multumesc frumos pentru ajutor si sfaturi pentru rezolvare! :)

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.