Jump to content

8Ball pe SA-MP (LinkMania)


Eyser

Recommended Posts

Lasa pool-ul ala pe care il stiu toti (un sistem aproape chel, fara contorizare scoruri adversar sau altceva, te joci singur), intra pe server sa vezi cum este el facut, avea cateva moduri si nu stiu de ce i-au disparut o parte din TD-uri / informatii. Exista mese de joc, nu poti juca doar la una. Bara aia de SPEEd e facuta cu ajutorul " Progress Bars " M-am folosit doar de Physics, daca exista un sistem pe undeva prin lumea asta nu inseamna neaparat ca l-ai copiat cod cu cod doar pt ca asa e el acolo sau doar pentru ca el a aparut primul si al tau mai tarziu.

Edited by Eyser

The best of the best!

Awesome !!!

Link to comment
Share on other sites

mane, aia e o baza de la care ai plecat si ai extins tot ce este in videoclip. Macar recunoasteti si voi daca ati facut asta, ca nimeni nu s-a nascut sa stie toata programarea orientata obiect pentru a face un sistem de biliard asa complex.

76561198110915771.pngAddFriend.png

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Mento a spus:

mane, aia e o baza de la care ai plecat si ai extins tot ce este in videoclip. Macar recunoasteti si voi daca ati facut asta, ca nimeni nu s-a nascut sa stie toata programarea orientata obiect pentru a face un sistem de biliard asa complex.

 

Link to comment
Share on other sites

asta am avut si eu pe BristonGOV gmul care l am facut acum cativa ani, cand nu stiam nici sa deschid pawnoul, e postat pe net cu tot cu puncte cu scor pentru fiecare player toate regulile pentru biliard la fel de bine putea fi luat din el.

Maine parca vad si sistemul de fotbal din el =))

tot de la photus dar la fel facute regulile

  • Upvote 1

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Acum 12 ore, Mento a spus:

ca nimeni nu s-a nascut sa stie toata programarea orientata obiect pentru a face un sistem de biliard asa complex.

Pawn nu e limbaj orientat pe obiecte.

Cum a zis si mister putea fi luat de acolo. Dar nu vom stii niciodata. De ce? Pentru ca oricine studiaza codul altuia in anumite privinte si poate dezvolta bazat pe citeste sau ce vede jucand pe un server. Si eu m-am jucat pe un rpg strain si sistemul de job trucker m-a facut sa vreau sa dezvolt bazat pe cateva idei de acolo un sistem mai complex de cat am pe un gm trucking

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

La 18.12.2018 la 23:59, Mento a spus:

mane, aia e o baza de la care ai plecat si ai extins tot ce este in videoclip. Macar recunoasteti si voi daca ati facut asta, ca nimeni nu s-a nascut sa stie toata programarea orientata obiect pentru a face un sistem de biliard asa complex.

ori cum spoker a-fost inspirat de undeva  dar ce este pe net și ce este pe linkmania se vede ca sa făcut și niște modificări  rezolvarea bugurilor etc.

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.