Jump to content
  • 1

Cum fac economia pe 64 biti pe burned?


Invis47

Question

Salut si bine v-am gasit , am nevoie si eu de un tip sau sa ma ajutati sa pot avea peste 2.147.483.647 , stiu ca serverul nu poate numara mai mult pentru ca e pe 32 biti.

Va rog daca e sa imi dati aia cu include numlib sa imi spuneti si mie cum fac , sau daca nu sa ma ajutati sa pot face un sistem pe miliarde adica daca ai peste 999.999.999 sa ti se puna 1 miliard . Ajutor va rog repede.

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Salut!

Nu cred ca este posibila in samp acest target a fost setat de catre creatorii de la Rockstars Games.

Acel sistem de miliarde poti sa il faci, dar doar daca pui in locul semnului "$" din dreapta sus de la bani "K" sau "K$" printr-un TextDraw.

PS: Nu inteleg de ce vrei sa faci economia pe serverul tau cu miliarde cand tu in viata reala, daca ai avea miliarde nu ai mai locuii in Romania..Ti-as sugera sa o schimbi si sa o faci mai mica, sa reduci preturile la dealership respectiv la joburi sansele de castig mari.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 hours ago, AlexRap said:

sa inteleg daca ai peste 2kkk iti da banii pe - ? ai in gm FormatNumber(number) stergi aia si pui asta de la mine https://pastebin.com/G53zZvMT

Nu va functiona, incearca comanda /givemoney pe tine, exemplu

/givemoney Axo 999,999,999,999 , evident fara ”,” si vei vedea ca nu iti va da mai mult de ~ 2,148,000,000$

Ce i-ai dat tu este cu format number, sa ii puna virgula dupa 3x0, ex 1,000, 100,000, etc..

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 9/4/2018 at 10:06 PM, Джо said:

Salut!

Nu cred ca este posibila in samp acest target a fost setat de catre creatorii de la Rockstars Games.

Acel sistem de miliarde poti sa il faci, dar doar daca pui in locul semnului "$" din dreapta sus de la bani "K" sau "K$" printr-un TextDraw.

PS: Nu inteleg de ce vrei sa faci economia pe serverul tau cu miliarde cand tu in viata reala, daca ai avea miliarde nu ai mai locuii in Romania..Ti-as sugera sa o schimbi si sa o faci mai mica, sa reduci preturile la dealership respectiv la joburi sansele de castig mari.

si parca erai scripter de nu stiu cati ani =]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

 

On: imparti banii in 2 variabile de tip int.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dupa cum a zis si colegu @Diversity , imparti banii in 2 variabile de tip int ( adica integer ) si o sa-ti mearga !

 

vldgIri.png

YouTube : Click Redirect Channel

Discord : Arabu#9330

Canal Discord : Click To Join

Facebook : Click Facebook

Instagram : Click Instagram

Skype : Mita.Official

Respectă și vei fi respectat !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.