Jump to content
MihaiADV

Sistem crates b-hood

Recommended Posts

Acum 2 ore, Uzzi25_Adev a spus:

Nimic WoW !

Felicitari oricum pt munca >D

Nu am spus ca e wow ;) oricum mersi

Discord:  MihaiADV#2297

Server Discord:  click

YouTube: Click

La 29.08.2018 la 4:55, MihaiADV a spus:

Salut baietii am facut sistemul de Crates asemanator 95% cu cel de pe b-hood.

Link: 

+1 ne dai si tu link download?

La 13.07.2019 la 18:57, xKeN14 a spus:

+1 ne dai si tu link download?

Mulțumesc, dar no.

Discord:  MihaiADV#2297

Server Discord:  click

YouTube: Click

ba e fain. felicitari.

• Thanks 1

a7DfKP7.gif                                                                      FGIfknL.gif

I0aS856.gif

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By GamerulKiller
      Am nevoie de ajutar. De fiecare data cand adaug un TextDraw pe gamemode b-hood de HPQ123 imi da erori

Puteti sa ma contactati pe discord  𝐆𝐢𝐜𝐔#4877
    • By Seny
      Salut baieti, astazi va pun si eu la download un gamemode la care am muncit vreo 2-3 luni.
      Am facut foarte multe chestii la el, nu mai le stiu chiar pe toate dar o sa va enumer cateva:
      Am refacut aproape toate job-urile, inafara de detective, pizza boy si trucker, toate sunt speciale, drugs maker e pasiv. Am facut un sistem de battle pass destul de ok, nu-i cel mai bine optimizat dar nici nu am vrut sa fie. Am rezolvat toate bug-urile intalnite, am testat 2 luni cu niste prieteni si le-am rezolvat pe toate. Am adaugat un sistem de rank-uri destul unic dupa parerea mea Multe altele cum ar fi schimbarea design-ului, schimbarea textdraw-urilor (crate, stage, logo, mai pe scurt aproape toate) + la crate am facut unele noi.  
      Gamemode-ul este plecat de la edit-ul lui HPQ pe burned.
      Eu zic ca e un gamemode destul de bun, tine destui playeri, eu zic ca tine peste 300.
      Il dau doarece nu mai am ce face cu el, mi-am inchis comunitatea si sper ca altii sa aiba mai mult noroc decat mine.
      Daca nu va merge cu mysql.so, folositi mysql_static.
      Recomand zeex compiler pentru o compilare mai rapida.
      P.S: sistemul de battle pass este pe include, il gasiti la sfarsitul gm-ului.
      Nu am poze, dar va las sa-l descoperiti.
      https://www33.zippyshare.com/v/d7uBSAFs/file.html
      https://www.virustotal.com/gui/file/92c5a09c0e0a061cf728ccdd16566c7990834f66cf031abd44bb0c29565cb311/detection

In caz ca nu va merg include-urile: https://www.mediafire.com/file/o7keaysqvop389l/include.rar/file
    • By Drag0NN
      Salut, am descarcat gm-ul b-hood postat de @HPQ123  si am o problema la comanda /buyhouse.
      Nu returneaza absolut nimic cand o scrii. Nici un fel de eroare, absolut nimic, e ca si cum comanda n-ar exista, acelasi lucru pentru /buybiz, dar nu stiu de ce. Ma puteti ajuta?
      Ma invart de 3 zile la bugul asta deci m-as bucura daca l-as rezolva cu ajutorul vostru. Am mai vorbit cu un coleg care are acelasi gm si la el nu este problema asta. Sa fie oare de la baza de date?
      Baza de date a fost inclusa in arhiva gm-ului.
      Host-ul este de la gazduirejocuri, pluginurile ar trebui sa fie updatate. In rest nu mai am nici o problema cu gm-ul.
      Multumesc anticipat!
      Discord: L2P Daemon#8635

YCMD:buyhouse(playerid, params[], help) { new id, string[180]; for(new h = 1; h <= housess; h++) { if(PlayerToPoint(2, playerid, HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez])) { if(HouseInfo[h][hValue] == 0) return true; if(PlayerInfo[playerid][pLevel] < HouseInfo[h][hLevel]) { format(string, sizeof(string), "Ai nevoie de nivel %d pentru a cumpara.", HouseInfo[h][hLevel]); SCM(playerid, COLOR_WHITE, string); return true; } if(PlayerInfo[playerid][pHouse] != 999 && strcmp(GetName(playerid), HouseInfo[PlayerInfo[playerid][pHouse]][hOwner], true) == 0) return SCM(playerid, COLOR_WHITE, "Ai deja o casa."); if(PlayerMoney(playerid, HouseInfo[h][hValue])) return SCM(playerid, COLOR_GREY, "Nu ai destui bani pentru a cumpara aceasta casa."); id = GetPlayerID(HouseInfo[h][hOwner]); gQuery[0] = EOS; if(id != INVALID_PLAYER_ID) { PlayerInfo[id][pHouse] = 999; Update(id, pHousex); GivePlayerBank(id, HouseInfo[h][hValue]); Update(id, pBankx); Update(id, pMBankx); format(string, sizeof(string), "* %s ti-a cumparat casa pentru {19CF2E}$%s{239931}. Banii au fost transferati in contul tau bancar.", GetName(playerid), FormatNumber(HouseInfo[h][hValue])); SCM(id, 0x239931FF, string); mysql_format(SQL, gQuery,sizeof(gQuery),"UPDATE users SET `Bank`='%d', `MBank`='%d' WHERE `ID`='%d'",PlayerInfo[id][pAccount], PlayerInfo[id][pStoreAccount],PlayerInfo[id][pSQLID]); mysql_tquery(SQL, gQuery, "", ""); } else { mysql_format(SQL, gQuery, sizeof(gQuery), "SELECT * FROM `users` WHERE `name` = '%s'", HouseInfo[h][hOwner]); mysql_tquery(SQL, gQuery, "CheckUsers", "ii", 0, h); } InHouse[playerid] = h; PlayerInfo[playerid][pHouse] = HouseInfo[h][hID]; UpdateVar(playerid, "House", PlayerInfo[playerid][pHouse]); UpdateVar(playerid, "Rented", -1); PlayerInfo[playerid][pRented] = -1; HouseInfo[h][hOwned] = 1; format(HouseInfo[h][hOwner], 256, GetName(playerid)); GivePlayerCash(playerid, 0,HouseInfo[h][hValue]); SetPlayerInterior(playerid,HouseInfo[h][hInterior]); SetPlayerPosEx(false, playerid,HouseInfo[h][hExitx],HouseInfo[h][hExity],HouseInfo[h][hExitz]); SetPlayerVirtualWorld(playerid,HouseInfo[h][hVirtual]); PlayerInfo[playerid][pInt] = HouseInfo[h][hInterior]; PlayerInfo[playerid][pLocal] = h; HouseInfo[h][hValue] = 0; SCM(playerid, COLOR_MONEY, "Felicitari! Ti-ai cumparat aceasta casa."); Update(playerid,pCashx); Update(playerid,pHousex); mysql_format(SQL,gQuery,sizeof(gQuery),"UPDATE `houses` SET `Owned`='1',`Owner`='%s',`Value`='0' WHERE `ID`='%d'", PlayerInfo[playerid][pUsername],HouseInfo[h][hID]); mysql_tquery(SQL,gQuery, "", ""); UpdateLabel(1, h); finishAchievement(playerid, 3); } } return true; } function CheckUsers(type, h) { new money, money2; gQuery[0] = EOS; if(cache_num_rows() != 0) { cache_get_field_content_int(0, "Bank", money); cache_get_field_content_int(0, "MBank", money2); Add64Bit(money2, money, HouseInfo[h][hValue]); switch(type) { case 0: mysql_format(SQL, gQuery, sizeof(gQuery), "UPDATE `users` SET `Bank` = '%d', `MBank`='%d', `House` = '999' WHERE `name` = '%s'", money, money2, HouseInfo[h][hOwner]); case 1: mysql_format(SQL, gQuery, sizeof(gQuery), "UPDATE `users` SET `Bank` = '%d', `MBank`='%d', `Bizz` = '255' WHERE `name` = '%s'", money, money2, BizzInfo[h][bOwner]); } mysql_tquery(SQL, gQuery, "", ""); } return true; } Si buybiz:
      YCMD:buybiz(playerid, params[], help) { new id, string[256]; if(PlayerInfo[playerid][pBizz] != 255) return SCM(playerid, COLOR_WHITE, "Ai deja un biz! Foloseste /sellbiztostate pentru a-l vinde."); for(new b = 1; b < sizeof(BizzInfo); b++) { if(PlayerToPoint(2, playerid, BizzInfo[b][bEntranceX], BizzInfo[b][bEntranceY], BizzInfo[b][bEntranceZ]) && BizzInfo[b][bBuyPrice] != 0) { if(PlayerInfo[playerid][pLevel] < BizzInfo[b][bLevel]) { format(string, sizeof(string), "Ai nevoie de nivel %d pentru a cumpara.",BizzInfo[b][bLevel]); SCM(playerid, COLOR_WHITE, string); return true; } if(PlayerMoney(playerid, BizzInfo[b][bBuyPrice])) return SCM(playerid, COLOR_GREY, "Nu ai destui bani pentru a face asta."); gQuery[0] = EOS; id = GetPlayerID(BizzInfo[b][bOwner]); if(id != INVALID_PLAYER_ID) { PlayerInfo[id][pBizz] = 255; Update(id, pBizzx); GivePlayerBank(id, BizzInfo[b][bBuyPrice]); Update(id, pBankx); Update(id, pMBankx); format(string, sizeof(string), "* %s ti-a cumparat afacerea pentru {19CF2E}$%s{239931}. Banii au fost transferati in contul tau bancar.", GetName(playerid), FormatNumber(BizzInfo[b][bBuyPrice])); SCM(id, 0x239931FF, string); mysql_format(SQL, gQuery,sizeof(gQuery),"UPDATE users SET `Bank`='%d', `MBank`='%d' WHERE `ID`='%d'",PlayerInfo[id][pAccount],PlayerInfo[id][pStoreAccount], PlayerInfo[id][pSQLID]); mysql_tquery(SQL, gQuery, "", ""); } else { mysql_format(SQL, gQuery, sizeof(gQuery), "SELECT * FROM `users` WHERE `name` = '%s'", BizzInfo[b][bOwner]); mysql_tquery(SQL, gQuery, "CheckUsers", "ii", 1, b); } PlayerInfo[playerid][pBizz] = b; BizzInfo[b][bOwned] = 1; format(BizzInfo[b][bOwner], 256, GetName(playerid)); GivePlayerCash(playerid, 0, BizzInfo[b][bBuyPrice]); BizzInfo[b][bBuyPrice] = 0; mysql_format(SQL, gQuery,sizeof(gQuery),"UPDATE users SET `Money`='%d',`Bizz`='%d' WHERE `ID`='%d'",MoneyMoney[playerid],PlayerInfo[playerid][pBizz],PlayerInfo[playerid][pSQLID]); mysql_tquery(SQL, gQuery, "", ""); mysql_format(SQL, gQuery,sizeof(gQuery),"UPDATE `bizz` SET `Owned`='1',`Owner`='%s',`BuyPrice`='0' WHERE `ID`='%d'",BizzInfo[b][bOwner],b); mysql_tquery(SQL, gQuery, "", ""); UpdateLabel(2,b); finishAchievement(playerid, 2); SCM(playerid, COLOR_MONEY, "Felicitari! Ai cumparat aceasta afacere."); } } return true; }  
    • By K H A I N
      Astazi o sa va invat cum puteti face o random statistica a serverului unde in fiecare ora jucatorii primesc diferita informatie despre tot ce se intimpla pe server,deci sa trecem la treaba!    
      Mersi de atentie,astept macar un "+" de staruinta ?
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

This site uses cookies. By continuing browsing, you agree to the use of this information. For more details, see Terms of Use and Privacy Policy.