Jump to content
  • 0

Problema spawn


AlexxAdv

Question

Salut, am si eu o problema la gm-ul wster, la paint uneori te spawneaza pe camp/ sau in alta parte cand mori. Daca esti civil tot asa, uneori te spawneaza, te da la spawn dar cu o sticla ceva in mana, te spawneaza de 2 ori gen, la mafii mai ales los vagos si groove street cand mor ma da ba la spawn, ba la HQ.

 

Si la war la fel, cand mori te spawneaza random.

 

Am verificat onplayerspawn tot, am addplayerclass la ongamemodeinit ca altfel nu mergea onplayerspawn, de la ce poate fi?

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
27 minutes ago, Kraim said:

e un bug de la samp, se mai intampla sa te spawnezi acolo cand e un bug la un plugin sau ceva genul, incearca un restart sau compileaza din nou cu pluginurile updatate, se va rezolva

toate plugin-urile sa le bag pe versiunea noua sau doar un plugin anume?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, Kraim said:

e un bug de la samp, se mai intampla sa te spawnezi acolo cand e un bug la un plugin sau ceva genul, incearca un restart sau compileaza din nou cu pluginurile updatate, se va rezolva

am actualizat streamer la 2.9.3 si sscanf la 2.8.2 si tot spawneaza random

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sincer mie mi s-a intamplat dupa ce am dat o gramada de restarturi intr-un interval mic de timp, dupa am incercat sa compilez din nou gamemode-ul (incearca sa schimbi macar o culoare sau text sa fie o diferenta intre ele) si l-am urcat, am dat restart din Control Panel al host-ului si dupa mi-a mers, nu stiu tie de la ce iti poate fi problema...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Eu unu as paria pe cod contradictoriu la OnPlayerSpawn/OnPlayerClassSelection/SetPlayerSpawn sau orice ce alta functie care e legata de partea de spawn/respawn . Am vazut de curand in gm saints astfel de contradictie(nu cred ca are legatura dar sigur multe gm-uri au aceste contradicti)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 minutes ago, Banditul said:

Eu unu as paria pe cod contradictoriu la OnPlayerSpawn/OnPlayerClassSelection/SetPlayerSpawn sau orice ce alta functie care e legata de partea de spawn/respawn . Am vazut de curand in gm saints astfel de contradictie(nu cred ca are legatura dar sigur multe gm-uri au aceste contradicti)

e gm gen bigzone, nu stiu ce e in neregula aici https://pastebin.com/89bU9w5p 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
24 minutes ago, Banditul said:

https://pastebin.com/NbDx4nYC

Incearca asa.

Si asa aprecia in acelasi timp daca cineva (prin pm sau aici) mi-ar explica la ce se refera asta https://pastebin.com/Dx4hxUvB pentru ca nu ma pot gandi la un motiv logic ca sa fie acolo

 

tot spawneaza random

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 11 ore, Kiran a spus:

e de la gta nu ai ce sa faci, nu te desync-uieste bine,  poate face candva update la sa-mp

Nu este de la gta, si anumite servere mari aveau problema asta dar au rezolvato. Cum spune ai banditul exista niste conditii care se bat cap in cap si asta e motivul spawnari intr-un loc necorespunzator. Trebuie veroficat tot ce tine de spawn sa nu existe contradictii sau conditii care pot fi valide in acelasi timp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.