Jump to content

Problema cu host


Keny

Recommended Posts

Salut am cumparat 2 hosturi unul de la 0pi.... si unul de la gazduire...(sa nu se considere reclama),si cand urc gamemode(gm filescripts scriptfiles plugin server cfg) imi pica, ideea este,trebuie sa urc doar cele mentionate mai sus sau toate acele foldere , configuratii inafara de server exe din folderul cu gm ul respectiv ? Va rog help. 

Edited by Keny
Link to comment
Share on other sites

Să înțeleg că vrei să știi ce să urci pe host, nu ?

De exemplu la 0Ping trebuie să umbli doar în FilterScripts, Gamemodes, include și Scriptfiles (să ștergi tot din foldere)

 

Iei tot ce ai în FilterScripts (gamemode-ul tău) și le pui în FilterScripts (Host)

Tot așa faci și cu celelalte (la Gamemodes adaugi doar fișierul compilat)

Iar apoi adaugi folderul plugins în directorul principal.

După ce ai terminat de urcat fișierele pe host te duci în server.cfg și adaugi linia plugins sub linia gamemodes 

La plugins adaugi pluginurile pe care le ai în folderul plugins (ex: sscanf, mysql, streamer) și pui .so la toate

 

Dacă nici așa nu merge.. adaugă pluginul nativechecker.dll și apoi să-mi lași server.log aici

 

Edited by always
Link to comment
Share on other sites

Acum 51 minute, always a spus:

Să înțeleg că vrei să știi ce să urci pe host, nu ?

De exemplu la 0Ping trebuie să umbli doar în FilterScripts, Gamemodes, include și Scriptfiles (să ștergi tot din foldere)

 

Iei tot ce ai în FilterScripts (gamemode-ul tău) și le pui în FilterScripts (Host)

Tot așa faci și cu celelalte (la Gamemodes adaugi doar fișierul compilat)

Iar apoi adaugi folderul plugins în directorul principal.

După ce ai terminat de urcat fișierele pe host te duci în server.cfg și adaugi linia plugins sub linia gamemodes 

La plugins adaugi pluginurile pe care le ai în folderul plugins (ex: sscanf, mysql, streamer) și pui .so la toate

 

Dacă nici așa nu merge.. adaugă pluginul nativechecker.dll și apoi să-mi lași server.log aici

 

Mersi o sa incerc cand imi iau pc ul inapoi de la reparat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.