Jump to content

Problema Fish


LZRiulian

Recommended Posts

Salut sa-mp.ro , am si eu o problema cu jobul fish totul merge ok dar cand ma duc la 24/7 sa vand pestele nu se vinde nu imi apare nimic. 

Am luat jobul din gamemode kround. SI l-am adaugat pe burned normal ajutati-ma sa rezolv problema de ce nu imi da bani si nu imi apare sa il vand .

Edited by LZRiulian
Link to comment
Share on other sites

Acum 19 minute, LZRiulian a spus:

Salut sa-mp.ro , am si eu o problema cu jobul fish totul merge ok dar cand ma duc la 24/7 sa vand pestele nu se vinde nu imi apare nimic. 

Am luat jobul din gamemode kround. SI l-am adaugat pe burned normal ajutati-ma sa rezolv problema de ce nu imi da bani si nu imi apare sa il vand .

nu ai copiat si conditia de la intrare in biz cand intreaba daca vinzi penstwle cand i tri in 24/7

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 minute, LZRiulian a spus:

Imi poti da tu accea conditie ? Te rog frumos

conditia de cand apasa f/enter

if(BizzInfo[bType] == 6) {
       if(HaveFish[playerid] != 0) ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_FISH, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Vinde pestele:", "Vrei sa vinzi pestele in acest magazin?", "Da", "Nu");
        }

 

este conditia de pe burned.(nu stiu daca conincide bType sau restul variabileleor)if(BizzInfo[bType] == 6, 6 reprezinta tipul din DB pt magazinele de tip 24/7

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, LZRiulian a spus:

Nu merge 

 

 

Acum 5 ore, valivaly96 a spus:

conditia de cand apasa f/enter

if(BizzInfo[bType] == 6) {
       if(HaveFish[playerid] != 0) ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_FISH, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Vinde pestele:", "Vrei sa vinzi pestele in acest magazin?", "Da", "Nu");
        }

 

este conditia de pe burned.(nu stiu daca conincide bType sau restul variabileleor)if(BizzInfo[bType] == 6, 6 reprezinta tipul din DB pt magazinele de tip 24/7

Pune codul care ti l.am dat cand jucatorul apasa f sa intre in bizz. Adica la OnPlayerKeyStateChange -->> key_secondary_atack-->>in forul pt bizuri si inlocuiesti "6" cu nr care reprezinta la tine bizul de tip 24/7(ATENTIE NU ID-UL BIZ-ULUI) Merge 100% daca depui si tu numarul minim de eferot prin a inlocui o cifra si un aimplu copy paste

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, valivaly96 said:

 

Pune codul care ti l.am dat cand jucatorul apasa f sa intre in bizz. Adica la OnPlayerKeyStateChange -->> key_secondary_atack-->>in forul pt bizuri si inlocuiesti "6" cu nr care reprezinta la tine bizul de tip 24/7(ATENTIE NU ID-UL BIZ-ULUI) Merge 100% daca depui si tu numarul minim de eferot prin a inlocui o cifra si un aimplu copy paste

https://imgur.com/a/lV3il uite frate am adaugat

 

Link to comment
Share on other sites

  • Mister locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.