Jump to content

Gamemode sa.engame.ro [ORIGINAL + PANEL]


AlexxAdv

Recommended Posts

On 12/19/2018 at 10:38 AM, BogdySAMP said:

am incercat eu sa-l fac dar nu faci nimic fara protectie la server si panel dau astia flood intr-una sincer e frumos gm-ul dar pacat ca nici panel nici gm n-au protectie!

Protectie anti ddos iti ofera firma, restul protectie de GM cum ar fi anti sql, sau sa isi dea singuri admin sau chestii ce apartin de GM, acele protectii tu trebuie sa le faci, iar la panel, poate fi vulnerabil la anumite comenzi sau poate fi vulnerabil la inspect elements. Iti recomand sa cumperi un panel decat sa folosesti un panel luat de pe net, ca acele panele postate free de aia sunt postate pentru a le lua acei playeri ca tine isi deschid server si dupa te trezesti cu email schimbat, parola schimbata sau fara admin ori mai stiu eu ce... Ce apartine de GM + Panel depinde de tine, ce apartine protectie DDOS apartine de firma, sper ca m-am facut inteles!

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
La 31.03.2018 la 18:47, AlexxAdv a spus:

Salut, sunt AlexxAdv, scripter-ul serverului sa.engame.ro actual si am decis sa postez gamemod-ul pe care a rulat pana acum sa.engame.ro, va rog daca folositi gm-ul sa nu ziceti ca voi l-ati facut etc.

Am inceput de la gamemode wster.

Acest gamemode detine orice update facut de catre mine sau encristi pe serverul sa.engame.ro nu are comenzi ascunse sau ceva de gen.

Tot ce era pe sa.engame.ro are si acest gamemode.

Link: http://www43.zippyshare.com/v/kKt7Y7IZ/file.html - detine si panel

#include <OPA>              //18

:\Users\Marty\Desktop\engame.pwn(23) : fatal error 100: cannot read from file: "OPA"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664              Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


1 Error.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

+1 !

Nu are comenzi ascunse, l-am testat chiar eu pe serverul meu(si acum ruleaza), desigur am adaugat cateva imbunatatiri.Creditele le-am lasat, pentru ca asa este frumos ^_^
Panel-ul functioneaza PERFECT.La fel si cu serverul, am avut o singura problema(nu stiu daca face parte din GM sau nu), dar am sters partea cu Anti-Flood pentru ca imi arata 'You are banned from this server'.Am sters Anti-Flood, am compilat, reincarcat, restartat si a mers.Mult noroc in continuare, si multumim !  :D 

Daca vrea cineva sa testeze GM-ul, sa-mi dati un PM si va dau IP + Panel. [ nu postez aici pentru a nu fi considerata reclama ] 

 

Link to comment
Share on other sites

La 05.02.2019 la 14:42, Marty a spus:

#include <OPA>              //18

:\Users\Marty\Desktop\engame.pwn(23) : fatal error 100: cannot read from file: "OPA"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664              Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


1 Error.
 

Descarca de undeva, cauta pe google OnPlayerAirbrake sau Airbreak nu mai tin exact minte, sau cauti direct OPA samp include, si il bagi.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
La 25.12.2019 la 20:40, .SmuLeY. a spus:

am bug la panel 

SQLSTATE[HY000] [2002] php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Hôte inconnu. 
 

Cauta erroarea pe google, vei gasi rezultate.

 

Cat despre gamemode, este un gamemode destul de okay, nimic nu este perfect, dar mai are si el problemele lui, am incercat sa lucrez pe el, sa deschid un proiect, am rezolvat foarte multe probleme, dar mi-am schimbat win si am uitat sa fac backup, voiam sa il postez pe site, pentru o varianta cat mai buna a acestui gamemode, si desigur, panelul este ok, chiar daca are mici vulnerabilitati.

PS: O sa incerc iar sa fac asta, si o sa pun o versiune mai stabila, si o sa va pastrez si creditele.

Link to comment
Share on other sites

 

On 12/30/2019 at 2:29 PM, jumainkain said:

Cauta erroarea pe google, vei gasi rezultate.

 

Cat despre gamemode, este un gamemode destul de okay, nimic nu este perfect, dar mai are si el problemele lui, am incercat sa lucrez pe el, sa deschid un proiect, am rezolvat foarte multe probleme, dar mi-am schimbat win si am uitat sa fac backup, voiam sa il postez pe site, pentru o varianta cat mai buna a acestui gamemode, si desigur, panelul este ok, chiar daca are mici vulnerabilitati.

PS: O sa incerc iar sa fac asta, si o sa pun o versiune mai stabila, si o sa va pastrez si creditele.

Multumesc Frate.

DIscord SmuLeY#6716

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste sfaturi / idei cum as putea adauga niste textdraw-uri va rog? stiu ca sunt de doua feluri cele de tip player si cele de tip globale. Dar nu am idee pe unde sa le plasez, le am facute cu TDEditor si pe parte de register si pe parte de login dar nu reusesc deloc. Am vazut un mic tut de la edison dar el lucreaza pe burned si este putin mai mult ca sa zic asa diferit fata de acest GM. Orice sfat , orice idee ar fi de mare ajutor si va rog fara hate ca nu sunt expert ci incepator :D . Multumesc! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 9 months later...

mie nu mio dat include-urile OPA.inc si OnPlayerFly.inc deci puteti sa va uitati pe github pentru ele

🔥Daca ii dai cuiva a doua sansa, e ca si cum i-ai oferi un glont la pistol ca sa te nimereasca.🔥

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.