Jump to content

[gamemode]Bogdan - Test GM


Bogdan1

Recommended Posts

Salut , eu sunt qWolf / Laurentiu / Bogdan!
Am lucrat la un server ceva timp. Am rezolvat aproape toate bug urile server-ului care le am găsit pe server
Comenzi ascunse nu are , are doar comanda /banaipi pentru cei de admin level 6, este o comandă băgată la caterincă.
Server-ul are baza de date , comenzile fixate .
Restul Bug-urilor le puteţi găsii şi rezolva singuri.
Vreau să spun că in Gamemode aveţi mai multe mape , etc care nu sunt adaugate pe server şi sunt sub formă de test care le puteţi introduce ştergând doar /*/ , //* , */ , //

Pe server sunt 13 Facţiuni , 11 Job-uri , urmează să adaug job Pădurar/Builder , La job uri la suma acestora nu am umblat , nici nu am verificat puteţi verifica singuri.


------------Facţiunile aflate pe server------------

    Los Santos Police Departament.
    Federal Bureau Of Investigations.
    National Guard.
    Los Aztecas.
    Grove Street.
    Los Vagos.
    Las Venturas Police Departament.
    News Reporters.
    Ballas.
    Hitman.
    School Instructors.
    Taxi Ls.
    Paramedic Departament LV.
    
------------Job-urile aflate pe server------------


    Detective.
    Drugs Dealer.
    Pizza Boy.
    Bus Driver.
    Mechanic.
    Arms Dealer.
    Garbage.
    Fisherman.
    Trucker.
    Farmer.
    Car Jocker.

Comanda /makeadmin , şi /setadmin au fost schimbate total , refăcute de la 0 deoarece nu mergeau şi aveau destul de multe erori.
Autorii din gamemode ------------Laurentiu , qWolf , Sh0w , Bogdan------------
Aceste 4 nume sunt conturile mele.
A fost adăugată comanda [/speed] aceasta merge doar la adminii level 6 , aceasta poate fii modificată din Pawno schimbând if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 6) In loc de 6 puneţi 1,2,3,4,5,6 De la ce level de admin să poată fii folosită comanda.
Comenzile /vipname , /vipwheels etc vor fii adăugate in următorul update!
Gamemode-ul dispune de 10 Warnings la compilarea acestuia, dacă nu vă pricepeţi să le rezolvaţi lăsaţi-mi un reply cu ce Linie să rezolv :).
Apropo , când intraţi pe server vă , va apărea o chestie cu Nu există deocamdata un quest pe server , pe server este activ doar quest-ul cu inimi doar că am preferat să nu pun şi la intrarea pe server !
Pe server mai este o comanda numită /cctest , şi asta a fost pusă la caterinca:)
Ştiu că nu a fost o lungă prezentare dar merge şi aşa :D !
Deocamdata nu pot pune poze cu gamemode-ul , aşa că vă rog să il testaţi singuri !
Baftă cu gamemode-ul dacă îl veţi folosii!


Link Download. - http://www57.zippyshare.com/v/Ri6fJ0S1/file.html -

 

Edited by Bogdan1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.