Jump to content
  • 0

Functie SeteazaHP


InceMan

Question

salut, am o problema la Health cand adaug de exemplu la comanda fly si viata sa fie infinit nu merge la SeteazaHP(playerid,99999999999999999); nu se intampla nimic in rest am pus SetPlayerHealth(playerid, 99999999999999999); si imi arata viata infinita dar cand folosesc comanda imi da respawn 

Functie SeteazaHP(playerid, Float:Ammount)
{
	if(Ammount < 100) SetPlayerHealth(playerid, Ammount);
	else SetPlayerHealth(playerid, 99);
	return 1;
}

 

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Salut,

Nu inteleg de ce ai verificarea aia sa vezi daca HP-ul o sa fie mai mic decat 100, altfel il setezi pe 99 (poate ai vrut sa-l faci pentru anti-cheat). Poti sa adaugi un parametru in plus si sa daca e are valoarea true sa ii setezi viata indiferent de acea verificare (if(Ammount < 100)).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

pai daca setez hp-ul mai mare de 99999 imi apare antiheat si eu vreau ca la aod si fly sa am viata infinita si nu imi merge

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 1 oră, WopsS a spus:

Ti-am spus cum sa faci, in cazul in care resetezi viata undeva in gamemode foloseste o variabila care sa tina minte daca jucatorul a executat comanda /aod.

sa fac asa ca nu inteleg ce zici

Functie SeteazaHP(playerid, Float:Ammount)
{
	//if(Ammount < 100) SetPlayerHealth(playerid, Ammount);
	//else SetPlayerHealth(playerid, 99);
	SetPlayerHealth(playerid, Ammount);
	Ammount[playerid] = Ammount;
	return 1;
}
                      
                       sau ceva de genul AOD[playerid] = true; si AOD[playerid] = false;
                       

 

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Am inteles ce vrei si ti-am spus cum sa rezolvi. Ori scoti verificarea aia de acolo ori faci o variabila care sa retina daca jucatorul este on duty sau nu, daca este sa nu il mai verifice anti-cheat-ul si sa forteze setarea HP-ului.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 26 minute, WopsS a spus:

Am inteles ce vrei si ti-am spus cum sa rezolvi. Ori scoti verificarea aia de acolo ori faci o variabila care sa retina daca jucatorul este on duty sau nu, daca este sa nu il mai verifice anti-cheat-ul si sa forteze setarea HP-ului.

OK gata mam prins cum trebuie refacut

  • Upvote 1

FiveGame  Lands

Pawno Developer, Mapping , Scripter

Since 2016

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.