Jump to content

Tud0r's Project - Versiunea: 2.0 - Ideal pentru un proiect de la 0


Kingsley

Recommended Posts

La acest mod de joc am lucrat doar 3 zile. Pe parte de script/gameplay acesta nu are nici-o tangenta cu prima versiune postata pe vechiul forum.

Acest mod de joc ruleaza versiunea de MySQL R41.

Cu o versiune mai bine optimizata si cu sisteme noi si imbunatatite, astazi postez versiunea 2.0 a Tud0r's Project. Va fi ultima postata pe internet. Ce contine:

  • Sistem de inregistrare si autentificare + etapele: E-mail, Sex si Varsta.
  • Functiile de: Admin, Helper si Winner (momentan nu am facut comenzile).
  • Parole criptate cu WP_Hash pentru o mai buna protectie a conturilor.
  • Scoala de Soferi: Testul se da intr-un vehicul de tip Previon. Sunt 10-11 checkpoint-uri. La final jucatorul primeste licenta pentru 168 de ore. (momentan orele nu se scad deoarece nu am facut sistemul de payday)
  • Sistem de masini personale: Momentan ii lipsesc doar comenzile (mi-a fost lene sa le fac). Sistemul este foarte bine optimizat fata de versiunea aflata pe internet postata de DanishHaq (versiunea lui ajunge la 10.000 de linii, a mea la maxim 1000 cu tot cu comenzi) si nu numai atat am trecut-o de pe Y_INI pe MySQL r41. Jucatorul poate detine maxim 4 masini personale.
  • Dealership (prototip): Momentan se pot gasi doar 6 masini, deoarece am vrut sa testez functia InsertPCar cat si salvarea vehiculelor si incarcarea lor.

Acest mod de joc dispunde de o optimizare destul de buna. Nu sunt bug-uri (nu am descoperit eu pana acum un bug).

Astept feedback-uri din partea voastra.

Se poate descarca de aici: girlshare.ro/3489661704.1 / fileshare.ro/e3172419747

Retras

Link to comment
Share on other sites

Imi da eroarea asta:

Script[gamemodes/gamemode.amx]: Run time error 19: "File or function is not found"
Number of vehicle models: 0

Si nu numai la serverul asta la multe e posibil sa fie di pc-ul meu sau poate imi mai trebuie vrun program?

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Viva said:

Imi da eroarea asta:

Script[gamemodes/gamemode.amx]: Run time error 19: "File or function is not found"
Number of vehicle models: 0

Si nu numai la serverul asta la multe e posibil sa fie di pc-ul meu sau poate imi mai trebuie vrun program?

 

e de la plugins

Retras

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.